۵۴۷ میلیون دلار، قیمت آغازین گران ترین خانه جهان با دیوارنگاره ای از کاراواجو

۵۴۷ میلیون دلار، قیمت آغازین گران ترین خانه جهان با دیوارنگاره ای از کاراواجو

دادگاهی در رم تایید کرد که ویلایی شاهانه در قلب رم که تنها نگاره ی سقفی کار شده توسط نقاش ایتالیایی، کاراواجو، را در خود جای داده در ماه ژانویه طی مزایده ای با قیمت آغازین ۵۴۷ میلیون دلار به فروش خواهد رفت.

به گزارش CNN، در حالی که بیشتر زیربنای ویلا آورورا در قرن ۱۹ تخریب شده، این ویلا تنها بخش باقیمانده ی ویلای لودوویسی است؛ خانه ای متعلق به قرن ۱۶ که طبق نوشته ی کلودیو استریناتی، مورخ هنر، که در روزنامه Repubblica در روز جمعه منتشر شد، «یکی از شگفتی های جهان» است.

ویلا آورورا که در نزدیکی خیابان ویا وِنتو (خیابانی که فدریکو فلینی، کارگردان شهیر ایتالیایی آن را در فیلم «زندگی شیرین» جاودانه کرد) قرار دارد، در کنار یک باغ و چندین گاراژ واقع شده و مساحت آن ۲۸۰۰ متر مربع است.

در این خانه ی ۶ طبقه آثار هنری فراوانی وجود دارد از جمله یک نقاشی دیواری روغنی که به میکل‌آنجلو مریسی دا کاراواجو، یا به اختصار کاراواجو منتسب است. آثار کاراواجو را بیشتر با نمایش خشونت می شناسند.

پرتره کاراواجو، قرن 17
پرتره کاراواجو، قرن ۱۷

این نقاشی که در امتداد سقف ۲.۷۵ متری اتاق کشیده شده است، ۳ تا از خدایان رومی ـ ژوپیتر، نپتون و پلوتو ـ را در حالی که دور کره ای نیمه شفاف گرد آمده اند، به تصویر کشیده است.

کاراواجو را کاردینال فرانچسکو ماریا دل مونته در سال ۱۵۹۷ مامور کشیدن این نقاشی کرده بوده تا از آن ویلا به عنوان آزمایشگاهی برای کیمیاگری استفاده کند. بر اساس گفته ی الساندرو زوکاری، استاد تاریخ هنر مدرن در دانشگاه ساپینزای رم، ارزش تخمینی این نقاشی ۳۶۰ میلیون دلار است.

آورورا، ۱۹۶۲، اثر جووانی فرانچسکو باربیری

در این ویلا همچنین نقاشی هایی از جووانی فرانچسکو باربیری که او با بیشتر با نام گوئرچینو می شناسند و بین سال های ۱۶۲۱ و ۱۶۲۳ در این ویلا کار می کرده، وجود دارد. از جمله نقاشی های وی در این ویلا می توان از فرسکوی آورورا، الهه ی سپیده‌دم، که برای برادرزاده ی پاپ گریگوری پانزدهم نقاشی شده بوده نام برد.

ویلا آورورا به خانواده ی بنکمپانی لودویسی که نوادگان پاپ گریگوری پانزدهم هستند، تعلق دارد. با تمام این اوصاف نگهداری از این ملک ارزان نخواهد بود. یکی از شروط برای هر کسی که این ملک را می خرد این است که ۱۱ میلیون یورو خرج مرمت آن کند. شرکت فالکو زوکتی این مزایده را برگزار خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

اهدای ۹ اثر از پابلو پیکاسو توسط دخترش به دولت فرانسه برای تسویه مالیات بر ارث

حراج تابلو بسیار نادر سالوادور دالی از خود و همسرش به قیمت بیش از ۱۰ میلیون پوند

منبع: CNN
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود