۱۲ گانه بهترین و زیباترین باندهای فرود در دنیا

۱۲ گانه بهترین و زیباترین باندهای فرود در دنیا

چیزهای دوست داشتنی بسیاری در مورد سفر وجود دارد، مانند تجربه کردن یک فرهنگ جدید، خوردن غذاهای خوشمزه، اقامت در هتل های لوکس و البته فرود آمدن در یک فرودگاه جدید. البته تمامی فرودگاه ها شبیه هم ساخته نشده اند. برخی دارای امکانات فوق العاده ای هستند و برخی دیگر دسترسی ساده ای به شهر دارند اما برخی بیشتر شبیه یک رویا هستند. باندهای فرود فوق العاده ای در فرودگاه های اقصی نقاط جهان وجود دارد اما بهترین آن ها در مسیرهای خلوت و کمتر شناخته شده قرار دارند. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با فرودگاه هایی آشنا کنیم که زیباترین و به یادماندنی ترین فرودها را برای شما رقم خواهند زد.

در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با فرودگاه هایی آشنا کنیم که زیباترین و به یادماندنی ترین فرودها را برای شما رقم خواهند زد.

ریو دو ژانیرو

شهر ریو با تپه های زیبا، کوه های سرسبز و سواحل شنی در کنار اقیانوس اطلس یکی از زیباترین فضاها را در جهان به خود اختصاص داده است. در حالی که پروازهای بین المللی در فرودگاه بین المللی گالیائو فرود می آیند که خارج از مرکز شهر است، فرودگاه سانتوس دمونت به عنوان فرودگاه کوچکتر شهر ریو دو ژانیرو به پروازهای داخلی اختصاص یافته است. این فرودگاه نه تنها در مرکز شهر قرار دارد بلکه درست در خلیج گوانابارا نیز قرار دارد که باعث می شود هنگام بلند شدن و فرود در این فرودگاه، مناظر خیره کننده ای را نظاره گر باشید.

در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با فرودگاه هایی آشنا کنیم که زیباترین و به یادماندنی ترین فرودها را برای شما رقم خواهند زد.

ماله

هنگام فرود آمدن در کشور مالدیو انتظار یک منظره خیره کننده را دارید و این همان چیزی است که در فرودگاه بین المللی ولانا خواهید داشت، درست در کنار سواحل ماله در جزیره هول هولی. وقتی این فرودگاه در دهه ۱۹۶۰ ساخته شد، باند پرواز آن از صفحات فولادی ساخته شده بود اما امروزه سطح آن آسفالت استاندارد است. با این وجود در مورد مناظر مرجانی اقیانوس هند که هنگام فرود آمدن خواهید دید هیچ چیز استانداردی وجود ندارد.

در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با فرودگاه هایی آشنا کنیم که زیباترین و به یادماندنی ترین فرودها را برای شما رقم خواهند زد.

ونیز

از آسمان، ونیز مانند یک ماهی است که به سمت سرزمین اصلی در حال شناست، با دمی که به دریای آدریاتیک ضربه می زند. این صحنه را از روی زمین نمی توانید ببینید اما وقتی می خواهید در فرودگاه مارکو پولو فرود بیایید، درست در شمال مرکز شهر، این صحنه زیبا را خواهید دید. اگر در قسمت راست هواپیما نشسته باید، زیبایی های شهر را پشت سر هم خواهید دید، از موانع سیل تا جزیره لیدو و سقف های سفالی. در آخرین ثانیه های پرواز نیز جزایر بورانو و تورچلو را می بینید، پیش از آنکه در باتلاق های نمکی این مرداب شمالی فرود آیید.

در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با فرودگاه هایی آشنا کنیم که زیباترین و به یادماندنی ترین فرودها را برای شما رقم خواهند زد.

کیپ تاون

شهر کیپ تاون با دو اقیانوس هند و اطلس در دو طرف خود و کوهستان تیبل در پشت سر خود، به خاطر فضای طبیعی زیبایش با شهر ریو دو ژانیرو رقابت می کند. در سمت راست هواپیما و در حالی که از سمت شمال غربی به فرودگاه این شهر نزدیک شوید، از کنار کوهستان تیبل خواهید گذشت که نوک قله آن از ابرها بیرون آمده است. همچنین منظره ای از شهر کوچک سایمون در شبه جزیره کیپ را خواهید دید در حالی که نمای اقیانوس در آن طرف شما قرار دارد.

سان فرانسیسکو

با ترکیب ساحل و تپه ها، شهر سان فرانسیسکو همراه با کیپ تاون و ریو دو ژانیرو از زیباترین مناظر طبیعی برخوردارند. مناظر سان فرانسیسکو هنگام بلند شدن بهتر هستند وقتی سمت چپ نماهایی از شهر و پل گلدن گیت را خواهید دید. در هنگام فرود نیز نماهایی از آب های اطراف را دارید که اقیانوس در سمت چپ و منطقه خلیج در سمت راست شما قرار دارد.

