پخش مستند «گزارش آشوب» در شبکه سه سیما آشوب به پا کرد! + ویدیو

پخش مستند «گزارش آشوب» در شبکه سه سیما آشوب به پا کرد! + ویدیو

«گزارش آشوب» مستندی به کارگردانی محمدرضا گیوه چیان و تهیه کنندگی رضا کریمی است. این فیلم، یک مستند تمام آرشیوی است که در آن از هیچ گونه مصاحبه‌ ای استفاده نشده است. مستند حاوی تصاویری دیده‌ نشده از ترورهای سال ۶۰ توسط گروهک منافقین است. رضا کریمی، تهیه کننده مستند دلیل استفاده نکردن از مصاحبه را متفاوت بودن روایت افراد مختلف از وقایع امنیتی آن سال‌ها ذکر می‌ کند.

مستند «گزارش آشوب» که در دوره‌ی چهاردهم جشنواره «سینما حقیقت» که به صورت آنلاین برگزار شد، حضور داشت به فعالیت‌ ها و ترورهای منافقین و عاملان نفوذ می‌ پردازد. گیوه چیان، کارگردان فیلم می‌ گوید که درباره ی سازمان منافقین فیلم‌ های زیادی ساخته شده اما به خاطر عملکرد عجیب و غریب این گروه ترور، همچنان سوژه‌ های بسیاری می‌ توان برای فیلم ساختن راجع به آن‌ها به دست آورد.

گزارش آشوب

گیوه چیان در مورد این که آیا توانسته بی طرفانه مستندش را بسازد یا نه می گوید: «به نظرم بی طرفی اساساً برای مستندساز ممکن نیست. به هر حال هر کس عقاید و دیدگاهی دارد که نمی‌ تواند بر خلافش عمل کند اما منصف بودن برای من مهم است و انصاف با بی طرفی در مستندسازی فرق دارد. انصاف به این معنا است که حوادث را بدون تغییر روایت کنیم و به همین دلیل در مستند به بخش‌ هایی که تاریخ هم درباره‌اش سکوت کرده است، اشاره کردیم.»

حالا اما پخش این مستند به مناسبت هفته دولت از شبکه سه سیما واکنش‌ های متعددی را در شبکه های مجازی در پی داشته است. در صحنه ای جنجالی، مادری که فرزند خود را به انقلابیون لو داده است، گویی از سرنوشت پسرش یعنی اعدام، آسوده خاطر است.

بیشتر بخوانید:

واکنش اینستاگرامی هنرمندان به انتشار نامشان در روزنامه منافقین

شایعات در مورد مرگ مریم رجوی ، سرکرده گروهک منافقین بر اثر ابتلا به کرونا

دیجیاتو
بدون نظر

ورود