نکاتی که هنگام پوشیدن شلوار فاق بلند باید رعایت کنید

نکاتی که هنگام پوشیدن شلوار فاق بلند باید رعایت کنید

شاید متوجه شده باشید که در دنیای مد هرگز چیزی برای همیشه از مد نمی افتد و بالاخره یک روز شاهد بازگشت دوباره اش خواهیم بود. امروزه می توان ترندهایی از دهه های ۸۰ و ۹۰ میلادی را دید که دوباره دنیای مد را به تسخیر خود درآورده اند. بعضی سلبریتی ها تیپ های قدیمی می زنند و تصاویر آن را در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند یا با آن در مراسم های فرش قرمز حضور پیدا می کنند. یکی از لباس هایی که دوباره به دنیای مد بازگشته، شلوار فاق بلند است. این نوع شلوار به ایجاد تأکید بر روی فرم بدن و کشیده دیده شدن پاها کمک می کند. اما هنگام ترکیب آن با دیگر لباس ها باید به کمر و قد شلوار توجه داشت.

در ادامه از نکاتی خواهیم گفت که باید هنگام پوشیدن شلوار فاق بلند رعایت کنیم.

۱- لباس بالاتنه را کوتاه تر انتخاب کنید

بهترین حالت برای پوشیدن شلوار فاق بلند این است که کمر مشخص باشد. لباس های کوتاه ترکیب خوبی با شلوار فاق بلند می سازند چون اجازه ی دیده شدن کمر را می دهند. کمر خود را با پوشیدن لباس های بلند یا گشاد نپوشانید. از تاپ و همینطور بلوز یا تیشرت هایی استفاده کنید که قدشان تا بالای لگن می رسد.

۲- با پلیورهای کراپ تاپ آن را بپوشید

می توانید پلیورهای کوتاه با آستین کوتاه یا بلند هم با آن بپوشید. بستگی دارد استایل مورد علاقه تان چه باشد.

۳- بلوز یا تیشرت تان را گره بزنید

اگر می خواهید با شلوار فاق بلندتان تیشرت سایز بزرگ بپوشید، از قسمت کمر آن را گره بزنید. این گره می تواند جلو یا عقب تیشرت باشد. اگر لباس تان یک بلوز بلند دکمه دار است، دکمه های لباس را از پایین تا اولین دکمه ی شلوار باز کنید و سپس دو طرف لباس را به هم گره بزنید.

۴- لباس بالاتنه را داخل شلوار کنید

اگر با شلوار فاق بلندتان لباس بلند یا سایز بزرگ پوشیدید، حتماً آن را داخل شلوار کنید. می توانید کل تیشرت یا بلوزتان را داخل شلوار کنید یا فقط جلوی آن را تا دکمه ی اول یا کمر شلوار بیرون باشد.

۵- استایل چند لایه داشته باشید

یک راه برای ایجاد تأکید بر روی فرم بدن هنگام پوشیدن شلوار فاق بلند، داشتن یک پوشش چند لایه برای برجسته ساختن اندام خود است. می توانید به پوشش خود جلیقه، کت و ژاکت هم اضافه کنید اما یادتان باشد که لباس بالاتنه باید کوتاه یا داخل شلوار باشد.

۶- سایز شلوار را درست انتخاب کنید

شلوارهای خیلی تنگ شما را خوش اندام نشان نمی دهند. اگر هم خیلی گشاد باشند، اندام تان را بزرگ تر نشان می دهند. بنابراین شلواری بخرید که کاملاً اندازه تان باشد و هنگام ترکیب آن با دیگر اکسسوری ها قد شلوار را در نظر داشته باشید.

۷- کفش هایتان را به رخ بکشید

شلوار فاق بلند با کفش پاشنه بلند بسیار عالی می شود چون پاهایتان را کشیده تر نشان می دهد. دقت داشته باشید که پاچه های شلوار، کفش هایتان را نپوشاند.

اگر دنبال یک استایل غیر رسمی هستید، می توانید شلوار جین بپوشید و پاچه هایش را تا بزنید. مدل هایی را انتخاب کنید که خیلی تنگ نباشند تا بتوانید پاچه ی شلوار را تا هر جا که می خواهید تا بزنید.

اگر می خواهید در استایل تان از کتانی استفاده کنید، شلوار راسته بپوشید.

۸- از پارچه های سبک استفاده کنید

شاید به این خاطر جرأت پوشیدن شلواری که تا کمرمان بیاید را نداریم که فکر می کنیم شلوارهای فاق بلند خیلی تنگ هستند یا راحت نیستند، اما می توانید بسته به فرم بدن تان، شلواری انتخاب کنید که پارچه ی سبک و شلی داشته باشد.

۹- با استفاده از کمربند یا کمرهای کشی، بر روی کمر خود تأکید کنید

استفاده از کمربند با ایجاد یک جلوه ی بصری، اندام را به دو بخش تقسیم می کند. کمربند را همرنگ لباس تان انتخاب کنید تا اندام تان کشیده به نظر برسد.

این حالت را با شلوارهای فاق بلند کمر کشی هم می توانید ایجاد می کنید.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • مینل دی ۱۹, ۱۴۰۰

    من همیشه وقتی شلوار فاق بلند میپوشم لباسمو داخلش میندازم خیلی زیباست