مصاحبه جنجالی پرنس هری و مگان مارکل با اپرا وینفری نامزد جایزه امی شد

مصاحبه جنجالی پرنس هری و مگان مارکل با اپرا وینفری نامزد جایزه امی شد

مصاحبه ی جنجالی پرنس هری و مگان مارکل با اپرا وینفری که در آن به افشاگری درباره ی اختلافات خود با خاندان سلطنتی انگلیس پرداختند، نامرد یک جایزه امی شده است.

دوک و دوشس ساسکش که چندی قبل، در روز چهارم ژوئن صاحب فرزند دوم خود، دختری به نام لیلبت دایانا شدند، ممکن است به خاطر مصاحبه ی افشاگرانه ی دو ساعته ی خود که در ماه مارس از تلویزیون انگلیس و آمریکا پخش شد و در خاندان سلطنتی انگلیس زلزله به پا کرد، یک جایزه دریافت کنند.

دیروز اعلام شد، این مصاحبه در بخش «مجموعه ی برجسته ی گفتگومحور غیر داستانی یا ویژه» نامزد دریافت جایزه امی شده است.

برندگان هفتاد و سومین دوره از مراسم اهدای جوایز امی روز ۱۹ سپتامبر اعلام خواهد شد. رقیبان مصاحبه ی هری و مگان برای کسب این جایزه، برنامه ی گردشگری استنلی توچی و برنامه ی گفتگومحور دیوید لترمن هستند.

مصاحبه ی پرنس هری و مگان مارکل سر و صدای زیادی در دنیا کرد، چون این زوج در گفتگوی خود به افشاگری درباره ی شدت اختلافات خود با خاندان سلطنتی انگلیس پرداختند.

آن ها یکی از اعضای خاندان سلطنتی را بی آنکه نامی از او ببرند، به نژادپرستی متهم کردند و گفتند آن شخص نگران میزان تیرگی پوست پسر آن ها پیش از به دنیا آمدنش بود. این زوج گفتند یک دلیل شان برای ترک انگلیس همین مسأله ی نژادپرستی بود و دربار انگلیس را به عدم حمایت از مگان در دورانی که به فکر خودکشی افتاده بود، متهم کردند.

هری از اختلاف شدید خود با پدرش پرده برداشت و گفت خانواده اش حمایت مالی شان از او را قطع کرده بودند و ملکه به خاطر اطلاعات اشتباهی که به او داده شده بود قرار ملاقاتی که از قبل با هری ترتیب بود را لغو کرد.

مگان همچنین جاری خود، کیت میدلتون را متهم کرد که یک بار او را به گریه انداخته بود. او گفت اعضای خاندان سلطنتی همه چیز را طوری ترتیب دادند که مطمئن شوند آرچی هرگز نه از عنوان سلطنتی و نه حفاظت کافی برخوردار خواهد شد. به گفته ی مگان، مقامات انگلیس حاضر به دفاع از او و همسرش در برابر حملات نژادپرستانه ی رسانه های این کشور نشدند اما برای محافظت از دیگر اعضای خاندان سلطنتی دروغ گفتند.

خبر نامزدی برای این جایزه در حالی منتشر شده که یکی از تاریخ نویسان خاندان سلطنتی انگلیس مدعی شده پرنس هری حاضر شده به اشتباهاتی که صرفاً از سر خشم، از بعد از کناره گیری از خاندان سلطنتی مرتکب شده اقرار کند اما مگان کوتاه نمی آید و از طرفی دیگر، پرنس ویلیام هم معتقد است مرتکب کار اشتباهی نشده است.

بروز یک اختلاف که در مارس ۲۰۱۹ آغاز شد، میان پرنس ویلیام ۳۹ ساله و برادر ۳۶ ساله اش، پرنس هری جدایی انداخته است. این اتفاق زمانی رخ داد که بر اساس شنیده ها پرنس ویلیام، برادر خود و همسر او را به خاطر زورگویی به کارکنان خود از کاخ کنزینگتون که محل زندگی مشترک این دو زوج بود، به نوعی بیرون کرد. پس از آن، هری و مگان از بنیاد مشترک شان با ویلیام و کیت جدا شدند و دفتر جدیدی در کاخ باکینگهام برپا کردند.

این ادعاها در کتاب رابرت لیسی به نام «نبرد برادران» (Battle of Brothers) عنوان شده که پیش از مصاحبه ی هری و مگان با اپرا وینفری منتشر شد.

رابرت لیسی در مصاحبه ی خود با نیوزویک گفت معتقد است هری تنها کسی است که شاید آمادگی اذعان به اشتباهات خود و اظهار پشیمانی از رفتار خود طی دو سال گذشته را داشته باشد. با این حال لیسی مدعی شد شاید این امر محقق نشود چون ویلیام و کیت ممکن است هنوز از اینکه به رابطه ی خود با هری شک کردند پشیمان نشده باشند.

لیسی گفت: «از یک طرف ویلیام را داریم که به نظر نمی آید آمادگی اعتراف به چیزی را داشته باشد و از طرف دیگر دوستانم گفته اند که هری مشکلی با آشتی کردن ندارد اما این مگان است که کوتاه نمی آید.»

«ولی حتماً برای هر دو طرف مقدور است که بگویند گذشته ها گذشته. خیلی باعث تأسف است که مگان حتی یک ذره هم کوتاه نمی آید. چرا نمی تواند بگوید که همه اش به خاطر این بوده که آن زمان تحت فشار بود؟ مثلاً بگوید که تازه داشت به این سیستم بسیار پیچیده عادت می کرد، باردار بود، نمی توانست بخوابد و شاید حالا که به گذشته نگاه می کند می بیند زیاده روی کرده است.»

هری در مصاحبه شان با اپرا وینفری به رابطه اش با ویلیام در بحبوحه ی انتشار اخباری مبنی بر بروز اختلاف میان این دو برادر به خاطر کناره گیری او و مگان از خاندان سلطنتی هم اشاره کرد.

پرنس هری در اینباره گفت: «همانطور که قبلاً هم گفتم، من ویلیام را بسیار دوست دارم. او برادر من است. ما روزهای سختی را باهم پشت سر گذاشتیم. منظورم این است که هر دوی ما یک تجربه ی مشترک داریم. اما راه مان با هم فرق می کند.»

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود