بازگشت کریستیانو رونالدو به منچستر یونایتد بعد از ۱۲ سال

بازگشت کریستیانو رونالدو به منچستر یونایتد بعد از ۱۲ سال

بعد از ۱۲ سال و بردن ده‌ها جایزه و شکستن رکوردهای پی در پی، رونالدو به منچستر بازخواهد گشت؛ باشگاهی که در آن خود را به عنوان یکی از باارزش‌ترین بازیکنان همه‌ی اعصار به همگان شناساند. او یوونتوس را ترک خواهد کرد و با قراردادی دو ساله به یونایتد خواهد پیوست. منچستر یونایتد در روز جمعه بازگشت رونالدو را تایید و اعلام کرد که قرارداد او «منوط به شرایط شخصی، ویزا و آزمایشات پزشکی‌ست.»

خیل عظیم افرادی که برای خواندن اطلاعیه به وب‌سایت رسمی باشگاه هجوم آوردند، باعث از دسترس خارج شدن سایت شد. این پیوستن دوباره که طرفداران یونایتد سال‌ها منتظرش بودند در دقیقه‌ی نود و تاحدی به خاطر میانجی‌گری‌های عمومی و خصوصی همبازی‌ها و مربی سابق وی الکس فرگوسن و همبازی رونالدو در تیم ملی پرتغال و حالا منچستر یونایتد، برونو فرناندز محقق شد.

پنج‌شنبه شب چنین به نظر می‌رسید که رونالدو به شهر منچستر بازخواهد گشت ولی به منظور بازی در تیمی که در سمت دیگر شهر مستقر است. او به ماسیمیلیانو الگری، مدیر یوونتوس اطلاع داده بود که دیگر قصد بازی برای این تیم را ندارد و مدیر برنامه‌هایش، خورخه و مندس در حال مذاکره با منچستر سیتی، قهرمان کنونی لیگ برتر انگلیس است.

تمایل سیتی برای این قرارداد چندان مشتاقانه نبود و انگیزه‌ی اصلی از طرف نمایندگان رونالدو بود. سیتی زیر بار پرداخت هزینه به یوونتوس برای بازیکنی که این تیم ایتالیایی به منظور کسر هزینه‌هایش در دوران کرونا قصد فروشش را داشت، نرفت. بهترین پیشنهاد سیتی معاوضه‌ی وی با رحیم استرلینگ بود که یوونتوس آن را نپذیرفت. تا روز جمعه سیتی از خرید رونالدو منصرف شده بود.

در طرف دیگر اما تصور بازی رونالدو برای رقیب دیرینه‌ی یونایتد، به این تیم انگیزه مضاعف داده بود. چندین و چند بازیکن سابق یونایتد، از جمله ریو فردیناند، وین رونی و حتی خود فرگوسن یا به صورت خصوصی و یا در ملأ عام از رونالدو خواستند تا تعصب و وفاداری‌اش به این تیم را به یاد بیاورد.

اوله گونر سولشر، سرمربی این باشگاه، در یک کنفرانس خبری در روز جمعه به تمجید از رونالدو پرداخته و گفت: «او می‌داند ما همیشه پذیرای او هستیم.»

این باشگاه، با اجازه‌ی مالکانش، خانواده‌ی گلیزر، با مدیران برنامه‌ی رونالدو برای دو فصل به توافق رسید و در نهایت به یوونتوس مبلغی را پیشنهاد داد که در صورت موفقیت این بازیکن، در دومین فصل حضورش به ۴۰ میلیون دلار هم خواهد رسید.

بیشتر بخوانید:

۵ مقصد احتمالی کریستیانو رونالدو در بحبوحه خبرهای جدایی او از یوونتوس

منبع: New York Times
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود