چگونه از اصل بودن لوازم یدکی لیفان خود اطمینان حاصل کنیم

چگونه از اصل بودن لوازم یدکی لیفان خود اطمینان حاصل کنیم

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

مهم ترین اصل در هر خودرو حفظ کیفیت و تامین ایمنی مورد نیاز سرنشینان آن است. قطعات و لوازم قابل تعویض در هر خودرویی که شامل قطعات موتوری، ایمنی و مصرفی آن ماشین هستند این امکان را فراهم خواهند کرد تا در صورت انتخابی درست و قابل اتکا باعث ایجاد آسایش و ایمنی سرنشینان و طول عمر خودرو شوند.

امروزه با توجه به تنوع محصولات و برند های مختلف در زمینه تولید قطعات یدکی خودرو ها و همچنین افزایش ارائه کنندگان این محصولات در سطح بازار در این حوزه ، یکی از مهم ترین مواردی که مصرف کنندگان می بایست به آن دقت داشته باشند خرید لوازم یدکی لیفان جهت استفاده در خودرو خودشان است.

گران شدن قطعات پرکاربرد و اصلی هر خودرو در کنار نبود استاندارد مشخص و کیفیت پایین قطعات یدکی تقلبی و همچنین کپی برداری غیر اصولی شرکت های متفرقه از برند های معتبر و اصلی تخصصی تولید قطعات یدکی خودرو، دلیلی است بر توضیح راهکارهایی برای تشخیص قطعات اصلی از تقلبی تا خریداران با توجه به عواقب جانی و مالی استفاده از لوازم غیراصل بازیچه سودجویان بازار نشوند.

در این مقاله سعی خواهیم کرد تا تمامی موارد پرکاربرد در تشخیص قطعات اصل از تقلبی را بیان کنیم.

انواع قطعات یدکی موجود در بازار

استاندارد ملی لوازم یدکی ایمنی و فوق ایمنی خودور در ایران توسط موسسه استاندارد تعیین می‌شود که فقط با تایید تولیدکننده و با وجود هولوگرام به بازار عرضه می‌شوند.

به طور کلی و با توجه به تاییدیه های سازمان استاندارد می توان لوازم یدکی قابل استفاده در بازار را به دو دسته کلی تقسیم کرد:

  • ایمنی
  • فوق ایمنی

دسته بندی های انجام شده در بالا نشانگر میزان اهمیت آن قطعه در خودرو است که هرچه کاربرد این قطعات در کارکرد خودرو و تامین ایمنی آن تاثیر بیشتری داشته باشد در دسته فوق ایمنی قرار خواهند گرفت.

در کنار تمامی این عوامل در نهایت این اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو و دستگاه‌های نظارتی هستند که می بایست بر فروش و ارائه لوازم اصل را در فروشگاه های مختلف مورد بازرسی قرار دهند.

روش های تشخیص قطعات اصل از تقلبی

اولین راهکاری که در این مرحله می توان به آن اشاره کرد هنگامی است که قطعه به شما در بسته بندی اولیه تحویل داده می شود و شما این امکان را خواهید داشت تا به توجه به دو نکته ای که در ذیل بیان خواهیم کرد اصل بودن قطعه را بررسی کنید:

  • رنگ بسته بندی
  • کیفیت بسته بندی

به طور معمول بسته بندی لوازم یدکی تقلبی در قیاس با نمونه اورجینال آن کم رنگ تر و یا پررنگ تر از حالت عادی آن خواهد بود. همچنین اصولا بسته بندی پکیج در قطعات اصل بسیار با کیفیت تر و مستحکم تر خواهد بود که شما می توانید با کمی دقت در نحوه جعبه آن قطعه به این نکته پی ببرید.

در مرحله بعد و پس از بررسی بسته بندی لوازم مدنظر به خود قطعه خواهیم پرداخت و نکات مهم در تفکیک قطعات اورجینال از تقلبی را بیان خواهیم کرد.

  • هولوگرام رسمی شرکت تولید کننده: هولوگرام‌های موجود نشان دهنده تضمین استاندارد اختصاصی شرکت‌های تولیدکننده آن قطعه هستند که سندی بر اصالت و کیفیت آن قطعه به حساب می آیند.
  • بررسی بارکد: در مورد هر محصول و قطعات خریداری شده مصرف کنندگان امکان این را خواهند داشت تا با بررسی بارکد موردنظر و جستجوی آن در ابزار گوگل اطلاعات مربوط به قطعه، شرکت تولیدکننده و سال ساخت آن را مشاهده کنند. اگر اطلاعات ذکر شده به درستی نمایش داده شد شما می توان از اصل بودن آن قطعه اطمینان حاصل کنید.
  • کیفیت آلیاژ استفاده شده: مواد و آلیاژی که در ساخت قطعات اصل به کار می رود دارای کیفیت و دوام بالایی است. به همین دلیل با ایجاد ظاهری با کیفیت و بی‌نقص امکان تشخیص لوازم یدکی اصل از غیراصل فراهم می شود.
  • نوع نوشته روی قطعه: اصولا نوع متن حک شده شده بر روی قطعه و سایز حروف آن در قطعات اورجینال متفاوت است و به طور قطع دارای کیفیت بالاتر و ماندگاری بیشتری هستند.
  • لمس قطعات: این روش که مخصوص افراد حرفه ای و با تجربه است این امکان را به شما می دهد تا با لمس قطعه و در دست گرفتن آن به اصل بودن و یا نبودن آن قطعه پی ببرید.
  • نوع جوشکاری و پرچ‌کاری و نوع پرداخت کاری نهایی: کیفیت جوشکاری و پرچ کاری انجام شده بر روی قطعه یکی دیگر از عواملی است که با آن می توان قطعات اصل را تشخیص داد. همچنین شما می توانید با توجه به پرداخت کاری نهایی انجام شده بر قطعه موردنظر و بررسی سطح آن از اصل بودن آن قطعه مطلع شوید.

از یک فروشگاه معتبر خرید کنید

شناخت کافی از فروشنده این محصولات و توجه به سابقه آن در بازار مدنظر یکی از راه هایی است که می توان به خرید قطعه ای اصل و با کیفیت اطمینان پیدا کرد.

در کنار فروشندگان معتبر در سال های اخیر فروشگاه های اینترنتی نیز پا به عرصه فروش قطعات یدکی لیفان گذاشته اند و با توجه به نماد اعتماد الکترونیک و فعالیت‌های پلیس فتا در این زمینه امکان خریدی مطمئن فراهم شده است.

بازرگانی اتحاد واردکننده رسمی لوازم یدکی اصل و اورجینال خودرو های جک و لیفان، خریدی بدون واسطه و بهترین قیمت را برای مشتریان عزیز فراهم کرده است.

بدون نظر

ورود