ماجرای حضور یک نماینده معتاد در مجلس شورای اسلامی!

ماجرای حضور یک نماینده معتاد در مجلس شورای اسلامی!

موضوع اعتیاد برخی نمایندگان مجلس در ادوار قبل که توسط علیرضا سلیمی، عضو هیات رئیسه و نماینده مجلس یازدهم مطرح شد بازتاب زیادی داشته است.

سلیمی چند روز قبل در اظهاراتی عجیب گفت «در دوره‌ های قبل نماینده ی معتاد و ترزیقی در مجلس داشتیم».

او در ادامه توضیح داد:« دوره‌های قبل نماینده‌ ای داشتیم که خیلی مشخص بود که معتاد و تزریقی بود و او را از خیابان‌ ها جمع می‌ کردند و می‌ آوردند و تا پایان دوره هم نماینده بود.»

نجات‌الله ابراهیمیان، سخنگوی پیشین شورای نگهبان در خصوص این اظهارنظر گفت: «در مورد مصداق آنچه که این نماینده مجلس عنوان کرده اطلاع دقیقی ندارم. تحقیقات شورای نگهبان در مورد افراد مبتنی بر اظهارنظر مراجع چند گانه است. اخذ آزمایش اعتیاد چه در انتخابات ریاست جمهوری و چه در مجلس عرف نیست و شورای نگهبان از کاندیدا، آزمایش اعتیاد نمی گیرد.»

اما جهانبخش محبی نیا، نماینده سابق مجلس در واکنش به صحبت های علیرضا سلیمی، ضمن تایید این موضوع گفت که این نماینده ی معتاد در مجلس هشتم بود.

محبی نیا در توضیح ماجرای حضور یک نماینده معتاد در مجلس هشتم، گفت: «در مجلس هشتم نماینده ای داشتیم که دچار اعتیاد شده بود و یک بار او را در اطراف بهارستان که بدحال شده بود، دیدیم. تاجایی که به خاطر دارم او قرص های روانگردان مصرف می‌کرد که حالش هم بد می‌شد. آن زمان هیات نظارت تشکیل نشده بود اما فکر می‌کنم در این خصوص با او برخورد شده بود.»

محبی نیا درباره ی وضعیت این نماینده گفت: «اینگونه هم نبود که این نماینده هر روز در خیابان‌های تهران باشد و از حال برود و عزیزانی که در حوزه حمل و نقل هستند، زحمت آوردن او به مجلس را بکشند. آدم معتاد که اینگونه بدحال نمی‌شود. فکر می‌کنم موادی مصرف می‌کرد که قرص روانگردان بود و به قرص‌های روانگردان اعتیاد داشت.»

محسن کوهکن، عضو هیئت رییسه مجلس هشتم هم درباره ی این موضوع گفت: «گفته های آقای سلیمی قابل تکذیب نیست، این نماینده تا جایی که به خاطر دارم در دوره هشتم بود و این نماینده از داروهای روان گردان استفاده می کرد.»

وی ادامه داد: «از ابتدای دوره هشتم ، هیئت رییسه مجلس از طریق حراست در جریان مساله قرار گرفت و بر اساس یک تکلیف قانونی به موضوع ورود پیدا کرد و با توجه به تکالیف شرعی و اخلاقی برای اصلاح موضوع به فرد فرصت داده شد.»

کوهکن در این باره گفت: «خانواده این همکار محترم و سابق ما در آن دوره مجلس، بسیار خانواده محترمی بودند و همسر ایشان تلاش زیادی برای معالجه ایشان کردند و در این مسیر تماس های مکرر و پیوسته ای با هیئت رییسه و مسئولان در مجلس داشتند تا این کار را به سامان برسانند.»

وی افزود: «خود ایشان نیز بسیار انسانی بااخلاق و مودب بود و در طول زمان نیز قابل رویت بود که تلاش هیئت رییسه و تلاش بسیار زیاد خانواده ایشان و نوع برخورد اخلاقی که از جانب مجلس با این موضوع شد ، در بهبود نسبی وضعیت ایشان موثر بود.»

مطالب مرتبط
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

 • علی مهر ۱۱, ۱۴۰۰

  اعتیاد از نوع منقل و وافور که جایگاه والا و سبقه تاریخی در بین مسئولان داره. این بنده خدا هم رفته بوده سراغ صنعتی که اینقدر به چشم اومده.

 • سینا مهر ۱۱, ۱۴۰۰

  دمش گرم
  اینجور که میگن داداشی خیلی با مرام هم بوده
  ایول

 • یاحق بهمن ۸, ۱۴۰۰

  خاک بر سر این مجلس…..مگر مجلس کمپ ترک اعتیاد است که با صراحت اعلام می کنند به ایشان فرصت اصلاح داده شد….چهار سال حق الناس گردن تک تک مسئولین مرتبط است خدا از شما نگذرد ….خاک بر سر حوزه انتخابیه….هر چند اکثریت نمایندگان بی خاصیت هستند ،ولی اینجوری« نور علی نور »است