جنوآ

کمتر راهی برای ورود به مدیترانه بهتر از فرود در فرودگاه جنوآ وجود دارد، که باند فرود آن یک خلیج از زمین دست ساز است که وارد دریای لیگورین شده و درست بیرون از مرکز شهر قرار دارد. اینکه کدام سمت زیباتر است بستگی به این دارد که از دریا خوشتان بیاید یا نماهای شهری. برای دیدن خانه های رنگی مرکز شهر جنو در حالی که کوه ها پشت سر شما قرار می گیرند باید سمت راست هواپیما قرار داشته باشید و اگر مدیترانه زیبا و حس فرود آمدن روی آب را می پسندید بهتر است در سمت چپ باشید تا باند آسفالتی فرود را پیش از فرود آمدن روی آن ببینید.

هیثرو لندن

فرودگاه هیثرو لندن اگر چه در خارج از مرکز شهر قرار دارد اما اگر از مسیر پراستفاده شرقی وارد آن می شوید، می توانید نمایی چشم پرنده ای از پایتخت بریتانیا در سمت راست خود داشته باشید که در آخرین مرحله فرود از کنار برخی از آثار تاریخی مشهور شهر عبور می کنید. در این هنگام مسیر رودخانه تیمز تا مرکز شهر را دنبال می کنید، از گرینویچ و قناری وارف و همچنین پل لندن و سنت پل می گذرید و در نهایت از روی کاخ باکینهگام و پارک های سلطنتی اطراف آن عبور می کنید. درست قبل از فرود آمدن به استادیوم ومبلی دید خواهید داشت. سمت فرود کمتر استفاده شده نیز از روی کاخ ویندسور می گذرد که بهترین نماهای آن در صورتی است که در سمت چپ هواپیما نشسته باشید.

کیگالی

رواندا از آسمان بسیار زیباست و نزدیک شدن به فرود در پایتخت این کشور، زیباهایی رواندا را در بهترین شکل ممکن نشان می دهد. وقتی از آسمان جمهوری دموکراتیک کنگو عبور کرده و به سمت رواندا می روید، روی تپه های سرسبز ارتفاعتان را کم می کنید که پر از خانه های رنگی و نواری قرمز از جاده های محلی است در حالی که کوهستان پشت آن ها جذابیت دو چندانی به این تصویر می بخشد. در سمت راست دریاچه کیوو را خواهید داشت که به عنوان مرزی بین رواندا و کنگو عمل می کند.

نیس

درست مانند ساحل در جنوآ و سانتوس دومونت در ریو، فرودگاه نیس نیز روی آب ساخته شده با باند فرودی که روی یک زمین دست ساز قرار گرفته است. در هنگام فرود در سمت چپ احتمالاً از روی ساحل کوت دو آزور عبور خواهید کرد، در حالی که در سمت راست دریای آبی را خواهید دید. در صورتی که هنگام بلند شدن در سمت چپ هواپیما نشسته باشید تصاویری از موناکو را نیز خواهید دید.

سائو پائولو

بزرگ ترین شهر پرتغالی زبان جهان با جمعیت باورنکردنی ۱۲.۳ میلیون نفر، سائو پائولو از روی زمین شاید خیلی بزرگ به نظر برسد اما نمای آن از آسمان بسیار متفاوت است. برای داشتن نمایی کامل از شهر زیبای سائو پائولو بهتر است در طول شب وارد این شهر شوید، با کهکشانی از چراغ های روشن که درخششی بیش از پیش به آسمان پرستاره می دهد. هر جا که نشسته باشید نمایی زیبا از شهر خواهید داشت.

اینزبروک

مسافران مضطرب قبل از فرود آمدن در اینزبروک باید یک نوشیدنی بنوشند. فرودگاه اصلی منطقه تایرول اتریش، از تمام جهات با کوه احاطه شده است، کوه هایی که پیش از آخرین کاهش پرواز برای رسیدن به دره ای که فرودگاه در داخل آن قرار دارد، هواپیما باید به طور کامل از آن ها عبور کرده باشد. بدین ترتیب فرودی باورنکردنی و بسیار هیجان انگیز در این فرودگاه خواهید داشت، به ویژه در فصل زمستان وقتی که کوه های اطراف پوشیده از برف هستند. در هر طرف هواپیما که باشید، کوه های زیبا، روستاهای دیدنی و به طور کلی منظره ای رویایی را شاهد خواهید بود.

در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با فرودگاه هایی آشنا کنیم که زیباترین و به یادماندنی ترین فرودها را برای شما رقم خواهند زد.

کویینزتاون

وقتی به فرودگاه اصلی نیوزیلند در جزیره جنوبی کویینز تاون سفر می کنید، مشکل اصلی شما آب و هواست و این یعنی ممکن است هیچ نمایی از اطراف خود هنگام فرود هواپیما نداشته باشید. اما اگر آسمان صاف باشد، مناظری خیره کننده که از آلپ جنوبی را خواهید داشت. سمت چپ هواپیما اما بهترین مناظر را از کوه ها به شما می دهد در حالی که ساحل جنوبی جزیره روبروی شما قرار دارد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود