توییت یک شعر کهن چینی توسط ایلان ماسک و کنجکاوی کاربران

توییت یک شعر کهن چینی توسط ایلان ماسک و کنجکاوی کاربران

انتشار یک شعر کهن چینی توسط ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا در توئیتر در روز سه شنبه بحثی داغ در بین کاربران چینی راه انداخته و آن ها را بر آن داشته که در مورد معنا و مفهوم این کار به گمانه زنی بپردازند و خیلی از آن ها نیز دانش و اطلاع او از وجود این شعر را ستوده اند.

به گزارش CNBC، ماسک که به خاطر توئیت های رازآمیزش شهره است، در ابتدای پست خود به انگلیسی نوشته: «انسانیت» و سپس نسخه ای کوتاه شده از شعر Seven Steps Verse را به چینی در حساب های رسمی اش در توئیتر و Weibo منتشر کرده است.

این شعر به شدت استعاری که از رابطه ی دو برادر از یک خاندان سلطنتی در دوران جنگ های Three Kingdoms می گوید و درونمایه اش اهمیت کنار آمدن با هم است، در کتاب های دبستان در سراسر چین تدریس می شود.

در روز سه شنبه بحث های داغی راجع به این که چه طور می شود پست ماسک را تفسیر کرد در Weibo به راه افتاده بود که در مجموع ۱۰۰ میلیون بازدید داشت. توئیتر در کشور چین فیلتر است.

توئیت ایلان ماسک

برخی از تفسیرها حاکی از آن بودند که ماسک اشاره به دو رمز ارز با تم سگ دارد که با هم در رقابت هستند: shiba inu و dogecoin. اوایل این هفته نیز ایلان ماسک درباره ی آن ها توئیت زده بود. توئیت های ایلان ماسک اغلب بازار رمز ارزها را تکان می دهند. نکته ی قابل توجه این که ترید کردن رمز ارزها در چین ممنوع است.

Reference News، پرتیراژترین روزنامه چین نوشت که پست ماسک می تواند اشاره ای به بحث داغ روز دوشنبه ی او با مدیر اجرایی برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد درباره ی اعانه ها باشد.

انتشار این شعر چینی در Weibo حکایت از تغییر رویه ی او در پست هایش در این شبکه ی اجتماعی چینی داشت چرا که وی تا پیش این در پست هایش به تمجید از برنامه ی فضایی چین و رشد اقتصادی آن در سه دهه ی اخیر می پرداخت.

ماسک که یکی از افراد کلیدی SpaceX نیز هست، با وجود وخامت روابط چین و ایالات متحده طی این سال ها محبوبیتش را در چین حفظ کرده است.

بیشتر بخوانید:

سازمان ملل: ۲ درصد از ثروت ایلان ماسک مشکل گرسنگی در جهان را حل می کند

توییت ایلان ماسک در مورد بیت کوین ثروت او را در یک روز ۱۵ میلیارد دلار کاهش داد

توئیت ایلان ماسک باعث رشد ۱۰۰۰ درصدی رمز ارز گمنام شیبا فلوکی شد

منبع: CNBC
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود