همه چیز درباره سریال جیران حسن فتحی

همه چیز درباره سریال جیران حسن فتحی

پروژه فیلمبرداری سریال تاریخی جیران به کارگردانی حسن فتحی کلید خورد. حسن فتحی که سال گذشته سریال تاریخی دیگری به نام مست عشق را با بازی پارسا پیروزفر و شهاب حسینی در ترکیه ساخت تا زندگی مولانا را به تصویر بکشد اینبار به سراغ ناصرالدین شاه رفت تا از عشق اون یعنی جیران بگوید.
حال چند هفته ای می شود که پروژه جیران پس از یک پیش تولید بسیار طولانی کلید خورده است. از آن جایی که جیران نیز همانند دیگر اثر حسن فتحی یعنی سریال شهرزاد یک اثر تاریخی است و نیاز به لوکیشن هایی به آن سبک و سیاق بود، طبق انتظار در شهرک غزالی فیلمبرداری می شود.

بازیگران سریال جیران

همانطور که در اینستاگردی هفته گذشته گفتیم این سریال یکی از عظیم ترین آثار شبکه نمایش خانگی خواهد بود که با انبوهی از ستارگان سینمایی از جمله امیر جعفری، امیرحسین فتحی، بابک حمیدیان، بهرام رادان، پریناز ایزدیار، رعنا آزادی ور، گلاره عباسی، مریلا زارعی، الهام نامی، پاشا جمالی، رویا تیموریان، ستاره پسیانی، سمیرا حسن پور، غزل شاکری، مهدی پاکدل، نهال دشتی و هومن برق نورد ساخته شده است که در این میان امیر جعفری، امیرحسین فتحی، پریناز ایزدیار،  گلاره عباسی، الهام نامی، پاشا جمالی، غزل شاکری، نهال دشتی و هومن برق نورد در سریال شهرزاد نیز حضور داشتند.

سریال جیران
پریناز ایزدیار و بهرام رادان

داستان و موضوع سریال جیران درباره چیست؟

نقش اول زن سریال تاریخی جیران بر عهده پریناز ایزدیار است که در نقش جیران ایفای نقش می کند. جیران در واقع یکی از ندیمه های ناصرالدین شاه (با بازی بهرام رادان) است و قصه به دلبستگی این شاه قاجاری به او مربوط می شود که داستان هایی را رقم می زند.

سریال جیران
امیر جعفری در نمایی از سریال جیران

در خلاصه داستان سریال جیران آمده است که:

زنهار که طراز و طریقت گم شده و مجاز و حقیقت به هم آمیخته. سهم رعیت کابوس است و سهم سلطان تخت طاووس. کجاست تدبیر کریم‌خان که تاج شاهی پس بگیرد از ما ندانم‌کارها؟ کجاست شمشیر نادر که انتقام بکشد از ما خراب‌کارها؟ مملکت آشفته است و امیرکبیر در گور خفته است.

هر نامی آبستن ننگ است و هر صلحی آبستن جنگ. آدمیزاد قبله عالم هم که باشد پناه می‌ خواهد. قلعه ‌ای می‌خواهد که جان ‌پناهش باشد. برای اولاد آدم هیچ قلعه ‌ای محکم‌تر از عشق نیست. بدهید همه ‌جا جار بزنند که: ایهالناس! دیروز در حوالی تجریش پادشاه شما عاشق شد…

زمان پخش سریال جیران

از آن جایی که فیلمبرداری جیران بسیار سخت و طولانی خواهد بود به لحاظ کار تاریخی و لوکیشن های متعدد و گریم و طراحی صحنه و سایر خصیصه هایی که لازمه این نوع آثار است، فعلا نمی توان تاریخ دقیقی ارایه کرد. ولی زمان تقریبی که می توان از الان ابراز کرد برای تابستان ۱۴۰۰ خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید:

سریال رگهای آبی فروغ فرخزاد با بازی باران کوثری

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود