فیل پیشگویی که نتیجه مسابقات جام ملت های اروپا را پیش بینی می کند

فیل پیشگویی که نتیجه مسابقات جام ملت های اروپا را پیش بینی می کند

یک فیل ۴۲ ساله در باغ وحشی در هامبورگ ِ آلمان انتخاب شده تا نتیجه ی مسابقات تیم آلمان در یورو ۲۰۲۱ را پیش بینی کند.

یاشودا که در جنگل های هند به دنیا آمده و مسن ترین فیل این باغ وحش است را انتخاب کرده اند تا پیش بینی کند تیم آلمان در مسابقات جام ملت های اروپا چه نتیجه ای کسب خواهد کرد. او پیش بینی هایش را یک روز قبل از برگزاری بازی های تیم آلمان انجام می دهد، آن هم با بو کشیدن و انتخاب یکی از دو پرچم داخل یک جعبه. پرچمی که یاشودا انتخاب کند در حقیقت پیش بینی او از برنده ی مسابقه است. اگر هم هر دو پرچم را همزمان با خرطومش بردارد، یعنی پیش بینی او مساوی شدن نتیجه ی بازی است.

مایکل اشمیت، یکی از نگهبانان این باغ وحش می گوید: «برای فیل ماده ی ما، یاشودا اینگویی مقدر شده که پیشگویی کند. یک بازیکن واقعی است، از بازی لذت می برد و در ۴۲ سالگی درایت کافی برای تصمیم درباره ی نتیجه ی بازی های تیم آلمان را دارد.»

پیش گویی ها از دیروز، یک روز پیش از اولین بازی تیم ملی آلمان در برابر تیم فرانسه آغاز شده، تیمی که برنده ی دور قبلی مسابقات جام جهانی بود.

یاشودا هم البته در اولین پیش بینی خود پرچم فرانسه را انتخاب و پیش بینی کرد فرانسوی ها پیروز این مسابقه باشند.

اشمیت می گوید: «از یک طرف دلم می خواهد پیش بینی یاشودا درست از آب دربیاید و از یک طرف هم قلبم به آلمان تعلق دارد بنابراین اگر آلمان برنده شود حتماً خوشحال می شوم.»

یکی از بازدیدکنندگان باغ وحش هم با دیدن پیش بینی یاشودا گفت: «قطعاً امیدواریم این فیل اشتباه کرده باشد و متأسفانه پرچم اشتباه را انتخاب کرده باشد تا آلمان بتواند مسابقه را ببرد.»

این باغ وحش یک بازی فوتبال هم میان فیل های سنگین وزن خود برگزار کرد تا مهارت های فوتبالی آن ها را به نمایش بگذارد. تیم فیل های باغ وحش متشکل از موگلی، لای سین، یاشودا، سالوانا، کندی و شیلا بود. راج ۳ ساله و سانتوش ۲ ساله با دریبل کردن هم‌تیمی هایشان تکنیک خود را به رخ کشیدند.

درک آلبرت، مدیر باغ وحش می گوید: «تمرین فوتبال محض تنوع برای فیل ها برگزار شد که مورد استقبال قرار گرفت. می توانید ببینید که چقدر دارد به آن ها خوش می گذرد.»

 

بیشتر بخوانید:

۱۸ حقیقت بسیار جالب در مورد فیل‌ ها که شاید نمی‌دانستید

ویدیو و تصاویر دردناک مرگ ایستاده فیل باردار در هند به خاطر خوردن ترقه

فیل و الاغ چگونه به نماد جمهوری خواهان و دموکرات های آمریکا تبدیل شدند؟

منبع: zenger ، yahoo
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • کیان خرداد ۲۵, ۱۴۰۰

    در هر رویداد ورزشی این پست‌های احمقانه و خرافاتی پیشگویی حیوانات رو می گذارید. واقعا این سایت جای چنین مطالب بی ارزش و مزخرفیه؟