بازیگران مشهوری که نقش های موفق هالیوود را از دست دادند

بازیگران مشهوری که نقش های موفق هالیوود را از دست دادند

بازیگرها همیشه در مورد نقش هایی که به آن ها پیشنهاد می شود هم نظر نیستند. این امر دلایل مختلفی هم دارد: بعضی بازیگرها می ترسند فیلم برای مخاطب خسته کننده باشد، بعضی هایشان به کارگردان های جوان اعتماد نمی کنند و بعضی هم صرفاً خودشان را مناسب آن نقش نمی دانند.

در ادامه از بازیگرهای هالیوودی ای خواهیم گفت که با دلایل خودشان از قبول بازی در فیلم هایی خودداری کردند که به موفقیت عظیمی در دنیای سینما دست یافتند.

«هانیبال لکتر» در «سکوت بره ها» (The Silence of the Lambs): شان کانری – آنتونی هاپکینز

جانان دمی، کارگردان کار، دوست داشت نقش «لکتر» را شان کانری بازی کند اما او این نقش را رد کرد. این نقش بعداً به آنتونی هاپکینز پیشنهاد شد. هاپکینز ابتدا فکر کرد از او خواسته اند در یک فیلم کودکانه بازی کند. اما بعد از خواندن ۱۰ صفحه ی اول فیلمنامه بلافاصله پیشنهاد کارگردان را پذیرفت. بعداً معلوم شد شم هاپکینز درست کار کرده بود – او برای این نقش نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد شد و اولین اسکارش را دریافت کرد.

«کلاریس استارلینگ» در «سکوت بره ها»: مگ رایان – جودی فاستر

مگ رایان هم فرصت دریافت یک جایزه اسکار را با رد پیشنهاد بازی در نقش «کلاریس استارلینگ» از دست داد. این بازیگر از داستان تیره و تار و خشن فیلم خوشش نیامد. این نقش در نهایت به جودی فاستر رسید که رمانی که این فیلم قرار بود از روی آن ساخته شود را قبلاً خوانده بود و به شدت دلش می خواست نقش «کلاریس» را روی خودش امتحان کند.

«الی همیلتون» در «دفترچه خاطرات» (The Notebook): جسیکا سیمپسون – ریچل آدامز

جسیکا سیمپسون را بیشتر به عنوان خواننده می شناسند. او فرصت تبدیل شدن به یک بازیگر مشهور را زمانی از دست داد که پیشنهاد بازی در فیلم «دفترچه خاطرات» را رد کرد. مشکل سیمپسون صحنه های غیراخلاقی فیلم بود. اما ریچل مک آدامز از بازی در این صحنه ها ابایی نداشت و در نهایت به معشوقه ی سینمایی رایان گاسلینگ بدل شد.

«ژاکلین کندی» در «جکی» (Jackie): ریچل وایس – ناتالی پورتمن

پروسه ی ساخت این فیلم که درباره ی همسر جان اف. کندی، رئیس جمهور سابق آمریکا، بود مدت زیادی به طول انجامید. در ابتدا قرار بود این پروژه به صورت مشترک توسط دارن آرونوفسکی، کارگردان مشهور و نامزدش، ریچل وایس، ساخته شود. اما نامزدی این زوج به هم خورد و به همین دلیل وایس از پروژه کنار کشید. دو سال بعد استودیوی فیلمسازی ای که مسئولیت ساخت این فیلم را برعهده گرفته بود، با ناتالی پورتمن برای بازی در نقش «ژاکلین کندی» وارد مذاکره شد.

«اندی دافرنس» در «رستگاری در شاوشنک» (The Shawshank Redemption): تام کروز – تیم رابینز

حالا سخت می شود کس دیگری جز تیم رابینز را در نقش «اندی دافرنس» بی گناه و سرزنده تصور کرد. اما این نقش به بازیگران مشهور زیادی از جمله تام کروز پیشنهاد شد. با این حال، این بازیگر ژانر اکشن تمایلی به کار با یک کارگردان تازه کار و کمتر شناخته شده نداشت، به همین دلیل این پیشنهاد را رد کرد.

«گامورا» در فیلم «نگهبانان کهکشان» (Guardians of the Galaxy) و «انتقام جویان» (Avengers): آماندا سیفرید – زوئی سالدانیا

آماندا سیفرید دوست نداشت در اولین فیلم مارول که از قضا به موفقیت عظیمی هم دست پیدا کرد، بازی کند. او صادقانه اعتراف کرد که متوجه نمی شود چه چیز فیلمی درباره ی یک درخت و راکون سخنگو ممکن است جالب باشد. علاوه بر این، سیفرید می ترسید هالیوود شکست او را نبخشد و بنابراین تصمیم گرفت ریسک نکند. این نقش در نهایت به زوئی سالدانیا رسید که هیچ ترسی نداشت و با این نقش، یک شبه ره صد ساله را طی کرد.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود