گوشی های موبایل با قابلیت تماس ماهواره ای در راهند

گوشی های موبایل با قابلیت تماس ماهواره ای در راهند

آیفون های بعدی اپل آنطور که برخی گزارش ها نشان می دهند قابلیت اتصال به ماهواره را دارند تا در شرایطی که کاربر خارج از محدوده پوشش شبکه های ۴G و ۵G است باز هم امکان ارسال پیامک یا برقراری تماس صوتی داشته باشد.

به گفته یکی از تحلیلگرهای شناخته شده مسائل مربوط به اپل، آیفون های آتی دارای تراشه خاصی هستند که امکان ارتباط ماهواره ای در مدار پایینی زمین را میسر می کند و به لطف آن این گوشی ها حکم تلفن های ماهواره ای را پیدا می کنند.

این تحلیلگر همچنین اشاره کرده که شرکت سازنده این تراشه ها همکاری نزدیکی را با شرکت ارتباطا ماهواره ای گلوبال استار در آمریکا آغاز کرده است. به این ترتیب تنها کاری که باید انجام شود تا تماس های ماهواره ای برقرار شوند همکاری اپراتورهای موبایل آمریکایی با شرکت گلوبال استار است.

در حال حاضر گلوبال استار ۴۸ ماهواره در مدار پایینی زمین دارد و به راحتی می تواند چنین امکانی را برای تلفن های اپل فراهم نماید. البته باید اضافه کنیم که هنوز مشخص نیست آیا امکان ارسال پیامک و برقراری تماس های تلفنی ماهواره ای برای برنامه های iMessage یا FaceTime هم فراهم است یا خیر؟

گفتنی است براساس ادعای تحلیلگر مسائل اپل، علاوه بر قابلیت تماس تلفنی ماهواره ای، گوشی های آینده اپل احتمالا از تکنولوژی واقعیت افزوده هم برخوردار خواهند بود. به دنبال انتشار این خبر هر سهم گلوبال استار با رشد ۶۳ درصدی به رقم ۲.۳۴ دلار رسید.

ماهواره های متعلق به گلوبال استار با استفاده از تکنولوژی ویژه ای به نام CDMA سیگنال ها را از ۸۰ درصد سطح زمین جمع آوری و به سمت آنتن های خود هدایت می کنند و این سیگنال ها در ادامه به شبکه های محلی تزریق می شوند.

در سال های اخیر به واسط شرکت هایی نظیر اسپیس اکس و پروژه اختصاصی آن با نام استارلینک که قصد دارد اینترنت ماهواره ای را به اقصی نقاط دنیا برساند، این شکل از ارتباطات بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

آیفون ۱۳

سه ماه پیش ایلان ماسک مدیرعامل شرکت اسپیس اکس اعلام کرد که تا پایان سال ۲۰۲۲ بالغ بر پانصد هزار کاربر از سرویس اینترنتی این شرکت بهره مند می شوند و قرار است که اسپیس اکس ۳۰ میلیارد دلار دیگر روی این پروژه سرمایه گذاری کند.

در سال ۲۰۱۹ نیز وبسایت بلومبرگ گزارشی را منتشر کرد مبنی بر اینکه اپل تیمی را برای افزودن قابلیت تماس ماهواره ای به گوشی های آیفون گرد هم آورده است. اپل قصد دارد اواسط شهریورماه در آیفون های جدید خود رونمایی کند. این گوشی ها احتمالا به قابلیت های بهبودیافته ای در زمینه عکاسی و فیلمبرداری مجهز می شوند و ابعاد نمایشگر آنها با آیفون ۱۲ یکی خواهد بود. این گوشی ها شامل دو مدل استاندارد با ابعاد نمایشگر ۵.۴ و ۶.۱ اینچ و دو مدل پرو با ابعاد نمایشگر ۶.۱ و ۶.۷ اینچ می شوند.

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود