رونمایی آئودی از خودرو مفهومی جدید خود با نام skysphere با قابلیت تغییر شکل + ویدیو

رونمایی آئودی از خودرو مفهومی جدید خود با نام skysphere با قابلیت تغییر شکل + ویدیو

تازه ترین خودرو مفهومی آئودی (Audi) با نام skysphere، به گفته این کمپانی هم خودران و هم دارای راننده انسانی خواهد بود. با این وجود، جذابیت اصلی این خودرو مفهومی این است که از حالت راننده انسانی به رانندگی خودکار تبدیل می شود و در این فرآیند، طول آن ۱۰ اینچ معادل ۲۵ سانتیمتر افزایش خواهد یافت. در جریان تبدیل شدن حالت راننده انسانی به راننده خودکار، کاپوت بلند خودرو کشیده تر شده و فرمان و پدال ها تا خواهند شد. قسمت راننده داشبورد که در واقع یک پنل نمایش شیشه ای است و انتخاب دنده نیز پنهان خواهند شد که یک فضای راحت را برای راننده به منظور استراحت فراهم می کنند. تمام این تغییرات به این دلیل امکانپدیر است که skysphere یک خودرو برقی با موتوری است که پشت صندلی ها قرار دارد.

تازه ترین خودرو مفهومی آئودی (Audi) با نام skysphere، به گفته این کمپانی هم خودران و هم دارای راننده انسانی خواهد بود.

این بدان معناست که چیز زیادی در کاپوت ماشین برای قرار گرفتن در سر راه و مانع شدن از تبدیل شدن خودرو به یک خودرو خودران وجود نخواهد داشت. در حالت خودران، خودرو skysphere شبیه یک خودرو مسافرتی کار کرده و به یک خودرو دو سرنشینه تبدیل می شود که برای مسافرت های طولانی اما راحت طراحی شده است. با طولانی تر شدن فاصله بین چرخ های جلو و عقب، احساس راحتی و استقرار بهتری در خودرو احساس شده و به همین دلیل skysphere به گزینه ای مناسب برای مسافرت در جاده های طولانی تبدیل می شود. و بدون فرمان و پدال ها نیز راننده می تواند پاهایش را براحتی دراز کرده و در کمال آرامش، از زیبایی های کنار جاده لذت ببرد. در حال رانندگی معمولی که راننده کنترل را در دست دارد، این خودرو به یک خودرو اسپرت تبدیل می شود. فاصله کوتاه تر بین چرخ های جلو و عقب باعث می شود که skysphere یک احساس رانندگی سریع تر و با کنترل دقیق تر را ایجاد کند که در آن خودرو به سرعت به خواسته های راننده پاسخ می دهد.

تازه ترین خودرو مفهومی آئودی (Audi) با نام skysphere، به گفته این کمپانی هم خودران و هم دارای راننده انسانی خواهد بود.

تازه ترین خودرو مفهومی آئودی (Audi) با نام skysphere، به گفته این کمپانی هم خودران و هم دارای راننده انسانی خواهد بود.

در این حالت همچنین سیستم تعلیق خودرو چند سانتیمتری به سطح زمین نزدیک تر خواهد شد. وقتی خودرو در حالت اسپرت قرار می گیرد، فرمان از زیر داشبورد باز شده و پدال ها نیز به موقعیت قبلی خود در زیر پای راننده باز خواهند گشت. با این خودرو مفهومی دارای قابلیت تغییر چهره، آئودی امیدوار است به سردرگمی طراحان خودروهای مدرن پاسخ دهد. طرفداران این مفهوم می گویند که خودروهای خودران می توانند سریع تر از خودروهایی باشند که انسان کنترل آن ها را به عنوان راننده در اختیار دارد. اما از چالش های این خودروها می توان به جذابیت نداشتن برای افرادی اشاره کرد که از رانندگی لذت می برند. و آئودی که به قدرت و عملکرد قابل توجه خودروهای خود می بالد، با این خودروی مفهومی جدید، افرادی که از رانندگی لذت برده و اعظم مشتریان را تشکیل می دهند در نظر گرفته است.

skysphere هیچ پنجره واقعی نیز نداشته زیرا خودروهای برقی به اندازه خودروهای بنزینی به سیستم خنک کننده نیاز ندارند. به جای آن، صفحه آلومینیومی شبه پنجره ای زیر یک پوشش شفاف، افکت های نوری را به تصویر می کشد که تغییرات از یک حالت رانندگی به دیگری را به نمایش می گذارد. این خودرو از رودستر Horch 853 آئودی که در دهه ۱۹۳۰ ساخته می شد الهام گرفته شده است. این خودرو در واقع اولین خودرو ساخته شده توسط آگوست هورش به عنوان موسس کمپانی هورش در سال ۱۹۰۴ بود. هورش در سال ۱۹۰۹ و پس از ترک هورش، کمپانی آئودی را بنیان نهاد. در واقع واژه Audi  ترجمه لاتین نام هورش است که در زبان آلمانی به معنای «گوش کن» می باشد.

بیشتر بخوانید: انتشار طرح مفهومی از خودرو برقی پرنده Pulse با پوسته شیشه ای و میدان دید ۳۶۰ درجه

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود