فروش هدیه نامزدی پرنس چارلز به پرنسس دایانا در یک مزایده

فروش هدیه نامزدی پرنس چارلز به پرنسس دایانا در یک مزایده

یک خودروی فورد اسکورت که زمانی به پرنسس دایانا، عروس خاندان سلطنتی تعلق داشت در مزایده ای به قیمت ۵۲ هزار پوند به موزه ای در شیلی فروخته شد.

لیدی دایانا اسپنسر این خودرو را در مه سال ۱۹۸۱ از همسر آینده ی خود، پرنس چارلز به عنوان هدیه ی نامزدی شان گرفته بود. آن ها دو ماه بعد، یعنی در ژوئیه سال ۱۹۸۱ با یکدیگر ازدواج کردند.

دایانا با این ماشین اغلب به تماشای بازی چوگان پرنس چارلز می رفت. روی کاپوت جلوی خودرو یک قورباغه ی نقره ای وجود داشت که یک کپی از مجسمه ای بود که خواهر دایانا به او داده بود تا برایش شانس آورد.

پرنسس دایانا بعد از به دنیا آمدن پرنس ویلیام در سال ۱۹۸۲ دیگر از این خودرو استفاده نکرد و بعدتر یک دلال عتیقه آن را به قیمت ۶ هزار پوند خریداری کرد.

این خودرو تا حدود سال ۲۰۰۰ به یکی از طرفداران خاندان سلطنتی تعلق داشت که به ندرت از ان استفاده می کرد و چیزی از گذشته ی آن به دوستان خود بروز نداده بود.

این خودرو به تازگی در یک مزایده ی آنلاین که توسط یک حراجی در انگلیس برگزار شد، به قیمت ۵۲،۶۴۰ پوند به فروش رسید.

برنده ی مزایده موزه ای در کشور شیلی بود و خودرو به آنجا منتقل خواهد شد.

مسئولین برگزاری این حراج می گویند از پیش از برگزاری مزایده هم تقاضا برای خرید این خودرو زیاد بود و اینکه این خودرو حالا از آمریکای جنوبی سردرآورده شاهدی است بر علاقه ای که در دنیا نسبت به این خودرو و همچنین پرنسس دایانا و میراث ماندگارش وجود دارد.

این خودرو رنگ و تودوزی های اصلی خود را دارد و بیشتر از ۱۳۳،۵۰۰ کیلومتر را طی کرده است.

پرنسس دایانا از محبوبیت زیادی در شیلی برخوردار است و در سال ۲۰۱۰ یک موزه ی مد و لباس در این کشور یکی از لباس های شب رسمی او را به قیمت ۱۹۲ هزار دلار خریداری کرد.

این موزه در آن زمان گفته بود به این دلیل حاضر به پرداخت چنین مبلغ زیادی شد که این لباس جایگاه مهمی در تاریخ مد و لباس دارد.

این لباس دکلته ی سیاه رنگ که دایانا آن را در سال ۱۹۸۱ در یک برنامه ی خیریه به تن کرده بود، اندکی برایش حاشیه ساز شد.

اما در عین حال، برخی معتقد بودند این لباس بسیار جسورانه بود و به دایانای ۱۹ ساله، عروس آینده ی خاندان سلطنتی کمک کرد یک شبه به چهره ای تأثیرگذار در حوزه ی مد و لباس بدل شود.

منبع: mirror
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود