دختربچه‌ای که به دلیل فوبیای غذا ۱۰ سال فقط ناگت مرغ خورده بود، سرانجام درمان شد

دختربچه‌ای که به دلیل فوبیای غذا ۱۰ سال فقط ناگت مرغ خورده بود، سرانجام درمان شد

جسیکا تامپسون ۱۱ ساله اهل سوئیندونِ انگلیس است. او ۱۸ ماهه بود که دیگر به هیچ غذایی جز ناگت مرغ لب نزد. حالا و بعد از یک دهه خوردن تنها ناگت مرغ، جسیکا بر فوبیای غذا که دچارش بود، غلبه کرده است.

به گزارش دیلی میل، مادرش، جولیا کین، ۴۹ ساله و گرافیست اصلا نمی داند ترس و اضطراب دخترش نسبت به غذا چطور آغاز شد. اما پس از این که برای درمان این وضعیت از متخصصین کمک گرفت، تشخیص آن ها «اختلال اجتناب/ محدودیت غذا» (AFRID) بود.

اشخاصی که به اختلال «اجتناب/ محدودیت غذا» مبتلا هستند، نسبت به بافت، بو و ظاهر برخی غذاها فوبیا پیدا کرده و در نتیجه از امتحان آن ها خودداری می کنند.

 

اختلال اجتناب/ محدودیت غذا

حالا و پس از تنها چند هفته کار با متخصص هیپنوتیزم درمانی اش، جسیکا می تواند از یک وعده ی غذایی کامل که شامل انواع و اقسام میوه و سبزیجات نیز هست لذت ببرد.

جولیا، مادر جسیکا می گوید: «او در کودکی غذای کودک می خورد و کم کم شروع کرده بود غذاهای دیگر را هم امتحان کردن اما یک دفعه دست نگه داشت و از آن به بعد فقط ناگت مرغ می خورد. برای وعده های غذایی اش، سه چهار تا ناگت می خورد با کمی سیب زمینی سرخ کرده. در ظرف غذایش اغلب فقط یک تکه نان خالی می گذاشت.»

فوبیای غذا

او ادامه می دهد: «هیچ وقت نمی توانستیم با هم از شام کریسمس لذت ببریم چون جسیکا حتی یک بار هم غذایی را امتحان نمی کرد. مردم می گفتند “بزرگ که بشود درست می شود” یا “اگر تسلیم خواسته اش نشوی، گرسنه که بشود هر چیزی را که بهش بدهی می خورد.” اما قضیه این بود که جسیکا حقیقتاً ترجیح می داد از گرسنگی بمیرد تا این که غذاهای دیگر را بخورد. ما می دانستیم که موضوع فراتر از صرفاً بدغذایی است اما هرگز فکر نمی کردیم او یک دهه فقط ناگت مرغ بخورد.»

در طول این سال ها تشخیص پزشکان محلی در مورد جسیکا «ایرادگیر» بود و در تمام این مدت جسیکا غذاهایی با رنگ بژ مثل ناگت، نان خالی و سیب زمینی سرخ کرده را می خورد.

اختلال اجتناب/ محدودیت غذا

جولیا نهایتا با یک متخصص هیپنوتیزم درمانی با نام دیوید کیلمری تماس گرفت و تشخیص او «اختلال اجتناب/ محدودیت غذا» بود. پس از تنها ۳ هفته تحت درمان بودن و گوش کردن به موسیقی های تمدد اعصاب پیش از خوردن غذا و استفاده از نمودار پیشرفت، حالا جسیکا می تواند همراه خانواده اش وعده های غذایی کاملی را بخورد.

بیشتر بخوانید:

با انواع مختلف فوبیا آشنا شوید؛ هراس از عنکبوت تا ترس از بازار

با عجیب ترین انواع اختلال فوبیا آشنا شوید

منبع: Dailymail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود