کامفورت تاون؛ شهر رنگارنگی در اوکراین که خانه‌هایش شبیه خانه لگویی است

کامفورت تاون؛ شهر رنگارنگی در اوکراین که خانه‌هایش شبیه خانه لگویی است

شهر کامفورت تاون در حومه ی کی‌یف، پایتخت اوکراین، ساخته شد تا رنگ و لعابی به بناهای باقیمانده از دوران شوروی سابق در دهه های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ بدهد. به گزارش Sun، حالا رنگ خانه ها زرد، سبز، نارنجی و صورتی است. خیلی ها این خانه ها را به خانه لگویی تشبیه کرده اند. دیمیترو واسیلیف، الکساندر پُپُف و اولگا آلفیوروا طراحان این پروژه بودند؛ پروژه ای که بودجه ای محدود داشت و انجامش ۱۱ سال طول کشید.

کامفورت تاون؛ شهری با خانه های لگویی

کامفورت تاون؛ شهری کوچک در حومه ی کیِف با خانه های لگویی

ایده ی آن ها این بود که تبدیل این منطقه ی مسکونی ـ با مساحت ۴۶.۵ هکتار ـ به مکانی زیباتر، باعث ترغیب مردم به آمدن به این منطقه خواهد شد. آقای واسیلیف می گوید: «تنها وسیله ای که در اختیارمان بود، رنگ بود. ما از ساده ترین مواد و ساده ترین روش ها استفاده کردیم.»

کامفورت تاون؛ در حومه ی کیِف

کامفورت تاون با خانه های رنگارنگش در جذب مردم موفق بوده است

داخل این حومه ی رنگارنگ، کافه، مغازه، اداره، اماکن ورزشی و ۸۵۰۰ آپارتمان واقع شده است. این رنگ های روشن باعث شده افرادی که قصد خرید خانه دارند، گروه گروه به این ناحیه بیایند. در فوریه ی ۲۰۲۰ طبق گزارش ها ۲۰۰ خانه در ماه فروخته شد و این بیشترین رقم در کل اوکراین بود. حالا ۲۰ هزار نفر در کامفورت تاون زندگی می کنند. ژانا رژانووا سخنگوی توسعه دهندگان کامفورت تاون می گوید: «یا از این شهر خوش تان می آید یا از آن متنفر می شوید. چیزی غیر از این دو نمی تواند باشد.»

کوش آداسی

شهر کوش آداسی واقع در استان آیدین در نوار ساحلی اژه

البته این تنها شهر رنگارنگ موجود نیست؛ شهر کوش آداسی ترکیه هم به عنوان پروژه ای جهانی از رنگ های مختلف در ساختمان هایش استفاده کرده است. این شهر که در نوار ساحلی اژه قرار دارد، به لطف نزدیکی اش به اِفِسوس، بندری شلوغ که مسافران بسیاری از آن استفاده می کنند، محبوب گردشگران است.

جزیره ی بانوول؛ جایی که همه چیز به رنگ بنفش است

جزیره ی «بانوول» در کره جنوبی نیز تصمیم گرفت همه چیز را بنفش کند تا با گل استکانی، گل محلی ناحیه، همرنگ بشود.

روستای خوزکار

در روستای خوزکار واقع در مالاگای اسپانیا خانه ها به رنگ آبی هستند

روستایی در مالاگای اسپانیا با نام «خوزکار» نیز به لطف ساختمان های آبی اش هر ساله صداها هزار گردشگر را به خود جذب می کند.

بیشتر بخوانید:

نگاهی به رنگارنگ‌ترین جاذبه‌های گردشگری در گوشه‌وکنار جهان

گشتی دیدنی در ایستگاه های رنگارنگ مترو پایتخت سوئد

گشتی در رنگارنگ ترین مقصدهای گردشگری دنیا

منبع: The Sun
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود