۱۰ قانون خاندان سلطنتی انگلیس درباره نوزادان این خانواده

۱۰ قانون خاندان سلطنتی انگلیس درباره نوزادان این خانواده

روانشناسان تربیت بچه ها را امری ضروری می دانند چون با این کار احتمال برخورداری آن ها از مهارت های اجتماعی بهتر، دوست و اعتماد به نفس و خودکفا شدن آن ها را بیشتر می کند. با این حال، در خاندان سلطنتی انگلیس، گویی برای هر قدم اعضای آن قوانینی (چه نوشته و چه نانوشته) تنظیم شده است. این امر در مورد کودکان این خانواده هم صدق می کند.

در ادامه از قوانین خاندان سلطنتی درباره ی نوزادان این خانواده خواهیم گفت.

۱- اولین حضور نوزادان در ملأعام خیلی زود بعد از تولد رخ می دهد

مردم نوزادان سلطنتی را تنها چند ساعت بعد از به دنیا آمدن شان می بینند. و ظاهر مادر هم باید بی عیب و نقص باشد: اینکه مادر تازه زایمان کرده نمی تواند توجیهی برای بی رنگ و لعاب ظاهر شدنش در برابر دوربین ها باشد. مثلاً کیت میدلتون بعد از به دنیا آمدن پرنس جورج در سال ۲۰۱۳ آرایش کرده و کفش پاشنه بلند به پا کرده بود. لباس ها هم مهم اند. پیراهن خالداری که کیت میدلتون به تن کرده بود ادای احترامی به پوشش پرنسس دایانا بعد از به دنیا آمدن پرنس ویلیام به نظر می رسید.

یک نکته ی مهم دیگر این است که مادران سلطنتی انتخاب زیادی برای کفش ندارند. آن ها به طور کلی همیشه کفش های جلو بسته می پوشند، حتی اگر پاهایشان بعد از زایمان ورم داشته باشد.

۲- بیبی شاور نمی گیرند

خاندان سلطنتی انگلیس گرچه هیچ قانونی مستقیماً علیه بیبی شاورندارد (مهمانی زنانه ای که برای مادران باردار توسط دوستان و آشنایان شان برگزار شده و در آن به مادران هدایایی داده می شود) اما این مراسم را کماکان یک «ابداع آمریکایی» می داند، با اینکه محبوبیت این سنت در انگلیس هر روز در حال افزایش است. اما این امر نوزادان سلطنتی را با کمبود هدیه رو به رو نساخته. مثلاً پرنسس شارلوت برای تولد یک سالگی اش هدایایی از ۶۴ کشور مختلف دنیا دریافت کرد.

۳- قابله های زیادی در زایمان شرکت دارند

سنت استفاده از قابله ها در زایمان به قرن هفدهم میلادی بازمی گردد، زمانی که آن ها تنها کسانی بودند که اجازه ی ورود به اتاقی را داشتند که مادر در حال وضع حمل بود. اما این روزها استفاده از پزشک مرد را دیگر بد نمی دانند. به طور کلی تیمی از افراد متخصص در زایمان زنان خاندان سلطنتی شرکت دارند که گاهی تعداد آن ها به بیش از ۲۰ نفر می رسد.

۴- جنسیت نوزاد نباید فاش شود

خاندان سلطنتی معمولاً در دوران بارداری، جنسیت بچه و تاریخ دقیق زایمان را مخفی نگه می دارد (تنها استثنای این موضوع زمانی بود که پرنس هری و مگان مارکل در مصاحبه ای اعلام کردند فرزند در راه شان دختر است). با این حال، مردم در جریان وضعیت سلامتی مادر قرار می گیرند. مثلاً در اطلاعیه ی رسمی ای که درباره ی بارداری کیت میدلتون منتشر شد، به تهوع های بارداری او اشاره شده بود.

۵- انتخاب ها برای اسم محدود است

در خاندان سلطنتی انگلیسی رسم است که نام نوزادان را بر اساس شجره خانوادگی خود انتخاب کنند و نوآوری زیادی برای این کار به خرج نمی دهند. با این حال، اگر بچه ای جایگاه خیلی پایینی در صف وارثین تاج و تخت داشته باشد، والدینش از آزادی عمل بیشتری در این خصوص برخوردارند. علاوه بر این، اعضای خاندان سلطنتی انگلیس در ملأعام نام یکدیگر را به شکل رسمی اش می برند، مثلاً پرنس ویلیام به کیت میدلتون، کاترین می گوید.

۶- بعد از به دنیا آمدن عضو جدید خاندان یک اطلاعیه رسمی منتشر می شود

بعد از به دنیا آمدن نوزاد، کاخ باکینگهام یک بیانیه ی رسمی که به امضای پزشکان کاخ رسیده را بر روی یک سه پایه ی مخصوص به نمایش می گذارد و یک جارچی هم هست که جزئیات را به مردم شهر اطلاع می دهد. علاوه بر این، مکان های معروفی همچون چرخ و فلک و پل برج لندن به رنگ آبی (در صورت پسر بودن نوزاد) یا صورتی (در صورت دختر بودن نوزاد) چراغانی می شوند.

۷- توپ شلیک می کنند

یکی سنت دیگر، شلیک نمادین توپ در لندن بعد از به دنیا آمدن شاهزاده ها و شاهدخت های خاندان سلطنتی است. مثلاً وقتی پرنسس شارلوت به دنیا آمد چندین توپ در هاید پارک بندن شلیک شد. علاوه بر آن، سربازان در قلعه های کاردیف، هیلزبورو و ادینبورگ به طور نمادین تیر شلیک کردند.

۸- کودکان خاندان سلطنتی قوانین و دستورالعمل های زیادی را باید رعایت کنند

تمامی اعضای خاندان سلطنتی انگلیس باید از قوانین و دستورالعمل های زیادی پیروی کنند و کودکان این خاندان هم از این قاعده مستثنی نیستند. آن ها هم باید در مراسم های زیادی شرکت کنند، از جمله عروسی های سلطنتی، رژه رنگ ها، جشن های تولد ملکه و غیره. حتی بچه های زیر ۵ سال خاندان هم باید ملکه تعظیم کنند.

۹- بچه ها پدر و مادرهای تعمیدی زیادی دارند که نمی توانند از بستگان درجه یک باشند

قوانین در این مورد خیلی ساده است: اولاً هیچ کدام از والدین تعمیدی نباید از بستگان درجه یک باشند؛ دوماً (ظاهراً) هر چه تعدادشان بیشتر بهتر! در حالی که در اغلب موارد تعداد پدر و مادرهای تعمیدی بیشتر از دو نفر نیست، اما پرنس جورج ۷ ، پرنس شارلوت ۵ و پرنس لویی ۶ پدر و مادر تعمیدی دارد (مثل پدرشان پرنس ویلیام که  عکس بالا پدر و مادرهای تعمیدی اش را نشان می دهد). گفته می شود احتمالاً به دلیل پیچیدگی های زندگی به عنوان یک عضو خاندان سلطنتی، کودکان آن ها به راهنمایی بیشتری نیاز دارند.

۱۰- نوزادهای سلطنتی پتوهای ویژه ای دارند

در مورد نوزادان خاندان سلطنتی، حتی کوچک ترین جزئیات هم اهمیت دارد. مثلاً پتوی پشمی ای که نوزادان در اولین حضور خود در ملأعام در آن پیچیده می شوند، محصول یک شرکت انگلیسی است که سابقه ای ۱۰۰ ساله در تولید شال های بافت توری لوکس دارد.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود