دست رد شاهزاده خانم ژاپنی به کمک هزینه دولتی ۱/۳ میلیون دلاری برای ازدواجش

دست رد شاهزاده خانم ژاپنی به کمک هزینه دولتی ۱/۳ میلیون دلاری برای ازدواجش

یک پرنسس ژاپنی قرار است با ازدواج با همکلاسی دوران دانشگاهش که فردی عادی است از زندگی سلطنتی دست کشد. او همچنین کمک هزینه ی ۱/۳ میلیون دلاری ای که از سوی دولت ژاپن از پول مالیات دهندگان تأمین و برای کمک به شروع زندگی او در نظر گرفته شده را نیز رد خواهد کرد.

پرنسس ماکوی آکیشینو و نامزدش، کی کومورو، دانشجوی رشته ی حقوق، که هر دو ۲۹ سال دارند، قصد دارند امسال با یکدیگر ازدواج و پس از آن باهم در آمریکا زندگی کنند. و آن ها این کار را بدون کمک دولت ژاپن انجام خواهند داد.

این زوج که در سال ۲۰۱۷ باهم نامزد کردند، در دانشگاه همکلاسی یکدیگر بودند. آن ها اولین بار در سال ۲۰۱۲ در زمان تحصیل در دانشگاه بین المللی مسیحی توکیو با همدیگر آشنا شدند.

کومورو از قبل در آمریکا زندگی می کند و منتظر نتیجه ی امتحانات رشته ی خود در ماه دسامبر است. انتظار می رود او پس از اعلام نتایج، از یکی از شرکت های حقوقی آمریکا پیشنهاد کار دریافت کند.

با این حال، داستان عشق او و ماکو با حواشی ای همراه بوده است. به عنوان یکی از اعضای خاندان امپراتوری ژاپن و برادرزاده ی امپراتور نادوهیتو که فرامانروای فعلی ژاپن است، تصمیم ماکو برای ازدواج با یک فرد عادی، طبق قوانین امپراتوری ژاپن، به این معنا است که او باید از مقام سلطنتی خود دست بکشد.

طبق قوانین خاندان امپراتوری ژاپن ماکو به عنوان یک زن هرگز به سلطنت نمی رسید، حتی اگر با کومورو ازدواج نمی کرد.

قوانین خاندان اپراتوری ژاپن ترتیب جانشینی را در این خاندان محدود کرده است. بعد از به پایان رسیدن دوره ی حکومت امپراتور ناروهیتوی ۶۱ ساله، جانشینان مرد فعلی او عبارتند از: برادر ۵۵ ساله اش پرنس آکیشینو که پدر ماکو است، برادرزاده اش پرنس هایساهیتوی ۱۴ ساله و عموی ۸۵ ساله اش پرنس هیتاچی.

به علاوه هیچ عنوان سلطنتی ای به همسران و فرزندان زنان خاندان سلطنتی تعلق نمی گیرد، یعنی کومورو بعد از ازدواج با ماکو کماکان یک فرد عادی محسوب خواهد شد.

به گفته ی تایمز لندن، مادربزرگ ماکو، امپراتریس سابق میچیکو، بعد از آنکه در سال ۲۰۱۷ خبر رسید مادر کومورو در یک جدال مالی ۴/۳ میلیون دلاری دخالت داشته، ماکو را «ساده لوح» خوانده و خواستار پایان رابطه ی او و نامزدش شده بود.

به گفته ی این وبسایت خبری این جدال کماکان پابرجا است و شریک عاطفی قبلی مادر کومورو هم در آن دخیل است. مادر کومورو یک زن بیوه است و ادعا دارد این پول ها یک وام بوده، پول هایی که اینطور که گفته می شود بخشی از آن صرف تحصیل کومورو شده است. در عین حال، اینطور که گفته می شود مادر کومورو مدعی است هیچ الزامی به بازپرداخت این پول ها وجود نداشته.

وقتی خبر این جدال مالی در سال ۲۰۱۷ منتشر شد، وبسایت رسمی خاندان امپراتوری ژاپن اعلام کرد با توجه به این جدال مالی رابطه ی ماکو و کومورو فعلاً متوقف می شود.

با این حال، از قرار معلوم این زوج مصمم بودند برنامه های خود را برای عروسی شان طبق برنامه پیش ببرند و قرار است امسال با یکدیگر ازدواج کنند. سال گذشته ماکو به تایمز لندن گفته بود: «ازدواج برای ما یک انتخاب ضروری برای زندگی و احترام به قلب مان است.»

«ما برای همدیگر غیر قابل جایگزین هستیم و در شادی و غم به یکدیگر تکیه می کنیم.»

منبع: insider
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • امیر فروردین ۱۴, ۱۴۰۲

    ایا پرنسس میتونه با شاهزاده از کشور دیگری ازدواج کند؟؟؟؟