داستان جالب پدری که به خاطر بچه‌اش ۷۵ کیلو وزن کم کرد

داستان جالب پدری که به خاطر بچه‌اش ۷۵ کیلو وزن کم کرد

پدری که زمان وقوع حادثه برای بچه اش آن قدر چاق بود که نمی توانست از تختخواب بلند شود، حالا ۷۵ کیلو وزن کم کرده است. به گزارش Mirror، نیل مالتمن که قوت غالبش غذای هتل و رستوران‌های بیرون‌بر و فست فود بود، در سنگین ترین حالت ۱۴۵ کیلوگرم وزن داشت.

در ماه ژوئن ۲۰۲۰، هنگامی که پسر ۸ ماهه اش هری (که الآن ۲ سال دارد) از روی تخت افتاد، هر کاری کرد نتوانست از روی تخت بلند شود و به کمک بچه اش برود. این اتفاق او را بی نهایت ناراحت کرد.

پس از این بود که نیلِ ۴۸ ساله تصمیم گرفت تغییر کند و با مارتین برایان، مشاور تغذیه ۱:۱ Cambridge Weight Plan تماس گرفت. نیل که اهل گلاسگو است، ۷۵ کیلو کم کرد و حالا ۷۰ کیلوگرم وزن دارد و بدین ترتیب موفق به کسب عنوان «مرد سال» از طرف Cambridge Weight Plan شد.

نیل می گوید: «من در تمام زندگی ام دور از خانه کار کرده ام و همین باعث شده بود عادت های بدی پیدا کنم و مدام از غذاهای هتل و رستوران و صبحانه های خیلی مفصل بخورم و همین طور وزنم بالا و بالاتر رفت.»

وی در مورد روز حادثه می گوید: «هری در سال ۲۰۱۹ به دنیا آمد و وقتی ۸ ماهش بود، با هم روی تخت دراز کشیده بودیم و تلویزیون نگاه می کردیم که یک دفعه بلند شد و تاتی تاتی کرد و با سر از لبه ی تخت افتاد پایین. همه چیز در یک چشم به هم زدن اتفاق افتاد. فکر کردم گردنش شکسته و در عین حال نمی توانستم از جایم بلند شوم تا به کمکش بروم. خوشبختانه وقتی بالاخره خودم را بهش رساندم، حالش خوب بود و داشت می خندید.»

نیل درباره ی تصمیمش برای تغییر می گوید: «همان لحظه با خودم گفتم که باید در مورد وزنم کاری کنم. به برنامه ی ۱:۱ Diet متعلق به Cambridge Weight Plan پیوستم و به مرور وزنم کمتر و کمتر شد. حالا انگار آدم جدیدی هستم.»

نیل میزان کالری دریافتی روزانه اش را به ۱۰۰۰ کالری در روز کاهش داد و غذای خانگی و سبزیجات را جایگزین غذاهای فست فود پرکالری کرد.

کاهش وزن شدید

او در پایان اضافه می کند: «قبلا وقتی بچه هایم بازی می کردند فقط تماشایشان می کردم اما حالا من هم پا به پایشان می روم. با هم می رویم پارک قدم می زنیم، می برم شان استخر، فوتبال بازی می کنیم و خیلی با هم وقت می گذرانیم.»

بیشتر بخوانید:

غذاهایی که برای دوری از آلزایمر باید از رژیم غذایی خود حذف کنید

منبع: Mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود