اخبار جدید از پرونده قتل بابک خرمدین ؛ بازسازی صحنه قتل و نظر پزشکی قانونی درباره وضعیت روانی قاتلین

اخبار جدید از پرونده قتل بابک خرمدین ؛ بازسازی صحنه قتل و نظر پزشکی قانونی درباره وضعیت روانی قاتلین

تحقیقات درباره ی پرونده ی قتل هولناک بابک خرمدین ، کارگردان ایرانی، به دست والدینش ادامه دارد و در جدیدترین مرحله از روند تحقیقات پدر و مادر بابک خرمدین به بازسازی نحوه ی قتل بابک و دیگر قربانیان در خانه ی خود پرداختند.

کار بازسازی صحنه ی قتل روز دوشنبه صبح با حضور تیم جنایی پلیس آگاهی تهران، بازپرس ویژه قتل و تیم فیلمبرداری تشخیص هویت تهران در شهرک اکباتان انجام شد.

بازسازی صحنه ی قتل‌ قربانیان اکبر خرمدین و همسرش حدود سه ساعت به طول انجامید و این زوج چگونگی بیهوش کردن بابک و آرزو با خوراندن آب گوشت و کله پاچه ی آغشته به داروی بیهوشی را تشریح کردند. سپس پدر بابک خرمدین نشان داد که وقتی بابک نیمه بیهوش چهار دست و پا به سمت آشپزخانه می‌ رفت در کجای خانه با چاقو به او حمله کرده و سپس با قتل پسرش او را به داخل حمام برده بود.

اکبر خرمدین سپس نحوه ی مثله کردن اجساد بابک و آرزو در حمام خانه را در برابر دوربین پلیس بازسازی کرد و توضیح داد که چگونه اجساد قطعه قطعه شده را داخل چمدان و کیسه‌ های زباله قرار داده بود. او سپس نحوه انتقال اجساد از طریق آسانسور را بازسازی کرد. بعد از اتمام بازسازی صحنه ی جنایت، والدین بابک خرمدین سوار بر خودروی پلیس آگاهی محل را ترک کردند.

همچنین پزشکی قانونی روز گذشته پس از بررسی های تخصصی، نظریه ی خود در خصوص اکبر خرمدین و همسرش که متهم به قتل پسر، دختر و داماد خود و مثل کردن اجساد آن ها هستند را صادر کرد.

در این نظریه آمده است که اکبر خرمدین از اختلال روانپزشکی رنج می برد و همسرش نیز اختلال روانپزشکی در حد کند ذهنی دارد اما نه در آن حدی که مسئول جنایاتی که مرتکب شده اند نباشند.

اما سردار محمد قنبری، رئیس پلیس آگاهی تهران هم در گفتگویی جزئیات جدیدی از جنایات پدر و مادر اکبر خرمدین را تشریح کرده است.

در بخشی از این گفتگو از سردار قنبری سؤال شد که چرا پس از اعلام مفقودی داماد خانواده خرمدین پیگیری بیشتری از سوی پلیس برای بررسی صحت و سقم ماجرا صورت نگرفته بود. وی در پاسخ به این سؤال گفت: «نمی‌ شود هر موضوع مفقودی را به قتل تعمیم داد و در تشکیل پرونده‌ های مربوط به قتل در پی مفقودی، وجود شاکی مهم است. در حالی که قاتل چنان شگرد پیچیده‌ ای را انتخاب کرده بود که حتی نزدیکترین افراد به پدر بابک هم کوچکترین شکی به این فرد مبنی بر اینکه شاید داماد خانواده را به قتل رسانده باشد، نداشتند. در حقیقت در زمان مذکور دلایل و مدارکی مبنی بر وقوع قتل به دست نیامده بود.»

رئیس پلیس آگاهی تهران همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا والدین بابک خرمدین پس از ورود پلیس به ماجرا به قتل پسرشان اعتراف کردند گفت: «خیر، در ابتدا والدین بابک خرمدین اعلام کردند از مقتول خبر ندارند. آن ها در مواجهه ی اولیه با پلیس منکر قتل شدند و از قضیه اظهار بی‌ اطلاعی کردند و پس از اینکه پلیس تشخیص داد که بابک داخل خانه به قتل رسیده و با دلایل پلیس مبنی بر قتل مواجه شدند لب به اعتراف گشودند.»

همچنین از سردار قنبری سؤال شد که آیا رد پای قتل دیگری هم در این پرونده مطرح است. وی در پاسخ گفت: «حدس اولیه ی ما هم همین بود اما پس از بررسی‌ های فنی باید بگویم تاکنون دلایلی مبنی بر وقوع قتل دیگری توسط این افراد وجود نداشته است.»

رئیس پلیس آگاهی تهران در پاسخ به این پرسش که آیا مادر خانواده تحت فشار همسرش دست به این جنایات زده است گفت: « مادر خانواده در اعترافات خود به مشارکت بر قتل اقرار کرده. به هر حال به نظر می‌ رسد مادر خانواده در تمام مراحل زندگی تابع همسر خود بوده و از وی اطاعت می‌ کرده است.»

 

بیشتر بخوانید:

ویدئویی تکان دهنده از حضور پدر و مادر بابک خرمدین در اکران فیلم پسرشان

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود