سریال میدان سرخ ؛ سریال اکشن و پرستاره جمعه‌ها در شبکه نمایش خانگی

سریال میدان سرخ ؛ سریال اکشن و پرستاره جمعه‌ها در شبکه نمایش خانگی

سریال میدان سرخ ، که پخش آن به تازگی (جمعه گذشته) از شبکه نمایش خانگی فیلیمو آغاز شده ، به کارگردانی ابراهیم ابراهیمیان و به تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی در سال ۱۳۹۹ ساخته شده است. در این مجموعه مرحوم ارشا اقدسی ، بدلکار مطرح ایرانی که حدود ۲ ماه پیش از دنیا رفته است، به عنوان بدلکار و طراح صحنه‌های اکشن حضور داشته‌است.

ارشا اقدسی روز چهارشنبه ششم مردادماه ۱۴۰۰ در جریان همکاری با یک پروژه سینمایی در بیروت و به هنگام ضبط صحنه‌ای مربوط به چپ‌کردن ماشین، دچار حادثه‌ای سنگین شد که به دنبال آن، او را به بیمارستانی در بیروت، لبنان، منتقل کردند. وی در ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ در بیروت درگذشت. با رضایت مادر وی اعضای بدن اقدسی جهت پیوند به بیماران نیازمند اهدا گردید. پیکر او، ساعت ۱۰ صبح روز جمعه، ۲۲ مرداد، در قطعه هنرمندان بهشت زهرا و در کنار آرامگاه پیمان ابدی، دیگر بدلکار سرشناس که او هم بر اثر حادثه در صحنه فیلمبرداری درگذشت، به خاک سپرده شد. روحش شاد!

در قسمت اول سریال میدان سرخ چه گذشت ؟

قسمت اول فرصت آشنایی با شخصیت‌های اصلی سریال را داشتیم که هر کدام مشغول به کار‌ها و پروژه‌های خودشان هستند و به صورت اتفاقی بر سر یک اتفاق به هم مرتبط می‌شوند. سه دوست و شریک به نام های پاپ (حمید فرخ نژاد) عبد (سعید داخ) و تورج (علی مصفا) در جریان پیدا کردن فردی که به آن‌ها خیانت کرده و پولشان را دزدیده، به خانه منصور (مهدی حسینی نیا) می‌رسند. منصور و شیدا (مهتاب کرامتی) زن و شوهر هستند و دختری به نام شادی دارند که دچار یک بیماری است.

شیدا تمام فکر و ذکرش درمان شادی است، درحالی که منصور نقشه فرار با چمدان‌هایی پر از شمش طلا و یک الماس گران‌بها را می‌کشد. منصور با عده‌ای کار می‌کند که خودش رئیسش را ارباب صدا می‌کند و همه خانه را تحت نظر دارد. پاپ و دوستانش زمانی به خانه منصور می‌رسند که او در حال فرار است و دوربین‌ها را قطع کرده است. او در جریان درگیری و تعقیب کشته می‌شود و پاپ، عبد و تورج با چمدان‌هایی پر از شمش طلا تنها می‌مانند و به دنبال رسیدن به پول‌شان به پول‌هایی بسیار بیشتر می‌رسند.

شیدا شوک و غمگین شدن برای شوهرش را ظرف چند ساعت به پایان می‌رساند و با حضور دختر خردسالش در خانه جنازه منصور ساعت‌ها کف استخر می‌ماند تا شبانه در باغ دفن شود. سرعت عمل شیدا و آمادگی‌اش برای این که خودش را کنترل کند، عجیب و مثال زدنی است و وای به وقتی که در چند قسمت آینده متوجه می‌شویم این بخشی از شخصیت پردازی شیدا نبوده است.

منبع: filimo
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود