عروسی سلطنتی شاهزاده آلمانی با مهکامه نوابی، پیانیست ایرانی

عروسی سلطنتی شاهزاده آلمانی با مهکامه نوابی، پیانیست ایرانی

سال گذشته مد جدیدی در دنیای ازدواج و عروسی به وجود آمده بود و آن برگزاری عروسی های کوچک و جمع و جور بود. به دلیل همه‌گیری کرونا و محدودیت های ناشی از آن بسیاری از زوج ها تصمیم گرفتند به جای موکول کردن مراسم عروسی خود به زمانی نامعلوم، با حضور جمع کوچکی از نزدیک ترین ها و عزیزترین ها با یکدیگر پیمان زناشویی ببندند.

یکی از این زوج ها پرنس الکساندر شامبورگ – لیپه و سومین همسرش، پیانیستی ایرانی به نام مهکامه نوابی بود. این دو در سپتامبر سال ۲۰۲۰ در کاخ بوکبرگ در آلمان که به مدت ۷۰۰ سال خانه ی خاندان شامبورگ – لیپه بوده، با حضور مهمانانی از جمله همسر سابق پرنس الکساندر، پرنسس ماری-لوییز از خاندان ساین – ویتگنشتاین – برلبورگ و پسر ۲۷ ساله ی آن ها، پرنس هاینریش دوناتس، با یکدیگر ازدواج کردند.

حالا مانند بسیاری از دیگر زوج ها، پرنس الکساندر و همسرش پس از گذشت یک سال، ازدواج خود را با برگزاری مراسمی مفصل این هفته در آلمان جشن گرفتند. لباس عروسی مهکامه نوابی به طور اختصاصی برای خودش دوخته شده بود و او یکی از نیم تاج های متعلق به خاندان شامبورگ – لیپه را هم به سر گذاشته بود. از این نیم تاج علاوه بر مادر پرنس الکساندر، دو همسر قبلی او هم استفاده کرده بودند.

در میان میهمانان مراسم، افرادی از خاندان های سلطنتی اروپا از جمله شاهزادگان لوکزامبورگ و هانوفر و همینطور اورسلا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا حضور داشتند.

این سومین ازدواج پرنس الکساندر است. او پیش از این، نزدیک به یک دهه قبل، با پرنس ماری – لوییز از خاندان ساین – ویتگنشتاین – برلبورگ ازدواج کرده بود. زندگی مشترک آن ها در سال ۱۹۹۳ آغاز شد و در سال ۲۰۰۲ به پایان رسید. پرنس هاینریش تنها فرزند این زوج است. پرنس الکساندر در سال ۲۰۰۷ با همسر دوم خود، ناجا آنا زوکس ازدواج کرد که از او دو دختر به نام های پرنسس فریدریک و پرنسس فیلومنا دارد. این زوج در سال ۲۰۱۸ از یکدیگر جدا شدند.

منبع: tatler
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود