۶ نشانه خون آشام های انرژی و راه های مقابله با این افراد

۶ نشانه خون آشام های انرژی و راه های مقابله با این افراد

خون آشام انرژی می تواند یکی از افراد دور و برتان باشد؛ حتی می تواند دوست صمیمی یا عضوی از خانواده تان باشد. خون آشام انرژی یعنی فردی که وقتی در کنارش هستید آشفته و درمانده می شوید. اتلاف مداوم انرژی می تواند منجر به تشویش و اضطراب شود.

به همین خاطر باید این افراد را شناسایی کرده و به استراتژی انرژی-خوارشان پی ببرید. از آن جایی که یافتن این افراد کار ساده ای نیست، تصمیم گرفتیم در Bright Side برخی از نشانه های این افراد را با هم مرور کنیم.

۱- آن ها وسط ماجرا هستند.

خون آشام انرژی

– چرا این کار را با من کردی؟ – بهت که گفتم. کار من نبود!

به خاطر رفتارهای نمایشی و احساسی شان، خون آشام های انرژی معمولا در وسط یک بحران یا فاجعه هستند. با این حال هنگامی که دست شان به شما برسد، آوار را سر شما می ریزند تا خطاها و اشتباهات آن ها را رو به راه کنید.

کاری که باید کرد: به آن ها بگویید خسته اید. اگر سعی کردند با شما تماس بگیرند، خام شان نشوید و در تله شان نیفتید. احتمالاً وقتی بشنوند خسته اید دست از سر شما برمی دارند، چرا که آن ها کسی را نیاز دارند که انرژی داشته باشد تا بتوانند انرژی اش را تخلیه کنند.

۲- آن ها اغلب از طرف مقابل انتقاد می کنند.

خون آشام انرژی

– موفق نشدم آن شغل را به دست بیاورم. – از همان اول بهت گفتم که توان انجامش را نداری.

خون آشام های انرژی معمولا عاری از اعتماد به نفس هستند و راهی را پیدا می کنند تا از شما انتقاد کنند تا اعتماد به نفس شما را هم پایین نگه دارند. اگر چنین باشد، ممکن است حس کنید چیزی به این شخص بدهکارید.

کاری که باید کرد: چهره تان را بی‌حالت کنید و جواب های کوتاه بدهید. این افراد توانایی این را دارند که حتی از نشانه های غیرکلامی شما (حالت های چهره و بدن) استفاده کنند و شما را به دردسر بیاندازند. آن ها می توانند از این نشانه ها بخوانند که آیا شما مایلید به سمت آن ها متمایل شوید و انرژی خود را به آن ها بدهید یا خیر. جواب های کوتاه و چهره ی بی‌حالت به شما کمک خواهد کرد انرژی تان را برای خودتان نگه دارید.

۳- آن ها با شما اتمام حجت می کنند.

خون آشام انرژی

– به مادرت زنگ بزن و معذرت خواهی کن. – اگر برایت اهمیت دارم، تو این کار را به جایم انجام بده.

نکته ی مهم این است که آن ها می دانند شرمندگی سلاح نیرومندی است، به خصوص علیه کسانی که دلسوز و بامحبت هستند. آن ها سعی می کنند وجدان شما را به درد بیاورند و چیزی را که در سر دارند از شما به دست بیاورند. آن ها ابتدا از اولتیماتوم برای جلب نظر شما استفاده و سپس شما را مجبور می کنند تا کاری را که دلخواه تان نیست انجام دهید.

کاری که باید انجام دهید: روشی داشته باشید که بتوانید توسط آن به واقعیت برگردید. ببینید چه کسی می تواند به شما کمک کند در یک موقعیت خاص واقعیت را بسنجید. با این کار زمانی که حس می کنید خون آشام انرژی دارد شروع به کار می کند، می توانید از فرد معتمد خود کمک بخواهید.

۴- آن ها از خوبی افراد سوء استفاده می کنند.

– امروز قرار دارم. – پس من چی؟

اصلی ترین هدف های خون آشام انرژی افراد مهربان و حساس است؛ افرادی که قلبی پرمهر دارند و به مشکلات آن ها گوش می دهند. ممکن است متوجه شوید که این افراد می خواهند اکثر زمان شان را با شما بگذرانند. اما آن ها از زمان شما به طور انحصاری برای خودشان استفاده خواهند کرد.

کاری که باید کرد: بین خودتان و آن ها مرز تعیین کنید. شاید گفتن اش راحت تر از انجامش باشد اما ضروری است که ناحیه هایی از زندگی تان را از ورود خون آشام های انرژی مصون نگه دارید. از کوچک شروع کنید. همراه آن ها در دورهمی های اجتماعی ـ نظیر خوردن شام در رستوران ـ حضور نیابید و بعدتر آن ناحیه را گسترش دهید.

۵- آن ها همیشه نیاز عاطفی دارند.

اگر به او محل نگذارم، خودش اول معذرت خواهی خواهد کرد.

خون آشام انرژی همیشه وابسته است و همیشه در رابطه های این چنینی است. با این حال اغلب خودش هم متوجه نیست در چنین رابطه ای قرار دارد. او اغلب از این رابطه استفاده می کند تا نیاز عاطفی بیشتری بیافریند.

کاری که باید کرد: اگر مقدور است آن ها را از زندگی خود حذف کنید. اگر چنین کاری ممکن نیست، سعی کنید تا جای ممکن ارتباط تان را محدود کنید. سعی کنید به جای صحبت مستقیم با آن ها بهشان پیام متنی بفرستید.

۶- آن ها سعی می کنند طعمه شان را تهدید کنند.

خون آشام انرژی

– ببخشید دیر آمدم. – خوش ندارم مدام حرفم را تکرار کنم!!

علاوه بر انتقاد، خون آشام انرژی ممکن است شما را تهدید کند به خصوص اگر در صدد آغاز ماجرایی عاطفی باشد. در این صورت، ترس دست‌آویزش می شود و انرژی شما را تخلیه می کند و هنگامی که شما ناراحت می شوید یا می ترسید، عزت نفس او بالا می رود.

کاری که باید کرد: جوری وانمود کنید که انگار برایتان اهمیتی ندارد. هر اتفاقی افتاد بهشان جواب ندهید.

بیشتر بخوانید:

کسانی که همیشه نقش قربانی را بازی می کنند بشناسید

منبع: Bright Side
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود