مگس در چشم سلطان؛ برنده سال مسابقه عکاسی از آفریقا

مگس در چشم سلطان؛ برنده سال مسابقه عکاسی از آفریقا

تصویر فوق العاده ای که در بالا آمده نعره یک شیر را نشان می دهد که از نشستن یک مگس روی چشمش به ستوه آمده و این تصویر توانسته جایزه عکس سال مسابقه عکاسی افریکا جئوگرافیک یا جغرافیای آفریقا در سال ۲۰۲۱ را به خود اختصاص دهد.

این عکس بی نظیر از میان ۲۵۰۲۳ اثر ارائه شده به این جشنواره انتخاب شده که همگی با هدف پررنگ تر نمودن شکوه قاره سیاه ثبت و به مسابقه جغرافیای آفریقا ارائه شده اند.

مالک این اثر فردی به نام هنس لاکنر است و داوران مسابقه در رابطه با آن چنین گفته اند:

عکاس با یکبار فشردن دکمه شاتر دوربین خود توانسته تصویری را خلق کند که بسیاری از معیارهای ما برای برنده شدن را داشته و اثری فوق العاده را ایجاد کرده است. ثبت این سوژه چه از نظر زمانبندی ثبت آن و چه از نظر موقعیت دوربین عکاس با توجه به رفتار احتمالی شیر بی نظیر بوده است.

البته عکس های بی نظیر دیگری نیز به این جشنواره ارائه شده که برخی از آنها مورد تقدیر و تشکر قرار گرفتند.

جیمز هنری سردبیر نشریه جغرافیای آفریقا در رابطه با این رویداد گفت:

دریافت آثار شما برای ما بسیار لذت بخش بود و باعث افتخار ما. اینکه می دیدیم مردم با پرسپکتیوهای مختلف طبیعت آفریقا را ثبت می کنند برایمان بسیار دلچسب بود. ما عکس ها را براساس توانایی شان برای بیان یک داستان قضاوت می کنیم. آثار برنده باید حسی را در مخاطب بربیانگیزند و جوهره و ذات آفریقا را به بهترین شکل ممکن به تصویر بکشند.

او در ادامه گفت:

البته ما هم انسان هستیم و قطعا نمی توانیم بدون جانبداری قضاوت کنیم. امیدواریم که بقیه شرکت کنندگان در این مسابقه طعم پیروزی را در دیگر رقابت های عکاسی بچشند.

در ادامه از شما دعوت می کنیم برخی آثار برگزیده این رویداد عکاسی را مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید:

تصاویر خیره کننده از طبیعت و مردم که برنده جایزه عکاسی شده اند

نگاهی به آثار برگزیده مسابقه عکاسی فرانک هرلی در سال ۲۰۲۰

منبع: thesun
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود