تعداد برد و باخت های شخصیت «راکی بالبوا» در تمام فرانچایز Rocky چقدر است؟

تعداد برد و باخت های شخصیت «راکی بالبوا» در تمام فرانچایز Rocky چقدر است؟

رکورد مبارزات راکی بالبوآ در فیلم های فرانچایز Rocky چه بوده است؟ شخصیت راکی که تاکنون در ۸ فیلم از این مجموعه حضور داشته، در بیش از ۸۰ مسابقه به عنوان یک بوکسور حرفه ای حضور داشته است. شخصیت سیلوستر استالونه بسیار قبل تر از آنکه در Rocky برابر شخصیت آپولو کرید با بازی کارل ویزرز به عنوان قهرمان جهان، قرار گیرد در مبارزات بسیار دیگری شرکت کرده بود. دوره حرفه ای او در دهه ۱۹۶۰ در فیلادلفیا آغاز می شود و بعد از رویارویی با آپولو برای دومین بار در Rocky II به یک مرحله جدید وارد می شود. در اواخر دهه ۱۹۷۰، راکی در اوج شهرت قرار داشت و در دهه ۱۹۹۰ به طور رسمی از بوکس کناره گیری کرد و تنها بک بار در سال ۲۰۰۶ در فیلم Rocky Balboa برای مبارزه با میسون دیکسون (آنتونیو تارور) به رینگ بازگشت.

شخصیت راکی که تاکنون در 8 فیلم از فرانچایز Rocky حضور داشته، در بیش از 80 مسابقه به عنوان یک بوکسور حرفه ای حضور داشته است.

در فرانچایز راکی، رکورد راکی بالبوآ ۵۷ برد، ۲۳ باخت و ۱ شکست است که در مجموع به عدد ۸۱ مبارزه می رسد. این اعداد و ارقام تقریباً تمام مبارزاتی که بالبوآ در آن ها شرکت داشته را شامل می شود اما پیروزی او برابر تامی گان (تامی موریسون) در فیلم Rocky V در آن لحاظ نشده است زیرا یک مبارزه خیابانی بوده و مبارزه ای رسمی در هیچ ظرفیتی به شمار نمی آید. همین موضوع در مورد مبارزه پنهانی اش با آپولو در انتهای فیلم Rocky III نیز صدق می کند که فقط برای سرگرمی و بدور از چشم دیگران انجام شد. شایان ذکر است که بسیاری از مبارزات راکی بالبوآ پیش از اتفاقات فیلم Rocky رخ داده و رکورد او در ابتدای این فرانچایز ۴۳ برد و ۲۰ باخت بوده است. بردها و شکست های متعددی در دوران بازی او در فیلم های راکی نیز رخ داد که بیستمین شکست در مبارزه با آپولو کرید رخ داد. اگر چه نمایش او باعث تحسین تماشاگران شد اما برای بردن کافی نبود.

شخصیت راکی که تاکنون در 8 فیلم از فرانچایز Rocky حضور داشته، در بیش از 80 مسابقه به عنوان یک بوکسور حرفه ای حضور داشته است.

شوربختانه او در یک رأی گیری بحث برانگیز و بدون اجماع کامل داوران، به عنوان بازنده مسابقه اعلام شد. راکی بالبوآ در بازی تکراری با ویزرز در Rocky II این شکست را جبران کرده و در ۱۰ مسابقه بعدی نیز پیروز میدان بود که همگی با ناک اوت بدست آمد. مسیر پیروزی های راکی زمانی به پایان رسید که در قالب یک مسابقه جهانی کشتی کج مقابل تاندرلیپس (هالک هوگان) قرار گرفت. این تاندرلیپس بود که اولین و تنها مساوی کارنامه راکی بالبوآ را رقم زد. بعد از آن بود که راکی مغرور به کلابر لانگ (مستر تی) باخت. این باخت تجربه ای تاثیرگذار برار راکی بود و باعث شد وی بار دیگر خود را به شرایط مناسب برای مبارزه بازگرداند. به لطف آموزش هایی که از آپولو دریافت کرد، راکی مسابقه تکراری با لانگ را در انتهای فیلم به نفع خود به پایان می رساند.

شخصیت راکی که تاکنون در 8 فیلم از فرانچایز Rocky حضور داشته، در بیش از 80 مسابقه به عنوان یک بوکسور حرفه ای حضور داشته است.

در فیلم Rocky IV در سال ۱۹۸۵، راکی بالبوآ یکی از سخت ترین مبارزه هایش تا آن زمان را تجربه کرد و با قهرمان روسی ایوان دراگو (دولف لاندگرن) مبارزه کرد، کسی که آپولو را در رینگ مسابقه کشته بود. برای انتقام خون دوستش، راکی بالبوآ ۱۵ راند مرگبار برابر ایوان دراگو دوام آورد و در نهایت با امتیاز ناک اوت به پیروزی رسید و بدین ترتیب پنجاه و یکمین و آخرین ناک اوت دوران حرفه ایش را به ثبت رساند. نتیجه آخرین مسابقه اش، برابر میسون دیکسون، نیز باخت دیگری با رأی گیری بحث برانگیز و بدون اجماع بود اما با توجه به اینکه وی در سن ۶۰ سالگی مقابل قهرمان فعلی سنگین وزن جهان قرار می گرفت، این شکست پایان بدی برای روزهای او در بوکس نبود.

بیشتر بخوانید: اولین تصاویر سیلوستر استالونه در فیلم ابرقهرمانی Samaritan منتشر شد

منبع: screenrant
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • reza تیر ۳, ۱۴۰۰

    چقدر خوب بود این مقاله
    مرسی