چطور لباس هایمان را بدون اتو، صاف و بی چروک نگه داریم؟

چطور لباس هایمان را بدون اتو، صاف و بی چروک نگه داریم؟

نظرسنجی ها نشان داده نظرها درباره ی اتو کردن بسیار متفاوت است – برای بسیاری اتو کردن کمترین محبوبیت را بین تمام کارهای خانه دارد.

گرچه برخی ذات تکرارشونده ی اتو کردن را درمانگر می دانند، اما برای بسیاری هم کار بسیار خسته کننده ای است.

اما اگر راهی بود که این کار را راحت تر می کرد یا حتی به کلی از آن خلاص مان می کرد چه؟

یکی از کاربران شبکه اجتماعی تیک تاک ترفندی به کار می برد که با آن می توان لباس ها را بدون چین و چروک نگه داشت و در عین، نهایت استفاده را از فضا کرد.

علاوه بر استفاده از ترفندهای این کاربر که کمک می کند لباس هایتان را بی هیچ دردسری صاف و بی چین و چروک نگه دارید، می توانید از این روش ها هم استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

همه چیز از چرخه شستشو آغاز می شود

مهم تر از هر چیزی این است که ماشین لباسشویی را کامل پُر نکنید.

وقتی مقدار لباس های داخل لباسشویی بیش از اندازه باشد، فرآیند شستشو و آبکشی برای لباسشویی دشوارتر می شود و در نتیجه، لباس ها و ملحفه چروک تر می شوند.

یک نکته ی مهم دیگر که باید به خاطر داشته باشید خودداری از استفاده از قابلیت خشک کن یا برنامه هایی است که با سرعت بیش از اندازه کار می کنند، چون این مسأله هم احتمال چروک شدن را بالا می برد. ۶۰۰ دور در دقیقه برای از بین بردن ۳۰ تا ۴۰ درصد رطوبت کفایت می کند، که این مقدار برای لباسی و ملحفه ای که قرار است در نهایت با هوا خوردن خشک شوند، از کافی هم بیشتر است.

در آخر اینکه استفاده از نرم کننده لباس را فراموش نکنید چون الیاف پارچه را نرم و در نتیجه چین و چروک ها را کمتر می کند.

اما حواس تان باشد که همان قدری نرم کننده بریزید که روی بسته ی آن عنوان شده است.

از دستگاه خشک کن با احتیاط استفاده کنید

حتماً یک برنامه ی خشک کن ملایم با یک دمای پایین انتخاب کنید که لباس هایتان را بیش از حد خشک نکند – دماهای بالا و خشک کردن بیش از اندازه، از بدترین عوامل چین و چروک هستند.

قرار نیست لباس ها و ملحفه از خشک کن آنقدر خیس بیرون بیایند که آب از آن ها بچکد اما بسیار بهتر است که کمی رطوبت داشته باشند.

دستگاه خشک کن را هم بیش از حد پر کنید چون این کار باعث انباشته شدن لباس ها روی هم و در نتیجه، بیشتر چروک شدن آن ها می شود.

لباس ها را فکر شده برای خشک کردن آویزان کنید

اگر می خواهید لباس های شسته شده را آویزان کنید تا خشک شوند، باید آن ها را بلافاصله بعد از تمام شدن کار ماشین لباسشویی آویزان کنید.

اگر لباس ها داخل لباسشویی بمانند و خشک شوند، نتیجه چیزی جز چروک شدن آن ها نخواهد بود – البته لازم به گفتن هم نیست که این کار احتمالاً باعث بو گرفتن لباس ها بر اثر رطوبت هم می شود.

قبل از آویزان کردن ملحفه، حتماً آن ها را خوب تکان دهید و تا جایی که می شود صاف شان کنید تا خوب و یکدست خشک شوند.

برای آنکه چوب رختی روی لباس ها رد نیندازد، می توانید لباس ها را از درزهایشان آویزان کنید.

شلوارها و دامن ها را از کمر و پیراهن ها و تیشرت ها را به طرف پایین آویزان کنید. پولیورها را حتماً صاف پهن کنید تا خوب خشک شوند.

وقتی لباس ها به اندازه ی کافی روی بند رخت ماندند، دیگر آن ها را روی بند نگه ندارید، درغیر اینصورت سفت و سخت می شوند.

منبع: insider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود