۱۰ گیاه آپارتمانی برای داشتن خوابی بهتر

۱۰ گیاه آپارتمانی برای داشتن خوابی بهتر

بیشتر افراد حس می کنند در کنار گل ها و گیاهان روحیه ی بهتری دارند. تعجبی هم ندارد چون این در ذات بشر است. ما یک ارتباط درونی با محیط پیرامون مان داریم (که اصطلاحاً به آن بیوفیلیا گفته می شود) و به همین دلیل هم هست که باید دور و برمان گل و گیاه داشته باشیم.

در ادامه گیاهان آپارتمانی ای به شما معرفی خواهیم کرد که بهترین گزینه برای اتاق خواب هستند.

۱- گیاه عنکبوتی / Spider plant

یکی از قهرمانان تصفیه هوا، گیاه عنکبوتی یا گندمی (Chlorophytum) است که محبوب باغبان ها هم هست چون نگهداری از آن بسیار ساده است و در انواع شرایط رشد می کند.

۲- گیاه قلب ارغوانی / Purple waffle plant

این گیاه علاوه بر قابلیتی که در تصفیه کردن هوا دارد، مواد شیمیایی مانند بنزن، تولوئن و غیره را هم فیلتر می کند. گیاه قلب ارغوانی برگ های رنگی زیبایی هم دارد اما اجازه ندهید ظاهر خارق العاده اش شما را مرعوب خود سازد چون مراقبت از آن حتی برای تازه کارها هم راحت است.

۳- پاپیتال / English ivy

این گیاه هم در میان گیاهان برتر به لحاظ قدرت تصفیه هوا قرار دارد چون سموم و کپک ها و برخی مواد حساسیت زای هوابرد دیگر را فیلتر می کند. یک مزیت دیگر پاپیتال این است که در سایه به خوبی رشد می کند، بنابراین لازم نیست نگران باشید که نور خورشید به قدر کافی به آن می رسد یا نه. زیبایی آن هم قابل انکار نیست.

۴- ارکیده / Orchid

ارکیده شب ها اکسیژن پس می دهد، به همین دلیل کاملاً مناسب اتاق خواب است. این بدان معنی است که با وجود آن شب ها خواب بهتری خواهید داشت. یک مزیت دیگرش این است که انواع زیادی از این گل در تقریباً هر رنگی وجود دارد، بنابراین از جنبه ی تزئینی هم بسیار مناسب اتاق خواب است.

۵- نخل اریکا / Areca palm

این گیاه دوست داشتنی برای کسانی مناسب است که در آب و هوای خشک زندگی می کنند چون به هوا رطوبت می بخشد. اگر می خواهید نخل اریکا را در اتاق خواب تان نگه دارید، آن را کنار پنجره، رو به جنوب یا شرق بگذارید چون نور زیاد خورشید را ترجیح می دهد.

۶- گل یاس / Jasmine

این گیاه زیبا با آن گل های سفید رنگش بوی شیرین و خوبی دارد که به خودی خود بسیار عالی است، اما آرامش بخش هم است و حتی اضطراب را کاهش می دهد و کمک می کند شب ها بخوابید. گل یاسمن دمای پایین، نور زیاد خورشید و گردش مناسب هوا را ترجیح می دهد.

۷- پتوس طلایی / Golden pothos

این گیاه انتخاب بسیار خوبی برای ایجاد هوایی عاری از سموم در اتاق خواب خود است. به علاوه، پتوس طلایی برای کسانی مناسب است که گاهی موفق به مراقبت مناسب از گیاهان آپارتمانی خود نمی شوند، و حتی می تواند آب ندادن های گاه و بیگاه شما را تحمل کند.

۸- گاردنیا / Gardenia

بوی گل های گاردنیا یکی از مزایای این گیاه زیبا است و می تواند چیزهای متفاوتی از فلفلی تا میوه ای باشد. با این حال، مهم تر از آن برای ما قابلیت خواب آوری آن است که در تحقیقات به اثبات رسیده است. برای نگهداری از این گیاه، باید خاک آن را مرطوب نگه دارید و مطمئن شوید نور خورشید زیاد به آن می رسد.

۹- سرخس بوستون / Boston fern

این گیاه آپارتمانی که از حدود دوران ویکتوریایی تاکنون وجود دارد، برای خلاص شدن از مواد آلی فرّاری خوب است که از شوینده ها و پاک کننده ها وارد هوای داخل خانه می شوند. این گیاه هوای گرم و مرطوب را دوست دارد.

۱۰- رزماری / Rosemary

نگهداری از رزماری به عنوان یک گیاه آپارتمانی فواید زیادی دارد و فقط فرصت استفاده از این گیاه پرخاصیت در غذاهای خود را فراهم نمی کند. بوی این گیاه حافظه را تقویت می کند و روحیه را بالا می برد، به همین دلیل تنفس آن نه تنها در طول روز بلکه در هنگام خواب هم بسیار مفید است. رزماری در نور زیاد رشد می کند، بنابراین باید آن را کنار پنجره، رو به جنوب بگذارید.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • احسان مرداد ۲۴, ۱۴۰۰

    ممنون بابت این اطلاعات درست و حسابی(: