شوهر روحانی مبینا سوری به قتل همسرش اعتراف کرد

شوهر روحانی مبینا سوری به قتل همسرش اعتراف کرد

فرماندار رومشکان از اعتراف قاتل مبینا سوری نوعروس ۱۴ ساله خبر داد.

وی گفت در پی وقوع این قتل ۸ نفر مظنون از جمله برخی اعضای خانواده مقتول دستگیر شدند که پس از اعتراف قاتل که همسر این خانم مقتول است همه افراد بازداشت شده، آزاد شدند.

فرماندار شهرستان رومشکان افزود: فرد قاتل هم اکنون در بازداشت است.

وی از رسیدگی ویژه به این پرونده توسط دادگستری و نیرو‌های قضایی خبر داد و گفت به زودی نتایج بیشتری در این باره منتشر می‌شود

این حادثه حدود دو هفته پیش رخ داده بود.

در گزارش اولیه ی این حادثه عنوان شده بود هشتم شهریور امسال دختر جوانی به نام مبینا سوری ۱۴ ساله، اهل و ساکن بخش سوری استان لرستان که همسر یک فرد روحانی بود توسط اعضای خانواده ی خود با انگیزه های ناموسی به قتل رسید.

یکی از اهالی روستای پادروند در گفتگو با خبرنگار رکنا، در مورد جزئیات این قتل ناموسی به خبرنگار رکنا گفته بود: «مبینا دختری ۱۴ ساله بود که با یکی از روحانیون جوان روستای ما ازدواج کرده بود. مدتی بود پشت سر مبینا و یکی از جوان های روستا حرف و حدیث بود اما این حرف و حدیث ها بیهوده بود.اهالی می گفتند که کسی با مبینا تماس گرفته بوده است.منطقه ما یک منطقه عشایری است و فرهنگ مردم طوری است که تعصبات بیهوده زیادی دارند.اگر کسی به یک دختر چپ نگاه کند، مردم با حرف و حدیث او را نابود می کنند.مبینا دختر خیلی کم سن و سالی بود و با اجتماع آشنا نبود.من از اهالی روستا که در مراسم فاتحه خوانی او شرکت داشتند شنیدم که می گفتند شوهر مبینا گریه می کرد و می گفت من به همسرم اطمینان داشتم.اما ظاهرا خانواده مبینا و افرادی از خانواده شوهرش به خاطر سوظن و تعصب او را به قتل رساندند.»

یکی دیگر از اهالی روستا نیز در مورد جزئیات حادثه قتل مبینا سوری گفته بود:« یک نفر به پدر همسر مبینا گفته بود که نیمه شب جوانی وارد خانه آنها شده است.اما شوهر مبینا خانه بود و این حرف نمی توانست صحت داشته باشد. آن ها می گفتند، مبینا به شوهرش قرص خواب آور داده و شخص غریبه ای را وارد خانه کرده است و همین حرف باعث شد که خانواده مبینا یعنی عموها و برادر او همچنین عموی همسرش و پدر همسرش به خاطر سوظن نقشه قتل او را بکشند.بعد مبینا را در خانه خودش با روسری خفه کردند و بعد از قتل گفته بودند که او خودکشی کرده است.تا اینکه ماموران پلیس برای تحقیقات وارد عمل شدند و مظنونین پرونده را بازداشت کردند.گفته می شود عامل قتل یکی از فامیل های خود مبیناست.به همین دلیل خانواده اش بابت قتل او شکایتی نکرده اند.»

سردار الهی،فرمانده انتظامی استان لرستان در گفتگو با خبرنگار رکنا در مورد جزئیات این حادثه گفته بود:«این قتل به دلیل اختلافات خانوادگی رخ داده و متهم به قتل شناسایی و دستگیر شده است.متهم یکی از بستگان خود مقتول است.»

منبع: رکنا
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۵ نظر

ورود

 • میهمان شهریور ۱۳, ۱۴۰۰

  با سلام
  چقدر جالب یک دختر ۱۴ ساله با یک روحانی ازدواج کرده؟ بعد بقیه ازدواج کنن می شن معاند خدا و اهل بیت؟ نوع عمل قتل به هر شکلی یا هر تفکری چه از جانب خونواده اش چه از جانب این روحانی گل و بلبل که توی گزارش جانب دارانه نوشته که بله این روحانی پسر اولیای الهی بوده به شدت محکومه
  بعد گزارش خیلی گنگه یک جا نوشته قاتل شناسایی و دستگیر شده که از اقوامش بوده یا جا همسر الهیش دستگیر شده معلومه یک خبرایی هست وگرنه اگه به کسی اتهام وارد باشه دستگیر نمی شه بلکه فراخونده می شه احتمالا اگه قتل کار این شازده باشه رو با دستور نانوشته از بالا آزاد می کنن و اون یکی رو متهم به قتل می کنن

 • مهمان شهریور ۱۳, ۱۴۰۰

  حداقل بذارید قضیه مشخص بشه بعد خبر کار کنید. برای دوتا بازدید بیشتر هرچیزی رو منتشر می کنید. کلا خبر ۴ تا پاراگرافه یکجا گفتین ۱۴ سالش بوده یکجا گفتین ۱۶ سال یکجا نوشتین با یکی از روحانیون روستا ازدواج کرده یکجا نوشتین با پسر عمه اش ازدواج کرده یکجا دیگه نوشتین قاتل از فامیل خودش هست نه همسرش یکجا گفتین قاتل همسرش بوده یکجا نوشتین همسرش گفته بهش اعتماد داشته یکجا گفتین خانواده خودش و همسرش نقشه قتلش رو کشیدن. لابد قتل ناموسی خیلی کلیک خورش خوبه که اینقدر دست و پاتون رو گم کردید!

 • دایی جان ناپلئون شهریور ۱۴, ۱۴۰۰

  با این حجم از توهم توطئه، حتما در اسرع وقت به روانکاو مراجعه کنید

 • محسن شهریور ۱۴, ۱۴۰۰

  خیلی زشته هم تیتر و هم متن خبر رو عوض کردید هیچی هم ننوشتید! یک روز صبر کرده بودید خبر کاملش میومد نیاز به اینقدر هول زدن نبود که یک خبر ناقص و پر از تناقض رو منتشر کنید. به قول دوستمون خبر قتل ناموسی میبینید دست و پاتون رو گم می کنید.

 • سید شهریور ۱۵, ۱۴۰۰

  مردم ایران =مردم کوفه