پرنسس سرکش دربار موناکو؛ ماجرای فرار عاشقانه دختر گریس کلی با یک مربی سیرک

پرنسس سرکش دربار موناکو؛ ماجرای فرار عاشقانه دختر گریس کلی با یک مربی سیرک

کوچک ترین دختر گریس کلی، هنرپیشه ی اسکار گرفته ی هالیوود که با خاندان سلطنتی موناکو وصلت کرد، یک بار بعد از دل باختن به یک مربی سیرک سوئیسی که از قضا متأهل هم بود، به یک سیرک پیوست.

پرنسس استفانی، یکی از سه فرزند کلی و همسرش پرنس رینیر سوم موناکو، در مستندی زندگی عاشقانه ی خود را زیر ذره بین قرار داده است. این مستند که «نفرین فرزندان گریس کلی» (The Curse of Grace Kelly’s Children) نام دارد به تازگی در انگلیس پخش شده است.

استفانی که راوی مستند، آنجلا ریپون، او را «بچه ی پر شر و شور» خاندان گریمالدی می نامد، در سال ۱۹۸۲ وقتی خودروی مادرش با یک صخره ی ۳۰ متری برخورد کرد، تنها ۱۷ سال داشت. هوگو ویکرز، یک زندگینامه نویس سلطنتی در این مستند می گوید احتمالاً کلی دچار یک سکته مغزی کوچک شد و به همین دلیل یکباره کنترل خودرو را از دست داد.

کلی بعد از این سانحه جان خود را از دست داد و این مستند به دنبال پاسخی برای این پرسش است که آیا «ماهیت آشفته» ی زندگی عاشقانه استفانی ریشه در این ضربه ی روانی داشت.

به گفته ی ریپون، عشق میان پرنسس که در آن زمان ۳۶ سال داشت و فرنکو نای، مربی فیل، بعد از آشنایی شان با یکدیگر در جشنواره سیرک بین المللی سالانه ی موناکو در سال ۱۹۹۹ شکل گرفت.

فرانکو نای

«او به معنای واقعی کلمه بیرون زد و به سیرک پیوست. همراه بچه هایش.» این را بیدیشا اِس‌کی ماماتا در مستند می گوید، یک فیلمساز و روزنامه نگار بریتانیایی که بعد از ساخت چندین مستند درباره ی پرنسس دایانا، شروع به پوشش اخبار خاندان های سلطنتی دنیا کرد.

به گفته ی ماماتا، استفانی به همراه سه فرزند خود از روابط قبلی اش، به تریلر نای نقل مکان کرد و با سیرک او در سوئیس می گشت.

فیل دمپیر، یک روزنامه نگار حوزه ی اخبار خاندان های سلطنتی، در این مستند می گوید: «معلوم است که این شرایط برای بچه ها ایده آل نبود. تحصیل برای آن ها بسیار دشوار بود.»

با این حال، ماماتا در مصاحبه ی جدیدی گفته زندگی در سیرک شاید شیوه ی استفانی برای آموزش دادن به فرزندانش بوده: «استفانی به بچه هایش نشان داد طور دیگری هم می توان زندگی کرد و اینکه ماجراجویی و عشق و پیروی از هوا و هوس های خود به همان اندازه ی تسلیم شدن در برابر همه ی آن چیزهایی که خاندان سلطنتی انتظار دارد باشید، اهمیت دارد.»

خاندان سلطنتی موناکو هرگز اظهار نظر علنی ای درباره ی رابطه ی میان استفانی و نای نداشته اما به گفته ی آنجلا لوین، زندگینامه نویس سلطنتی، این رابطه در خلوت مورد حمایت آن ها نبود.

لوین می گوید خواهر استفانی، پرنسس کرولاین که بسیاری از وظایف و مسئولیت های مادرش را بعد از مرگ وی برعهده داشت، «به خاطر رفتار خواهرش خرد شد».

لوین در در ادامه گفت: «کرولاین احساس می کرد استفانی دارد به همه ی خانواده لطمه می زند.»

در این مستند، دمپیر می گوید رابطه ی استفانی با نای در نهایت «تازگی» اش را برای استفانی از دست می دهد. اما طبق همین مستند، استفانی با یک بازیگر سیرک دیگر، بندبازی پرتغالی به نام آدنس لوپز پرز وارد رابطه عاشقانه می شود.

طبق گزارش رسانه ها در سال ۲۰۰۳، استفانی با پرز هم در سال ۲۰۰۱ در جشنواره سیرک بین المللی سالانه ی موناکو آشنا شده بود.

راوی مستند، ریپون می گوید این زوج مدت کوتاهی با یکدیگر در یک ماشین کاروان زندگی و سپس در سال ۲۰۰۳ با همدیگر ازدواج کردند. آن ها در سال ۲۰۰۴ از یکدیگر جدا شدند.

پرنسس استفانی در کنار آدنس لوپز پرز

پرنسس استفانی که حالا ۵۶ سال دارد، دیگر هرگز ازدواج نکرد. دمپیر در مستند می گوید او به مرحله ای از زندگی خود رسیده که از اینکه زمان خود را وقف فرزندان و فعالیت های بشر دوستانه اش کند، احساس رضایت می کند.

او در ادامه می گوید: «بسیار درگیر کارهای خیر و خیریه های مرتبط با بیماری ایدز و حیوانات خود است. فکر می کنم گریس خوشحال می شد اگر می دید بچه ی سرکشش بالاخره بزرگ شده است.»

 

بیشتر بخوانید:

داستان زندگی گریس کلی؛ زیبای هالیوودی که عمرش را در قفسی طلایی سپری کرد

حقایقی خواندنی درباره کشور دو کیلومتر مربعی «موناکو»، بهشت قماربازان و میلیونرها

منبع: insider
مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود