دستگیری مادرخوانده باند مافیا در ایتالیا

دستگیری مادرخوانده باند مافیا در ایتالیا

سرکرده ی مشهور یک باند مافیایی که با نام های «مادرخوانده» و «کوچیکه» به خاطر قد کوتاهش، شناخته می شود، هنگامی که سعی داشت سوار هواپیمایی به مقصد اسپانیا شود، دستگیر شد.

به ادعای دادستانی ایتالیا، ماریا لیچاردی ۷۰ ساله رهبر دسته ی لیچاردی، از شاخه های باند کامورا در ناپلز، یکی از قدیمی ترین سازمان های تبهکاری ایتالیا است.

گرچه لیچاردی مدعی شد برای دیدن دخترش در اسپانیا راهی سفر شده بود، اما کارگاهان معتقدند این سفر یک فرار برنامه ریزی شده یا سفری کاری بوده، چرا که سازمان تبهکاری او احتمالاً به دنبال گسترش تجارت خود به اسپانیا است.

لیچاردی همچنین هنگام دستگیری ۶ هزار یورو پول نقد به همراه داشت.

به گفته ی خبرگزاری ایتالیایی ANSA ، لیچاردی هنگام دستگیری اش توسط پلیس کاملاً خونسرد بود.

این سرکرده ی باند مافیا از زمان گریختنش از دست نیروهای پلیس در یک عملیات تفتیش در سال ۲۰۱۹ متواری بود و از سوی مقامات ایتالیایی یک «متهم فراری» قلمداد می شد.

منابع پلیس پیش تر گفته بودند لیچاردی رهبری تمام عیار با هوشی استثنایی و نرم زبان اما بی رحم با آن هایی است که با او درافتند.

لیچاردی به زودی در دادگاه حاضر و با اتهامات ارتباط با مافیا، زورگیری و کسب درآمد از منابع غیرقانونی رو به رو خواهد شد.

اینطور که گفته می شود ماریا لیچاردی در دهه ی ۱۹۹۰ بعد از مرگ برادرش جنارو لیچاردی در زندان و به قتل رسیدن یکی از برادرزاده هایش که در صف جانشینان رهبری دسته ی لیچاردی قرار داشت، سرکرده ی آن شد.

دسته ی لیچاردی شهرک سیکوندی گلیانو در حاشیه ی ناپلز را تبدیل به سوپرمارکت بزرگی برای مواد مخدر کرد.

ماریا لیچاردی برای گسترش سلطه ی خود بر این شهر که در جنوب ایتالیا واقع شده، ائتلافی ناپایدار میان دسته های مختلف کامورا ایجاد کرد.

اینطور که گفته می شود لیچاردی در کنار قاچاق مواد مخدر، فحشا را هم به امپراتوری تجاری کامورا افزوده بود، گرچه برخلاف اصول این سازمان تبهکاری بود.

دشمنی دیرینه ی دسته ی لیچاردی با خانواده ای دیگر بر سر یک محموله ی هروئین به دست کم ۵۳ مورد قتل مرتبط با مافیا و فروپاشی این ائتلاف انجامید.

در سال ۲۰۰۱ لیچاردی دستگیر و به دلیل ارتکاب جرایم مافیایی محکوم شد. او ۸ سال را پشت میله های زندان سپری کرد تا آنکه در سال ۲۰۰۹ آزاد شد.

پس از آن، رهبر دسته ی دیگری از کامورا به نام «اتحاد سیکوندی گلیانو» شد که در آنجا به «خاله ماریا» معروف بود.

وزیر امور داخلی ایتالیا دستگیری لیچاردی را به پلیس این کشور تبریک گفت.

منبع: insider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود