مجوز بازگشت بهروز وثوقی به کشور صادر شد

مجوز بازگشت بهروز وثوقی به کشور صادر شد
پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ بهرنگ علوی با انتشار پستی در اینستاگرام خود از ابراهیم رئیسی درخواست کرد که اجازه بازگشت بهروز وثوقی را صادر نماید. پست بهرنگ علوی اشاره به صحبت های آقای رئیسی قبل از برگزاری انتخابات داشت که گفته بود باید همه ایرانیان به کشور خود بازگردند چراکه هیچ نقطه عالم برای آنها بهتر از ایران نیست.بهرنگ علوی در پست خود نوشت:الوعده وفا! محبوب دل میلیون ها ایرانی را برگردانید

بازگشت بهروز وثوقی

حالا رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور گفته است با هماهنگی های انجام شده با مسئولان کشور همه هنرمندان، خوانندگان و ورزشکاران خارج از کشور از جمله« بهروز وثوقی» برای آمدن و ماندن در ایران هیچ مانعی ندارند و بستر بازگشت آنها مهیا شده است.

سید مجید حلاج زاده در خصوص بلامانع بودن بازگشت هنرمندان شاخصی که مدتهاست آرزوی بازگشت به کشور را دارند ولی نگران برخوردهای قهری با خود هستند گفت این هنرمندان می توانند به موطن خود بازگردند و از رافت اسلامی برخوردار شوند. به گفته او در سال ۹۶ تعداد ایرانیان خارج از کشور، حدود ۷ میلیون نفر بود اما متاسفانه در چند سال اخیر روند مهاجرت به حدی زیاد شده که در حال حاضر این جمعیت به بیش از ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار رسیده است.

حلاج زاده در ادامه گفت:

تعداد زیادی از ایرانیان برای پناهندگی به یونان رفته اند و وضعیت نامطلوبی دارند و حدود ۵ هزار نفر از آب آلوده و فاضلاب استفاده می کنند و شرایط روحی و روانی آنها بهم ریخته و از نگاه حقوق شهروندی وظیفه داریم فارغ از این که این افراد به چه دلیلی از کشور خارج شده اند برای حل مشکلات آنها و کمک به بازگشت این افراد تلاش کنیم.

به گفته حلاج زاده این امکان برای همه بجز کسانی که مجرم هستند و یا قتلی مرتکب شده و یا کلاهبرداری کرده و پرونده دارند مانند خاوری ها فراهم است و سایر افراد برای بازگشت هیچ مشکلی ندارند و ما وظیفه داریم مسیر بازگشت آنها را هموار کنیم.

رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور گفته است که حدود ۹۹ درصد افراد به دلیل مشکلات مالی مهاجرت غیر قانونی داشته اند بویژه همه کسانی که به صورت قاچاق به یونان رفته اند مشکلات مالی داشته اند زیرا اگر ثروتمند بودند از راه قانونی می رفتند.

ایجاد شهرک های ویژه ایرانیان خارج از کشور

رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور یادآورشد: تصمیم داریم در خصوص ایرانیانی که از ابتدای انقلاب از کشور خارج شده اند و امروز در سنین میانسالی قرار دارند و مایلند به ایران بازگردند طرح «مهاجرت معکوس» را اجرا کنیم تا به آرزو و خواسته خود برسند.

وی اضافه کرد: برخی از ایرانیان مقیم خارج توان مالی بالایی دارند و علاقمند هستند والدین میانسال و یا کهنسال خود را به ایران بازگردانند و با آنها در ارتباط باشند لذا ما طرحی داریم تا دهکده های لاکچری و هوشمند برای آنها احداث کنیم تا این افراد با داشتن مراقب بهداشت در خانه های لوکس خود در وطن اقامت کنند و با فرزندان و بستگان خود در خارج هم از طریق اینترنت ارتباط داشته باشند.

حلاج زاده گفت: در این شهرک ها دهکده سلامت هم پیش بینی خواهد شد و با دوربین های کنترل از راه دور با نقاط دیگر و افراد وابسته ارتباط خواهند داشت تا از وضعیت زندگی و سلامت آنها با خبر شوند.

رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور در خصوص زندانیان محبوس در خارج از کشور هم گفت: موضوع دیگر پیگیری مشکلات حقوقی ایرانیان خارج از کشور است که محبوس هستند زیرا در حال حاضر تعداد زیادی زندانی در خارج از کشور داریم که برخی به دلیل حمل مواد مخدر و یا جرائم دیگر در بند هستند و شرایط بسیار بدی را سپری می کنند که با پیگیری های انجام شده توانسته ایم تاکنون ۱۲۰ زندانی محکوم را به ایران منتقل کنیم.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۷ نظر

ورود

 • خسته تیر ۷, ۱۴۰۰

  ایجاد شهرک و بمباران “اتفاقی” اون genius

 • ... تیر ۷, ۱۴۰۰

  ینی بهروز وثوقی میتونه بیاد ایران…???❤

  • مهدی تیر ۸, ۱۴۰۰

   اگه عقل داشته باشه هیچوقت نمیاد ایران.
   دلیل محبوبیت اینا بخاطر مخالفت با ج ا نه هنری که دارن

 • سپهر تیر ۷, ۱۴۰۰

  “این هنرمندان می توانند به موطن خود بازگردند و از رافت اسلامی برخوردار شوند.”
  همون رافت اسلامی که به مردم بیچاره کارد به استخوان رسیده توی خیابونها نشون میدین؟ همون رافت اسلامی که به کارگرهای اعتصاب کرده که ماهها بدون حقوق مانده اند نشون میدین؟ به خدا که باید از رافت اسلامی تون ترسید.
  حالا برفرض محال این هنرمندها هم که بعضا برضد نظام حرفهایی زده اند برگشتند و کاریشون نداشتین وقتی نمی تونند اینجا کار کنند از کجا پول دربیارن برای زندگی؟ اگر قرار به نشون دادن رافت اسلامیه فعلا به همین هنرمندهایی که توی ایران هستند و برای هر کارشون باید صدتا مجوز بگیرند و آخرش هم یک عده “آتش به اختیار” کنسرتشون رو بهم می زنند یا مانع اکران فیلمشون در سینماها میشن برید رافت اسلامی نشون بدین.

  • Nigma تیر ۸, ۱۴۰۰

   فقط و فقط باید از کسایی مثل تو که خودشونا به خواب زدن ترسید.

 • ژوری تیر ۸, ۱۴۰۰

  نمیدونن ک منظور از شهرک همون زندان هستش

 • حسین تیر ۸, ۱۴۰۰

  بنده خدا اگه از جونش سیر شده میاد ایران …