رازهایی که باعث موفقیت تو یادگیری زبان میشه!

رازهایی که باعث موفقیت تو یادگیری زبان میشه!

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

شاید همیشه از خودتون می پرسین: “چی باعث موفقیت تو یادگیری زبان میشه؟”. مسلما تلاش زیاد و یه دیدگاه مثبت ویژگی­های مشترک یادگیری هر چیزی به حساب می یان که بهتون کمک می­کنن بتونین هر موضوعی رو بهتر یاد بگیرین. در مورد یادگرفتن زبان هم یه نکات خاصی وجود داره که بهتون کمک میکنه تو مسیر رسیدن به اهدافتون موفق بشین. با اکسیر همراه بشین تا از رازهای یادگیری زبان انگلیسی پرده برداره.

طرز فکرت رو انگلیسی کن!

این بهترین راه برای تقویت مهارت گفتاریه و شما می‌تونین این تکنیک رو در هر لحظه و در هر کجا استفاده کنین. مثلا وقتی تو خونه هستین و دارین کارهای روزمرتون رو انجام میدین، مثل وقتی که دارین غذا میپزین، می‌تونین با خودتون به انگلیسی حرف بزنین. یا مثلا وقتی تو قطار یا اتوبوس هستین می‌تونین مردم اطرفتون رو توصیف کنین و یا زمانی که می‌خوایین بخوابین، اتفاقات روزانه ی خودتون رو به انگلیسی تو ذهنتون مرور کنین.

تا حالا به ضبط کردن حرفات فکر کردی!؟

حتی اگه دلتون نخواد که صدای ضبط شده خودتون رو بشنوین، این یه روش عالی برای کشف اشکالاتتونه. ابتدا حرف‌های خودتون رو ضبط کنین و بعدش بهش گوش کنین و یا از یکی که انگلیسیش خوبه بخوایین شما رو تصحیح کنه.

از کلاس‌های زبان استفاده می کنی؟

اگه احساس می‌کنین که به تمرین‌ بیشتری نیاز دارین و می‌خوایین با دیگر زبان آموزا در تعامل باشین، چرا تو یه کلاس زبان انگلیسی شرکت نمی‌کنین؟ آموزشگاه های زبان زیادی وجود دارن که شما می‌توانین بعد تعیین سطح انگلیسی تون واردشون بشین و از کلاس آنلاین زبان انگلیسی و یا حضوری اونها بهره ببرین.

دوست انگلیسی زبان داری؟

اگه واقعا مصممین که یک متلکم خوب زبان انگلیسی بشین، باید با افرادی که می‌تونین با اونا انگلیسی صحبت کنین روبه رو بشین. این افراد می تونن دوستای انگلیسی زبان اینترنتی باشن یا یه کلوپ از کسایی باشن که می خوان زبانشون روتقویت کنن. این طوری می تونین با افراد مختلف معاشرت و گفتگو کنین و به همدیگه کمک کنین تا اوقات سرگرم کننده‌ای داشته باشین.

چقدر به زبان بدنت توجه می کنی!؟

زبان بدن در واقع یه ارتباط غیرکلامیه که روی حرفامون تاثیر میذاره. شما می تونین از حرکات و زبان بدن و حالت­های صورتتون برای توضیح یا تاکید حرفاتون استفاده کنین. به حالات خودتون فکر کنین؛ اینکه چطور میشینین یا وایمیستین، یا چقدر بی حوصله، مشتاق یا دستپاچه به نظر می رسین، اینا همگی اهمیت دارن. همیشه سعی کنین روی زبان بدن دیگران هم هنگام صحبت کردن تمرکز کنین.

روند یادگیریت رو به بخش های کوچکتر تقسیم کن!

برای اینکه بتونین بهتر انگلیسی صحبت کنین، لازمه تا چند کار رو همزمان انجام بدین: مثلا نیازه کلمات مناسب رو یاد بگیرین و انتخاب کنین که از قواعد دستوری و الگوی جمله سازی درست استفاده کنین و آواها، الگوهای تکیه در کلمات، ریتم و لحن­ مناسبی ایجاد کنین. بهتره که شما هریک از این بخش­ها رو به صورت جداگانه یاد بگیرین، و بعدش با قرار دادنشون در کنار هم دقیق­تر و روان­تر صحبت کنین.

شجاع باش!

سعی کنین از هر شرایطی برای یادگیری انگلیسی استفاده کنین؛ مثلا با افراد مختلف تو مهمونیا صحبت کنین، با فرد خارجی ای که دنبال مسیرش هست حرف بزنین، یا وقتی معلمتون سوالی میپرسه، نترسین و جواب بدین. این رو همیشه به یاد داشته باشین که هر اشتباهی، فرصتی برای یادگیریه، پس از خطاهای زبانی گاه و بیگاهتون نترسین.

حالا برای اینکه روش مناسب خودتون رو پیدا کنین، هر یک از این ایده ها رو برای یه مدت امتحان کنین؛ تا بفهمین کدوم یکی برای شما بهتره.

کلی خبر خوب!

شما می تونین تو وبسایت و شبکه های اجتماعی اکسیر به کلی آموزش و محتوای رایگان دسترسی داشته باشین، پس فرصت رو از دست ندین!

  • دو جلسه اول پکیج های اکسیر رایگان
  • دانلود رایگان کتاب آموزش انگلیسی ۸۰۰ صفحه ای اکسیر
  • دانلود رایگان کتاب آموزش آیلتس ۴۰۰ صفحه ای اکسیر
  • راهنمای کامل انتخاب منابع مناسب برای سلف استادی زبان
  • ۸۰۰ مقاله آموزشی رایگان روی وبسایت اکسیر
  • تعیین سطح و ارزیابی رایگان زبان انگلیسی
  • جزوه ی ایده های آیلتس مناسب برای رایتینگ و اسپیکینگ
  • دانلود سه هزار کلمه متداول لانگمن
  • راهنمای کامل انتخاب منابع مناسب برای سلف استادی آیلتس
  • صدها ویدیوی آموزشی زبان و آیلتس در اینستاگرام اکسیر

حرف آخر اینکه!

آکادمی زبان اکسیر با انتخاب شعار «سبکِ زندگی»، عمیقا بر کیفیت آموزشی تاکید داره و بر روی برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف متمرکزه و این کار به جز با ایجاد یه سبک زندگی اصولی امکان پذیر نیست. اکسیر، انتخاب بهترین هاست.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود