شکایت از دوآ لیپا به خاطر منتشر کردن عکس خودش در اینستاگرام!

شکایت از دوآ لیپا به خاطر منتشر کردن عکس خودش در اینستاگرام!

از دوآ لیپا، خواننده ی مشهور به خاطر انتشار عکسی از خود در صفحه ی شخصی اش در اینستاگرام که توسط یک پاپاراتزی گرفته شده بود، شکایت شده است (پاپاراتزی به عکاسانی گفته می شود که از سلبریتی ها و خانواده ی آن ها در مکان های عمومی بی اجازه عکس می گیرند و این تصاویر را به نشریات می فروشند).

این خواننده ی محبوب، تصویری از خودش را منتشر کرد که او را در صف انتظار فرودگاه در فوریه ۲۰۱۹ نشان می داد.

حالا شرکت Integral Images که مالک کپی رایت عکس مذکور است، دوآ لیپا را متهم کرده که این عکس را «آگاهانه بدون اجازه یا مجوز رسمی» منتشر کرده است.

این شرکت مدعی است که با توجه به پولی بودن پست هایی که در حساب اینستاگرامی دوآ لیپا منتشر می شود، این خواننده از انتشار این عکس سود مالی برده است.

کپی رایت معمولاً به این معنی است که عکاس، و نه سوژه ی عکس، مالک حقوقی آن تصویر است.

کپی رایت عکس مذکور در فوریه ی ۲۰۲۱ به شرکت Integral Images واگذار شده، یعنی دو هفته بعد از انتشار پست اینستاگرامی دوآ لیپا.

لیپا این عکس را بعداً از صفحه ی اینستاگرام خود حذف کرد اما شرکت Integral Images دست بردار نیست و هنوز به دنبال گرفتن ۱۵۰ هزار دلار غرامت از لیپا و صدور حکمی دادگاهی برای او است که مانع از انجام تخلف دوباره اش در آینده شود.

اما لیپا اولین چهره ی مشهوری نیست که از او به خاطر انتشار بی اجازه ی تصاویر پاپاراتزی ها شکایت شده است. جیجی حدید، لیام همسورث، کلوئی کارداشیان، آریانا گرانده، جاستین بیبر و جنیفر لوپر، دیگر سلبریتی هایی هستند که درگیر دعوای قانونی مشابهی شده اند.

 

بیشتر بخوانید:

ساختمان ۴۴۳ گرینویچ؛ نگاهی به آپارتمان لوکسی که چهره های مشهور را از دوربین پاپاراتزی ها محافظت می کند

واکنش های جالب و خنده دار چهره ها و بازیگران سرشناس جهان در مواجهه با دوربین پاپاراتزی ها

شکایت هری و مگان مارکل از پاپاراتزی ها به خاطر عکس گرفتن از پسرشان

منبع: insider
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود