ماشین استون مارتین مسروقه جیمز باند پس از ۲۴ سال سر از آسیا در آورد

ماشین استون مارتین مسروقه جیمز باند پس از ۲۴ سال سر از آسیا در آورد

پرونده‌ی ۲۴ ساله‌ی خودروی استون مارتین DB5 سرقتی از فیلم «Goldfinger» جیمز باند این هفته به یافته‌های جدیدی رسیده است. بنابر گزارشی، این اتومبیل در آسیای غربی دیده شده است.

به گزارش «تلگراف» شخصی ماشین مذکور را در یک ملک خصوصی دیده و تصدیق کرده است که شماره‌ی سریال آن با ماشینی که شان کانری در این فیلم رانندگی می‌کرده مطابقت داشته است.

کشوری که ماشین در آن جا پیدا شده به خاطر جلوگیری از اختلال در روند بازرسی، مخفی نگاه داشته شده، با این وجود، کریستوفر مارینلو، مدیر اجرایی نهاد Art Recovery International معتقد است که مکان مورد بحث یکی از  کشورهای عربستان سعودی، کویت یا بحرین است.

استون مارتین

مارینلو در گفتگو با تلگراف گفت: «در این کشورها مجموعه‌داران بزرگی یافت می‌شود و من اطلاعاتی دارم مبنی بر این که ماشین در یکی از آن‌هاست.»

استون مارتین نقره‌ای در سال ۱۹۹۷ از آشیانه‌ی یک هواپیمای خصوصی در بوکا راتون واقع در ایالت فلوریدا سرقت شده بود. این خودرو پر است از قابلیت‌ها و گجت‌های مخصوص که آن را لایق سواری دادن به مشهورترین مامور مخفی دنیا می‌کند؛ قابلیت‌هایی همچون شیشه جلو ضدگلوله، مسلسل، صندلی اجکت و لاستیک آج‌دار.

استون مارتین

و اگرچه مارینلو معتقد است که صاحب کنونی ماشین هنگام خرید آن از مسروقه بودن آن خبر نداشته، درخواست دارد که خودرو به عنوان مصالحه به محل اصلی‌اش بازگردانده شود.

مارینلو به تلگراف گفت: «امیدوارم که فردی که ماشین را در اختیار دارد قبل از اعلام من، خودش داوطلبانه پا پیش بگذارد. رویه‌ی من این است که به صاحبان اموال مسروقه فرصت انجام کار درست را بدهم.»

صاحب این استون مارتین که ارزشی معادل ۲۵ میلیون دلار دارد، پیش از این فردی به نام آنتونی پوگلیز بوده که در حیطه املاک فعالیت داشته است.

بیشتر بخوانید:

خودروی استون مارتین DB5 در حراج بزرگ اقلام خاطره انگیز مجموعه فیلم «جیمز باند»

رانندگان بریتانیایی برای فرار از دوربین ها پلاک های «جیمز باندی» خریداری می کنند [تماشا کنید]

منبع: Driving
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود