۱۳ سپتامبر روز جهانی برنامه نویسان

۱۳ سپتامبر روز جهانی برنامه نویسان

روزهای بزرگداشت جهانی راه خوبی برای رسمیت بخشیدن به مسائل اجتماعی، روزهای تاریخی و مشاغل هستند.

روز جهانی برنامه نویسان برای تجلیل از نقش برنامه نویسان در بهبود زندگی روزمره در نظر گرفته شده است. دنیای پیشرفته ای که در آن زندگی می کنیم محصول کار دشواری است که برنامه نویسان انجام می دهند.

هر نرم افزاری که از آن استفاده می کنید به لطف برنامه نویسان وجود دارد، چه اپلیکیشن های دستگاه هوشمندتان باشد و چه کارایی فناوری دنیای پیرامون تان که زندگی را ساده تر کرده است.

روز جهانی برنامه نویسان چیست؟

۲۵۶ برای برنامه نویسان عدد خاصی است. این عدد به دویست و پنجاه و ششمین روز سال اشاره دارد که روز جهانی برنامه نویسان است.

علت انتخاب عدد ۲۵۶ این است که این عدد معادل یک بایت، یکی از واحدهای حافظه ی کامپیوتر است. به علاوه، ۲۵۶ بزرگ ترین توان ۲ است که کوچک تر از ۳۶۵، تعداد روزهای یک سال است.

روز برنامه نویسان را چطور جشن می گیرند؟

روش های جالبی برای جشن گرفتن روز جهانی برنامه نویسان وجود دارد.

گرچه به رسمیت شناختن این روز گامی در جهت صحیح محسوب می شود، اما کارهای بسیار بیشتری برای انجام دادن وجود دارد.

این روش ها نه تنها ادای احترامی به برنامه نویسان است بلکه به شما کمک می کند کدنویسی را یاد بگیرید و حتی در عرصه ی برنامه نویسی مشغول به کار شوید.

۱- برنامه نویسی یاد بگیرید

اگر در این زمینه تازه کار هستید، شاید برایتان سؤال باشد که کد نویسی چیست و چطور کار می کند.

برای شروع، اولین چیزی که باید بدانید این است که هیچ یک از وسایل الکترونیکی که استفاده می کنید بدون کد نویسی کار نمی کنند. درک نحوه ی کار کامپیوترها راه خوبی برای شروع برنامه نویسی است.

۲- بازی های کد نویسی انجام دهید

بازی های کد نویسی ای وجود دارد که مهارت های برنامه نویسی شما را رشد می دهد و شما می توانید آن ها را بازی کنید. انجام این بازی ها روش بسیار خوبی برای رشد مهارت های کد نویسی خود به شکلی سرگرم کننده و بدون فشار است. بازی ها شاید اغلب جدی گرفته نشوند اما می توانند کمک کنند همزمان با تمرینات کد نویسی خود سریع تر یاد بگیرید.

۳- در دوره های رایگان آموزش برنامه نویسی ثبت نام کنید

اینترنت مملوء از وبسایت های بسیار خوبی برای شرکت در دوره های مجازی و رایگان برنامه نویسی است. اگر برنامه نویسی برایتان جدی است، بازی های کد نویسی گرچه راه سرگرم کننده ای برای یادگیری هستند اما ثبت نام در یک دوره ی برنامه نویسی باعث رشد مهارت هایتان خواهد شد. برنامه نویسی کامپیوتر متقاضی زیادی دارد و مجهز کردن خود به مهارت های درست یکی از بهترین راه ها برای کسب درآمد از راه برنامه نویسی است.

برنامه نویس شوید

روز جهانی برنامه نویسان امسال شاید شما را علاقمند به برنامه نویس شدن کرده باشد. ابزارها و روش هایی هم برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس شایسته در اختیارتان هست.

به عنوان یک تازه کار ممکن است ندانید که ابتدا چه زبان برنامه نویسی ای را انتخاب کنید. جاوا یکی از پرطرفدارترین زبان های برنامه نویسی در بازار کار است و می تواند مورد خوبی برای شروع باشد. و بهترین قسمتش هم آن است که به آن سختی که شاید فکرش را می کنید نیست.

منبع: makeuseof
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود