نویسنده کتابی افشاگرانه درباره خاندان سلطنتی انگلیس تهدید به مرگ شد

نویسنده کتابی افشاگرانه درباره خاندان سلطنتی انگلیس تهدید به مرگ شد

امید اسکوبی، زندگینامه نویس دوک و دوشس ساسکس گفته به خاطر اظهارات نژاد پرستانه و دریافت پیام های تهدیدآمیز از طریق فضای مجازی مجبور شد به پلیس مراجعه کند.

اسکوبی که به همراه کارولین دورند کتاب «در جستجوی آزادی» (Finding Freedom) را به تألیف درآورده، از رفتاری گفته که از زمان انتشار این کتاب در سال ۲۰۲۰ و پس از آن نسخه ی اصلاح شده اش که مدتی قبل منتشر شد، با او شده است.

اسکوبی در مصاحبه ای گفته: «به خاطر اظهارات نژاد پرستانه و تهدید به آتش زدن خانه ام مجبور شدم با پلیس تماس بگیرم. ناشر کتاب پیشنهاد کرد برای پدر و مادرم محفاظ بگذاریم چون مهمان ناخوانده زیاد داشتیم. فکر می کنم همه چیز از کنترل خارج شده بود.»

این نویسنده به مقایسه ی تجربه ی خود با مگان مارکل و پرنس هری پرداخت و گفت گوشه ای از آنچه این زوج با آن مواجه هستند را تجربه کرد.

کتاب «در جستجوی آزادی» به بیان جزئیاتی از زندگی پرنس هری و مگان مارکل می پردازد، از جمله رفتار نژادپرستانه با مگان مارکل هم از سوی نشریات زرد و هم از سوی دربار انگلیس.

این نخستین باری نیست که امید اسکوبی که دورگه است از تجربه ی خود از نژادپرستی پرده برمی دارد. او سال گذشته در مصاحبه ای گفته بود به خاطر نژاد پرستی از سوی یکی از کارکنان کاخ مورد بی اعتنایی قرار گرفت. به گفته ی اسکوبی، هرگز انتظار نداشت با او اینگونه رفتار شود.

او گفته: «به همین خاطر بود که حس کردم گنجاندن یک روایت کوچک در کتاب مهم است چون فکر می کنم در این سال ها شنیده ایم که مردم می گویند اینقدرها هم نژادپرستی وجود ندارد. آن اتفاقات هم همان یک دفعه بوده.»

اسکوبی در ادامه گفت: «گاهی این چیزها مغفول می ماند و من می خواستم از تجربه های خودم با دربار انگلیس مثال بزنم که شبیه تجربه ی آن ها بود.»

 

بیشتر بخوانید:

ادعاهای جنجالی جدید درباره مگان مارکل و پرنس هری در کتابی افشاگرانه

در جستجوی آزادی؛ افشاگری‌های جدید درباره علت جدایی هری و مگان مارکل از خاندان سلطنتی بریتانیا

منبع: insider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • md Hassan شهریور ۲۶, ۱۴۰۰

    من نمی دونم روزی یه خبر در مورد خاندان سلطنتی بریتانیا به چه معنی هست ؟! والا این چیزها برا خودشون هم خبر زرد محسوب میشه.