راهبه اختلاسگر با پول های مدرسه کاتولیک ها قمار می کرد!

راهبه اختلاسگر با پول های مدرسه کاتولیک ها قمار می کرد!

یک خواهر روحانی پول های مدرسه ی کاتولیکی که مدیر آن بود را صرف هزینه های شخصی خود می کرد. او با این پول ها در کازینوها قمار و هزینه های کارت اعتباری خود را پرداخت می کرد.

مری مارگارت کروپر، یک راهبه ی بازنشسته که به مدت ۲۸ سال مدیر یک دبستان کاتولیک در ایالت کالیفرنیای آمریکا بود، هفته ی گذشته اتهامات وارده به خود را پذیرفت. او به خاطر سرقت بیش از ۸۳۵ هزار دلار از سرمایه ی مدرسه ی تحت مدیریت خود برای تأمین هزینه های امور مادی زندگی اش، به کلاهبرداری و پولشویی متهم شده است.

کروپر در فاصله ی سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸ اقدام به سرقت پول های مدرسه ی کاتولیک سنت جیمز کرده بود. او در آنجا به عنوان مدیر عهده دار پول هایی بود که مدرسه در قالب شهریه ی دانش آموزان و کمک های مالی خیرین دریافت می کرد. کروپر به حساب پس انداز مدرسه و حساب دیگر آن در یک اتحادیه اعتباری دسترسی داشت که هزینه های زندگی دیگر راهبه های شاغل در این مدرسه از آن پرداخت می شد.

کروپر اقرار کرد گزارشات مالی ماهانه و سالانه ای که به ریاست کل مدرسه ارائه می شد را دستکاری می کرد تا بر اختلاس خود سرپوش بگذارد. او همچنین مدرسه سنت جیمز و ریاست کل آن را به گونه ای فریب داده بود که آن ها از صحت حسابرسی ها و امن بودن جای سرمایه مدرسه مطمئن بودند. همین امر سبب تداوم دسترسی او به پول ها و حساب های بانکی مدرسه شده بود و به این ترتیب او توانسته بود به کلاهبرداری های خود ادامه دهد.

کروپر اقرار کرد از پول های سرقت شده برای پرداخت هزینه هایی استفاده می کرد که از نظر فرقه ی خود پذیرفته نیست، از جمله قمار در ایالت نوادا.

کروپر همچنین متهم شده در یکی از حسابرسی ها به کارکنان مدرسه دستور داده بود اسناد مالی را تغییر دهند یا نابود کنند.

وکلای کروپر به واشنگتن پست گفتند این راهبه از بابت تمام زیان هایی که وارد ساخته بسیار نادم و متأسف است.

آن ها به این رسانه گفتند: «او به محض رو در رو شدن، مسئولیت تمامی اعمال خود را برعهده گرفت و با مأموران اجرای قانون همکاری کامل داشته است. او از زمانی که پا به سن گذاشته درگیر یک بیماری روانی شده که قدرت قضاوت او را تحت تأثیر قرار داده است و باعث شده دست به کارهایی بزند که اگر این بیماری نبود مرتکب نمی شد.»

کروپر در ۱۸ سالگی راهبه شد و ۶۰ سال بعدی زندگی خود را در کلیسا سپری کرد. او در سال ۱۹۹۰ به مدیریت مدرسه کاتولیک سنت جیمز منصوب شد.

بعد از بازنشستگی کروپر در سال ۲۰۱۸، مدرسه دست به یک بازبینی مالی برای مدیریت جدید زد و همین بررسی ها بود که دست کروپر را رو کرد. آن ها بلافاصله مقامات را از کلاهبرداری رخ داده باخبر کردند.

فرقه ی خواهران روحانی با جبران زیان مالی وارد شده به مدرسه موافقت و مجازات و تحریم های مناسبی علیه کروپر وضع کرد.

کروپر اتهام کلاهبرداری و پولشویی را پذیرفت که حداکثر مجازات کیفری آن تحمل ۴۰ سال حبس در زندان فدرال است.

منبع: insider
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود