تصاویری از فنلاند که روی پنهان این کشور را به نمایش می گذارد

تصاویری از فنلاند که روی پنهان این کشور را به نمایش می گذارد

این کشور کوچک شمالی سال ها است در صدر فهرست شادترین کشورهای دنیا قرار دارد. مردم فنلاند سعی نمی کنند دیگران را با لباس های مجلل و خودروهای تندرو تحت تأثیر قرار دهند. آن ها در عین حال می دانند که چطور از یکدیگر و طبیعت مراقبت کنند.

در ادامه تصاویری از این کشور خواهیم دید که روی دیگر آن را به نمایش می گذارند.

فنلاندی ها اعتماد زیادی به یکدیگر دارند. این تصویر یک فروشگاه محصولات کشاورزی در فنلاند را نشان می دهد که هیچ فروشنده ای ندارد و تنها کاری که مشتری هایش باید انجام دهند این است که خرید خود را در دفتر مخصوصی که آنجا است بنویسند و سپس هزینه ی آن را به صورت نقدی یا اینترنتی پرداخت کنند.
گاهی پدیده ی نادری در شمال فنلاند مشاهده می شود. از ترکیب آب و باد تخم های یخی به وجود می آید.
در فنلاند کتابخانه های اتوبوسی سیاری وجود دارد که در پایتخت آن می چرخد. این اتوبوس ها صبح ها به مکان هایی که بچه ها حضور دارند، مثلاٌ مهدکودک ها، مدارس و پارک های بازی، می روند و عصرها در مناطق مسکونی ای که کتابخانه ای در نزدیکی آن ها وجود ندارد، سرویس می دهند.
در زمستان وقتی دریاچه های فنلاند پوشیده از یخ می شود، می توان به آن به چشم یک بوم عظیم برای ترسیم یک نقاشی برفی نگاه کرد.
سبک زندگی سازگار با محیط زیست در سال های اخیر محبوبیت زیادی در فنلاند پیدا کرده است. جوانان شهری در مناطق خاصی از شهر یا حتی در حیاط خانه شان، باغچه اجاره می کنند تا سبزی و گل در آن بکارند.
در فنلاند اگر پول گم کنید خیال تان راحت است که کسی آن را به شما برخواهد گرداند.
در رستوران های شیک فنلاند، لوازم بهداشتی رایگان در اختیار مشتریان قرار می گیرد.
در فنلاند تابلوهای هشدار دهنده ای برای حفظ جمعیت اردک های نصب شده.
در این کشور برای آن هایی که دل شان نمی خواهد سگ خود را تمام روز در خانه تنها بگذارند، مراکز مخصوصی مثل مهدکودک برای نگهداری سگ ها وجود دارد. در این مراکز سگ ها را به پیاده روی می برند، با آن ها بازی می کنند و به آن ها غذا می دهند.
در کافه ها و رستوران های فنلاند منوی جداگانه ای برای سگ ها وجود دارد.
در تابستان رستوران ها منوی مخصوصی برای سگ ها دارند. جدا از آب رایگان، نوشیدنی، خوراکی و حتی دسر هم در این منو دیده می شود.
متروهای فنلاند گیت کنترل بلیت ندارند.
در متروهای این کشور برای رسیدن به ایستگاه قطار لازم نیست از گیت عبور کنید. آن ها به صداقت مسافران تکیه می کنند. اما اگر کسی بخواهد قاچاقی و بدون بلیت سوار مترو شود، در صورت برخورد با مأموران کنترل بلیت ۹۴ دلار جریمه خواهد شد.
در فنلاند سازه هایی نردبانی در رودخانه هایی که روی آن ها سد بنا شده، ساخته می شود تا به حرکت ماهی ها کمک شود. این سازه متشکل از چاله های آب کوچکی است که پشت هم قرار گرفته اند و از روی آن ها آب به پایین می ریزد. به لطف این سازه ی نردبانی، ماهی ها می توانند حتی از روی یک سد مرتفع هم عبور کنند.

 

بیشتر بخوانید:

۱۷ نکته بسیار عجیب و جالب از زندگی مردم در کشور زیبای فنلاند

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • حسین شهریور ۱۰, ۱۴۰۰

    مردم هستند که یک کشور رو می سازند . اگر اون مردم بد باند کشورشون هم بد میشه و اگر خوب باشند میشه فنلاند

    • فرهان شهریور ۱۱, ۱۴۰۰

      اتفاقا کاملا برعکس، رفتار مردم تابع شرایط زندگیشون در گذشته و امروزه. شرابط زندگی هم تابع خیلی پارامترها هست که مردم یک منطقه تنها کنترل کمی روی اونها دارند. همین فنلاندیهای “خوب” اگر کشورشون در خاورمیانه بود مطمئن باش الان رفتار و عملکردشون فرق چندانی با ساکنین امروز خاورمیانه نداشت.