عجیب ترین مراکز واکسیناسیون کرونا در دنیا؛ از کلیسا تا قایق های تفریحی!

عجیب ترین مراکز واکسیناسیون کرونا در دنیا؛ از کلیسا تا قایق های تفریحی!

کشورهای دنیا از ماه ها قبل بزرگ ترین واکسیناسیون عمومی تاریخ را آغاز کرده اند.

اما با توجه به جمعیت بسیار زیاد مردم دنیا، مراکز درمانی برای اجرای سریع این برنامه کافی نیستند به همین دلیل دولت ها در حال تبدیل مراکز خرید، موزه ها و کافه ها به مراکز موقت واکسیناسیون هستند.

طی ماه های اخیر تصاویر زیادی از مراکز واکسیناسیون در سرتاسر دنیا منتشر شده که برخی از آن ها نامتعارف تر از بقیه هستند.

در ادامه نگاهی به آن ها خواهیم انداخت.

در ایتالیا واپورتوهای معروف ونیز به یکی از مراکز واکسیناسیون در این کشور بدل شده اند. واپورتو یا اتوبوس دریایی نوعی کشتی مسافربری و یکی از وسایل نقلیه عمومی شهر ونیز است.

در انگلیس، بعضی مردم واکسن کرونای خود را در یک کلیسای جامع ۸۰۰ ساله دریافت می کنند. به علاوه در آنجا همزمان ارگ نواخته می شود تا به آرام شدن آن ها کمک شود.

مقامات بهداشتی لندن بعضی اتوبوس های معروف دو طبقه ی این شهر را به مراکز سیار واکسیناسیون تبدیل کرده اند.

مراکز حمل و نقل به طور کلی در همه جای دنیا به یکی از مکان های در دسترس برای دریافت واکسن بدل شده اند. مانند این ایستگاه قطار در منهتن که یکی از مراکز واکسیناسیون عمومی در آمریکا شده است.

در تایلند مردم در فرودگاه ها صف کشیده اند، اما نه برای سوار شدن به هواپیما، بلکه برای دریافت واکسن.

مقامات بهداشتی برزیل با ارائه ی واکسن کرونا در قایق های کوچک امیدوارند بتوانند تعداد بیشتری از مردم بومی کشور خود را واکسینه کنند.

در کشور اروپایی کوچک مونته نگرو، پزشکان شخصاً خود را به دور افتاده ترین مناطق این سرزمین می رسانند تا واکسن کرونا را به دست ساکنین این مناطق برسانند.

در قزاقستان مقامات بهداشتی یک فروشگاه مواد غذایی و یک مرکز خرید را به مرکز واکسیناسیون تبدیل کرده اند.

در شهر نیویورک، افراد ۱۸ سال و به بالا می توانند واکسن کرونای خود را زیر مجسمه ی ۲۸ متری یک نهنگ آبی که از سقف موزه تاریخ طبیعی این شهر آویزان شده، دریافت کنند.

در صربستان یک رستوران محلی با ارائه ی یک وعده غذای رایگان در ازای دریافت واکسن، مشتریان خود را ترغیب به واکسینه شدن می کند.

در لاس وگاس قرار است جلوی یک استریپ کلاب یک کلینیک سیار راه اندازی شود. صاحب این کلاب می گوید مشتریانی که در این کلینیک واکسینه شوند در ازای آن از مزایایی همچون دریافت کارت عضویت ویژه ی کلاب و تماشای اجرای رقصنده های واکسینه شده برخوردار خواهند شد.

منبع: insider
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود