ماجرای ویدئوی سفره ماهی قلقلکی که این روزها فضای مجازی را پر کرده + ویدئو

ماجرای ویدئوی سفره ماهی قلقلکی که این روزها فضای مجازی را پر کرده + ویدئو
۲ نظر

ویدئویی در تیک تاک که فردی را در حال قلقلک دادن یک ماهی به ظاهر خندان نشان می دهد در عرض نزدیک به یک هفته حدود ۱۰۰ میلیون بازدید در این شبکه اجتماعی داشته اما دوستداران حیوانات معتقدند چیز خنده داری در این ویدئو وجود ندارد.

روز هفتم ژوئن بود که یکی از کاربران تیک تاک ویدئویی از یک به ظاهر سفره ماهی منتشر کرد که به پشت خوابیده بود. در پشت دوربین شخصی که احتمالاً صاحب همان حساب تیک تیک است می پرسد: «چطور یک ماهی را قلقلک دهیم؟»

سپس با دستی که دستکش دارد، شکم موجود کوچک دریایی را قلقلک می دهد.

سفره ماهی بال هایش را جمع و دهانش را باز می کند. در جایی از ویدئو دهان ماهی، شکلی U مانند پیدا می کند، شبیه به آنچه انسان ها آن را به عنوان لبخند می شناسند. این ویدئو تا زمان نوشتن این مطلب ۱۳ میلیون لایک دریافت کرده است.

بن ویلیامسن، مدیر برنامه های نهاد غیر انتفاعی حفاظت از حیوانات دنیا در آمریکا می گوید همانطور که بسیاری از کاربران دل نگران تیک تاک در بخش نظرات حدس زدند، ماهی درون ویدئو به خاطر قلقلک دادنش نمی خندید و احتمالاً در حال زجر کشیدن بود.

او می گوید: «آن سفره ماهی به وضوح داشت خفه می شد و رو به مرگ بود. آنچه در منابع علمی در اینباره آمده کاملاً واضح است. سفره ماهی ها هم مثل همه ی ماهی ها درد را احساس می کنند. سیستم درد در ماهی ها به لحاظ آناتومیک، فیزیولوژیک و بیولوژیک تقریباً مثل پرندگان و پستانداران است.»

سفره ماهی ها به کمک آبشش نفس می کشند که در زیر بدن شان قرار دارد. آبشش های سفره ماهی درون ویدئوی منتشر شده در تیک تاک زیر دهانش قرار دارد و آنچه که چشمان سفره ماهی به نظر می رسد در حقیقت حفره های بینی آن است.

سفره ماهی ها با استفاده از آبشش های خود اکسیژن را از آب می گیرند. این ماهی ها بدون آب خفه می شوند، امری که به عوامل مختلفی مثل مدت زمان بیرون ماندن از آب، سن و وضعیت بدنی ماهی و تنش وارده بر آن، بستگی دارد.

ویلیامسن می گوید: «سفره ماهی ها را هم مثل همه ی حیوانات وحشی باید به حال خودشان بگذاریم تا در آرامش و به دور از مداخلات انسانی و تفریحات آسیب زا، مثل ماهیگیری ورزشی، زندگی خودشان را کنند.»

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 4.3 / 5. تعداد رای: 12

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

منبع: insider
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • Soheyl خرداد 31, 1400

    خدا لعنتم کنه
    من قبلا یه عالمه به این ویدیو خندیدم