انجام آزمایشات سری بر روی مسلمانان اویغور توسط چین

انجام آزمایشات سری بر روی مسلمانان اویغور توسط چین

ظاهراً زندانیان اویغور در «کمپ های بازپروری» چین در حال دریافت قرص ها و آمپول های مرموزی هستند. حتی اعضای بدن برخی از آن ها زنده زنده از بدن شان خارج می شود.

پزشکان نازی آزمایش هایی غیر انسانی را در اردوگاه های کار اجباری بر روی یهودیان انجام می دادند. این آزمایشات بعد از پایان جنگ جهانی دوم افشا شد و جهانیان را شوکه کرد.

بنابر گزارش Sun، به نظر می رسد امروز رویه ای شوم و مشابه بر روی اویغور ها و سایر زندانیان سیاسی در چین در حال انجام است. بنابر تخمین غربی ها، حدود یک تا دو میلیون نفر از استان شین جیانگ در این کمپ ها زندانی هستند.

اویغور

در گزارشی که «عفو بین الملل» منتشر کرد زندانیان سابق مدعی هستند که بدون رضایت شان در معرض آزمایشات پزشکی قرار گرفته اند؛ چیزی شبیه کاری که نازی ها انجام می دادند.

تایید صحت این گزارش ها به دلیل پنهان‌کاری کشور چین غیر ممکن است. اما در صورت تایید به معنای نقض آشکار قوانین بین المللی خواهد بود که در واکنش به جنایات نازی ها وضع شده اند.

بر اساس شهادت زندانیانی که از چین گریخته اند، آمپول های مرموزی به این افراد تزریق و از آن ها خون گرفته می شده است. گفته می شود که پزشکان حاضر در این کمپ ها در مورد چیستی این تزریق ها ـ که بعضی از آن ها هر ۱۰ یا ۱۵ روز یک بار انجام می گرفته ـ چیزی نمی گفته اند، آن هایی هم که بعضا حرف می زدند می گفتند که این ها واکسن است.

اویغور

بنابر ادعاها هر دو یا سه هفته یک بار به زندانیان قرص آبی رنگی داده می شده است. برخی از زندانیان چنین گزارش کرده اند که افرادی که به آن ها آمپول تزریق می شده، سرخوش و ملنگ به نظر می رسیده اند. چندتایی از زندانیان مرد سابق عوارض این آزمایشات را چنین برشمرده اند: از دست دادن حافظه، از دست دادن بینایی و اختلال خواب.

به گزارش آسوشیتد پرس، در دوران اولیه شیوع کووید ۱۹ در چین، یک زن میانسال اویغور بازداشت شده و او را در زندانی شلوغ و تنگ نگه داشته اند. آن جا او را مجبور به خوردن دارویی کرده اند که بدن او ضعیف کرده و احساس تهوع را برایش به همراه داشته است.

اویغور

او و سایرین مجبور بودند که هفته ای یک بار لخت شوند و در حالی که صورت شان را پوشانده اند، مامورین آن ها و سلول شان را با مواد ضدعفونی کننده گندزدایی می کردند. این زن که نخواست نامش فاش شود گفت: «ماده ای که استفاده می کردند خیلی داغ بود. دست هایم نابود و بدنم پوسته پوسته شد.»

برخی معتقدند که در چین از مردم اویغور به عنوان موش آزمایشگاهی برای انجام آزمایشات فوق سری استفاده می شود.

بیشتر بخوانید:

ادعای منابع اطلاعاتی غربی: «چین برای سرکوب اویغورها از طالبان کمک می گیرد»

منبع: The Sun
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

  • بت شکن مهر ۳, ۱۴۰۰

    درود بر چین

  • علیرضا مهر ۳, ۱۴۰۰

    دست خامنه ای درد نکنه خوبه برای مسلمانان فلسطین یقه پاره میکنه مسلمانان چین جونشون احتمالا بی ارزشه که حرف نمیزنه
    بعد یه سری نفهم ازش طرفداری هم میکنن