مثبت شدن تست کرونای گوریل های باغ وحش آمریکا

مثبت شدن تست کرونای گوریل های باغ وحش آمریکا

مسئولین باغ وحش شهر آتلانتای آمریکا از مثبت شدن تست کرونای جمعی از گوریل های آن خبر دادند.

بعد از مشاهده ی علائم بیماری از جمله سرفه، آبریزش بینی و تغییر اشتها، تست دست کم ۱۳ گوریل باغ وحش آتلانتا مثبت از آب درآمد. مسئولین باغ وحش از بینی و مدفوع گوریل ها نمونه برداری کردند و نمونه ها را در آزمایشگاه مورد بررسی قرار دادند.

این باغ وحش در بیانیه ای اعلام کرد در حال نمونه گیری از تمامی گوریل ها برای انجام آزمایش هستند و فارغ از وجود یا عدم علائم، به گرفتن تست به طور منظم از گوریل ها ادامه خواهند داد.

دکتر سم ریورا، مدیر ارشد بخش سلامت حیوانات باغ وحش آتلانتا می گوید به عقیده ی او ویروس اولین بار از طریق یکی از کارکنان واکسینه شده اما مبتلای باغ وحش که علامتی از بیماری نداشته به این حیوانات انتقال یافته است. این کارمند باغ وحش که مسئولیت مراقبت از گوریل ها را برعهده دارد هیچ علامتی از بیماری نداشته و از ماسک هم استفاده می کرده اما تست کرونای او بعداً مثبت از آب در آمده است.

کارکنان باغ وحش های آمریکا ملزم به دریافت واکسن نیستند، گرچه درصد زیادی از آن ها واکسینه شده اند.

باغ وحش آتلانتا می گوید عفونت در بخشی از باغ وحش رخ داده که اقدامات ایمنی سختگیرانه ای در خصوص بیماری کرونا در آنجا صورت می گیرد، با این حال آن ها اقدامات پیشگیرانه ی بیشتری هم اتخاذ کرده اند، مثل استفاده از ماسک های N95، لباس های ایزوله، اصلاح دستورالعمل های پاکسازی و افزایش تهویه ی محل زندگی گوریل ها.

بعد از بهبودی گوریل ها، باغ وحش آن ها را با استفاده از یک واکسن مخصوص حیوانات به نام زوئیتس (Zoetis) واکسینه خواهد کرد. باغ وحش آتلانتا تاکنون برخی گونه های حیوانی اش، از جمله اورانگوتان ها، ببرها، شیرهای آفریقایی و پلنگ های ابری خود را واکسینه کرده است.

گوریل هایی که بالاترین ریسک بروز مشکلات جدی را دارند، با آنتی بادی های مونوکلونال درمان می شوند، از جمله اوزی ۶۰ ساله که علائم خفیفی از بیماری را دارد.

دکتر ریورا می گوید: «ما گوریل های بیمار را با دقت زیاد تحت نظر داریم و امیدوار هستیم کاملاً خوب شوند. آن ها به بهترین شکل تحت مراقبت قرار دارند و ما آماده ایم در صورت لزوم، مراقبت های حمایتی بیشتری از آن ها داشته باشیم.»

منبع: insider
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود