ویدئوی حیرت انگیزی از رفتارهای انسانی یک اورانگوتان که در فضای مجازی داغ شده

ویدئوی حیرت انگیزی از رفتارهای انسانی یک اورانگوتان که در فضای مجازی داغ شده

کاربران شبکه اجتماعی تیک تاک شیفته ی ویدئویی شده اند که اورانگوتانی را ظاهراً در حال ژست گرفتن با یک عینک آفتابی نشان می دهد. این عینک آفتابی متعلق به یکی از بازدیدکنندگان باغ وحشی در اندونزی بود که تصادفاً از دستش رها و در قفس اورانگوتان افتاده بود.

لولا تستو، یکی از کاربران تیک تاک هفته ی گذشته این ویدئو را در این شبکه اجتماعی منتشر کرد و در شرح آن نوشت: «یک عینک آفتابی از دست دادم ولی یک ماجرای خیلی جالب گیرم آمد.» این ویدئو تا کنون در تیک تاک ۲۸/۳ میلیون بازدید داشته و ۷/۳ میلیون لایک دریافت کرده است.

در ابتدای ویدئو اورانگوتان را بچه به بغل در حال نزدیک شدن به یک عینک آفتابی می بینیم. اورانگوتان شئ غریب و ناآشنایی که در قفسش پیدا شده را برمی دارد و صدایی که احتمالاً متعلق به تستو است را می شنویم که می گوید: «وای نه، نخورش.»

اورانگوتان اما تعلل نمی کند. به جای خوردن یا شکستن عینک، آن را درست مثل یک انسان روی صورتش می گذارد.

کمی بعد در ویدئو اورانگوتان را می بینیم که به نقطه ی دیگری از قفسش رفته و عینک را سر و ته به چشمانش زده است. این ویدئو در توییتر هم پخش شده و کاربران این شبکه اجتماعی هم شیفته ی لحظه ای شده اند که اورانگوتان عینک را به صورتش می زند.

بچه ی اورانگوتان هم دست دراز می کند و سعی می کند عینک را بگیرد اما اورانگوتان والد دستش را پس می زند. در انتهای ویدئو اورانگوتان عینک را با پرتاب آن به سمت بازدیدکنندگان باغ وحش برمی گرداند و یکی از نگهبانان باغ وحش  هم با انداختن چند برگ به عنوان خوراکی به اورانگوتان جایزه می دهد.

چیزی که بیش از همه تعجب کاربران تیک تاک و توییتر را برانگیخته این است که از قرار معلوم اورانگوتان می دانست که چطور باید از عینک آفتابی استفاده کند.

۹۶/۴ درصد از ژن های انسان با اورانگوتان ها مشترک است. اورانگوتان ها که در دسته ی میمون های بزرگ قرار می گیرند، در گذشته هم رفتارهای انسانی را تقلید کرده اند. مثلاً راکی که اولین اورانگوتانی بود که گفتار انسان را در سال ۲۰۱۶ تقلید کرد.

متأسفانه اورانگوتان ها به شدت در معرض انقراض قرار دارند.

 

بیشتر بخوانید:

۱۳ شباهت حیرت انگیز اورانگوتان ها به انسان

منبع: insider
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود