ترفندهای زیبایی بازیگران زن سینمای کلاسیک هالیوود

ترفندهای زیبایی بازیگران زن سینمای کلاسیک هالیوود

ترفندهای زیبایی ای که امروزه از آن ها استفاده می کنیم راه طولانی ای تا رسیدن به این نقطه طی کرده اند. اما سلبریتی های قدیمی هالیوود هم برای اینکه در برابر دوربین زیبا و فریبنده به نظر برسند ترفندهای خلاقانه ای بلد بودند. و حتی اگر پیشانی کوتاهی داشته باشید، یک ترفند ساده هست که اینگرید برگمن از آن استفاده می کرد.

در ادامه با ترفندهای زیبارویان سینمای کلاسیک هالیوود آشنا خواهیم شد.

۱- اینگرید برگمن پیشانی خود را تیغ می زد

برگمن ترجیح می داد چهره ی کاملاً طبیعی ای داشته باشد و حتی مجبور شد برای تغییر ندادن موها، ابروها و نام خود بجنگد چون چنین تغییراتی برای ورود به صنعت سینما لازم بود. اما یک ترفند بود که او از آن برای زیبا دیده شدن در برابر دوربین استفاده می کرد. اینگرید یک سانتیمتر از خط رویش موهایش را با تیغ می زد تا پیشانی اش بلندتر شود.

۲- سوفیا لورن از روغن زیتون به عنوان یک مراقبت روزانه استفاده می کرد

سوفیا لورن یک اسطوره است و در سرتاسر دنیا به زیبایی شهره بود. او برای حفظ زیبایی خود هر روز دست کم دو قاشق روغن زیتون به غذای اضافه می کرد. این روغن را به طور مرتب به پوست خود هم می مالید تا درخشان بماند و چند قطره از آن را هم هنگام حمام کردن در آب وان می ریخت.

۳- مریلین مونرو ۵ رنگ رژ لب متفاوت می زد

پوست مونرو در برابر دوربین می درخشید و یک ترفند کوچک به او کمک می کرد به این حالت دست یابد. او یک لایه ی ضخیم کرم نیوآ یا وازلین به پوستش می زد.

علاوه بر این، برای اینکه لب هایش پرتر به نظر برسد، پنج رنگ رژ لب متفاوت می زد تا به لب هایش بُعد دهد.

۴- آدری هپبورن از موچین برای زیباتر شدن مژه هایش استفاده می کرد

آدری ماست یونانی تازه به صورتش می زد و می گذاشت نیم ساعت روی پوستش بماند. او عاشق خوردن سیب زمینی بود که مملوء از ویتامین سی و آنتی اکسیدان است.

اما یکی از معروف ترین ویژگی های ظاهری او چشمان عروسکی و ابروهای پرش بود. آرایشگر آدری برای دستیابی به این حالت با موچین به مژه های او حالت می داد و بعد از آن بود که به آن ها ریمل می زد.

۵- کاترین هپبورن با شکر پوستش را لایه برداری می کرد

کاترین هپبورن استایل ساده و مینیمالیستی از جمله آرایش طبیعی را ترجیح می داد. او برای داشتن یک پوست بی عیب و نقص، آن را به طور مرتب لایه برداری می کرد. برای این کار از ترکیبی از شکر با مقدار اندکی آب گرم استفاده می کرد. بعد از لایه برداری، مقداری آب لیموترش روی صورتش می ریخت و با آن کمی پوستش را ماساژ می داد. در نهایت صورت خود را با آب یخ می شست.

۶- ویوین لی دور لب هایش خط لب می کشید

ویوین نگران باریک بودن لب های بالایی خود بود به همین خاطر با استفاده از خط لب آن را پرتر نشان می داد. او برای مراقبت از پوست خود از روغن ها و لوسین های معطر دست ساز استفاده می کرد.

۷- گریس کلی گونه هایش را برجسته می کرد

گرچه مدت زیادی نیست که از کانتور چهره در آرایش استفاده می شود اما این روش مدت ها قبل اختراع شده بود. گریس کلی از همین شیوه در مورد گونه های خود استفاده می کرد. او یک رنگ را به زیر گونه های خود می زد و یک رنگ نسبتاً تیره تر را روی گونه ها.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود