دفاع وزیر بهداشت از توئیت توهین آمیز کیانوش جهانپور

دفاع وزیر بهداشت از توئیت توهین آمیز کیانوش جهانپور

وزیر بهداشت در دفاع از توییت جنجالی کیانوش جهانپور علت آن را «خستگی» عنوان کرد.

سعید نمکی روز گذشته در واکنش به توییت کیانوش جهانپور، اظهار کرد: «روزی حرف‌هایی را خواهم زد که بدانید چه هجمه‌هایی را به چه دلایلی تحمل کردیم و یکی از عمده‌ترین دلایلش بستن دکان برخی‌ها بود.»

وی ادامه داد: «من وقتی وارد وزارت بهداشت شدم بر تولید داخل تاکید کردم و گفتیم اگر محصولی تولید داخل دارد کسی اجازه واردات ان را ندارد‌. ما از بخش خصوصی پاکیزه‌‌ای که داریم و پس از مدت‌ها هنوز ارزشان تامین نشده است متشکریم ولی عده‌ای فکر کردند از این نمد کلاهی می‌توانند بسازند و هرچه می خواستند گفتند ولی ما با کمال خونسردی از کنار این اراجیف رد شدیم.»

وزیر بهداشت گفت: «حتی دکتر جهانپور عزیز به دلیل خسته شدن از برخی‌ از این افراد توییتی زد که من گفتم چرا خود را به دردسر می‌اندازی، برخی‌ها به دنبال این هستند که ما را اذیت کنند و ما وقتی شعر و ادبیات و طنز و هنر را می‌توانیم وارد گفتمان‌مان کنیم، دلیلی ندارد که این واژگان را استفاده کنیم‌. باید در کمال خونسردی توفیق عظیمی که به دست آورده‌ایم را پایمال نکنیم.»

کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو، چند روز قبل در واکنش به برخی شائبه‌ها درباره واکسن کرونا، با انتشار توییتی از لفظی استفاده کرد که بسیار جنجالی شد.

جهانپور در این توییت نوشت:

-آسترزنکا مورد تایید WHO است چرا نمی آورید؟

-آسترزنکا مرجوعی برخی کشورها است چرا می آورید؟

-مجوز بدهید آسترزنکا بیاوریم برای کارگران، ۲۵۰ هزار تومان، هزینه را کارفرما می‌دهد!

بعد: چرا آسترزنکا ۳ دلار! است و واکسن ایرانی ۸ دلار؟

مرحوم شریعتی بخطا جای دگر درپی پفیوزان تاریخ می‌گشت.

این توییت واکنش های زیادی را به دنبال داشت. اما جهانپور در برابر انتقادات وارده به خود سکوت نکرد و در پاسخ به آن ها گفت منظور او نه منتقدان شامل مردم و خبرنگاران، بلکه مافیای واردات دارو بود، گروهی که در هنگام تحریم‌ها و در سخت‌ترین ایام، پولشان را در خون مردم می‌زنند و به شکل‌های مختلف سعی می‌کنند که واکسن تولید داخل را از مدار خارج کنند. به گفته ی جهانپور، واکسن داخلی بسیاری از رویاها و خواسته‌های ذهنی این افراد را نابود کرده و طبیعی است که به این دلیل به واکسن داخلی و در نتیجه به او به عنوان مدافع واکسن تولید داخل حمله کنند. جهانپور گفت این افراد لایق بدتر از این ها هستند و ادب اجازه ی صحبت بیشتر درباره ی آن‌ها را نمی‌دهد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود