۹ حرکت اشتباه در زبان بدن که باعث سوءبرداشت می‌شوند

۹ حرکت اشتباه در زبان بدن که باعث سوءبرداشت می‌شوند

گفته می شود که مردم در ۳۰ ثانیه اول یک ملاقات، در مورد شما تصوری اولیه در ذهن شان شکل می دهند. و زبان بدن ما در شکل دادن این تصور از چیزهایی که می گوییم مهم تر است. به همین خاطر ما در Bright Side نگاهی خواهیم انداخت به ۹ حرکت اشتباه در زبان بدن که ممکن است در دیگران سوء برداشت هایی را ایجاد کند.

۱- نگاه کردن به ساعت مچی

اشتباه در زبان بدن

این کار که یکی از مهمترین حرکت های اشتباه در زبان بدن است به همکاران تان این ایده را منتقل می کند که شما به شدت از آن ها خسته شده اید و حوصله تان سر رفته و منتظر این هستید که هر چه سریع تر آن جا را ترک کنید. اگر واقعا عجله دارید و باید در زمان معینی آن جا را ترک کنید به بقیه بگویید.

در تلفن همراه تان یک هشدار (در حالت بی‌صدا) تنظیم کنید و هنگامی که زمانش رسید از بقیه عذرخواهی کنید و بروید. مردم وقتی از موضوعی آگاه باشند از خود درک بیشتری نشان خواهند داد.

۲- ضعیف و نامطمئن دست دادن

اشتباه در زبان بدن

وقتی با طرف مقابل ضعیف دست بدهید این پیام را مخابره می کنید که برای او اهمیتی قائل نیستید. این موضوع به طور خاص هنگامی که سر کار هستید اهمیت پیدا می کند. به همین خاطر است که محکم دست دادن (البته نه زیادی محکم) می تواند باعث شود که طرف مقابل حس کند که برای شما مهم است.

همچنین می توانید ارتباط چشمی گرم و ملایمی را با دست دادن تان همراه کنید. حواس تان باشد به طرف مقابل خیره نشوید زیرا این کار وی را معذب خواهد کرد.

۳- مسدود کردن فضای بین شما و شخص دیگر

اشتباه در زبان بدن

این یعنی هنگامی که با دیگران صحبت می کنید بین خودتان و او فاصله ای غیرضروری ایجاد می کنید. مثلا اگر تلفن همراه تان یا یک کتاب در دست دارید، آن را کناری بگذارید. قطعا نمی خواهید که طرف مقابل تان فکر کند که مزاحم کارتان شده. با کنار گذاشتن هر چیزی که بین شما دو نفر فاصله انداخته، هردویتان ارتباط بهتری را تجربه خواهید کرد.

۴- زیاد به فرد مقابل نزدیک شدن

زیاد به فرد مقابل نزدیک شدن

فضای شخصی برای یک فرد از ۴۵ سانتی متر تا ۱۲۲ سانتی متر است. این فاصله ای است که غریبه ها نمی توانند بدون اجازه به آن وارد شوند. ورود به این فضا فرد را معذب می کند و حس بدی به او می دهد. ممکن است این فکر را هم بکنند که شما فردی هستید که اغلب مرزهای بینافردی را درک نمی کنید و تمایلات پرخاشگرانه دارید.

بنابراین اگر فردی که با او صحبت می کنید دوست صمیمی و یا عضو خانواده تان نیست، بهتر است فاصله تان را با او حفظ کنید.

۵- با استرس کُرک لباس را کندن

با استرس کُرک لباس را کندن

گاهی اوقات کرک لباس می تواند اعصاب آدم را خرد کند اما وقتی با شخص دیگری ملاقات دارید، با لباس خود ور نروید. این کار این حس را به طرف مقابل منتقل می کند که شما به حرف هایش علاقه ای ندارید.

شاید حتی فکر کند که با حرف هایش مخالفید و نمی خواهید رک و پوست کنده این را به او بگویید. قطعا دوست ندارید به دیگران بی احترامی کنید و احترام دیگران را نسبت به خودتان از دست بدهید.

۶- مالیدن دست ها به هم در جلسه کاری

مالیدن دست ها به هم در جلسه کاری

اگر هنگام یک ارائه ی کاری، دست هایتان را به هم بمالید می تواند به این معنا باشد که تحت تاثیر قرار نگرفته اید. ممکن است فرد مقابل تان اعتماد به نفسش را از دست بدهد و رشته ی کلام از دستش در برود. پس به جای این که دستان تان را به هم بمالید، می توانید آن ها را در کنار بدن تان یا روی صندلی قرار دهید.

۷- چرخاندن پاها به سمتی خلاف جهت پاهای طرف مقابل

چرخاندن پاها به سمتی خلاف جهت پاهای طرف مقابل

زاویه ی پاهای شما نشان می دهد که کجا می خواهید بروید. اگر به سمتی خلاف شخص مقابل تان باشد این پیام را به طرف مقابل می دهید که او اولویت شما نیست.

ممکن است نیاز داشته باشید که به دستشویی بروید یا یا بروید ناهار بخورید، اما مهم است که جذب مکالمه باشید. و برای انجام این کار می توانید پاهای خود را هم‌راستا با شخص مقابل قرار دهید.

۸- نشستن روی لبه صندلی

نشستن روی لبه صندلی

نحوه نشستن شما حین جلسه یا شام کاری می تواند به افراد دیگر پیام های مختلفی را مخابره کند. نشستن بر لبه ی میز نشان می دهد که شما معذب هستید و به خودتان و نظرات تان اعتماد ندارید. به همین خاطر باید راحت و صاف روی صندلی بنشینید. با این کار به بقیه نشان می دهید که به خودتان و نظرات تان اعتماد دارید.

۹- منعکس نکردن رفتار دیگران

منعکس کردن یا قانون آینه

منظور ما کپی کردن رفتار دیگران مثل یک ربات نیست. تنها کافی است الگوی آن ها را دنبال کنید. مثلاً اگر کسی لبخند می زند و یا سرش را به بالا و پایین تکان می دهد، می توانید شما هم همین کار را انجام دهید تا نشان دهید متوجه حرف هایشان هستید.

با این کار آن ها حس می کنند که از حمایت و اعتماد شما برخوردارند و با اعتماد به نفس بیشتری حرف شان را پی می گیرند. منعکس کردن همچنین راهی مناسب برای درک سایر افراد و نگریستن به دنیا از دریچه ی چشم آن هاست.

بیشتر بخوانید:

۸ نکته در مورد زبان بدن که به شما کمک می‌کند با اعتماد به نفس به نظر برسید

منبع: Bright Side
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود