ثروت بیل گیتس می‌توانست از مجموع ثروت جف بزوس و ایلان ماسک بیشتر باشد اگر…

ثروت بیل گیتس می‌توانست از مجموع ثروت جف بزوس و ایلان ماسک بیشتر باشد اگر…

ثروت بیل گیتس می توانست از مجموع ثروت جف بزوس، بنیانگذار آمازون و ایلان ماسک، صاحب کمپانی تسلا بیشتر باشد اگر گیتس مرتکب یک اشتباه نشده بود…

شاید با دیدن ارزش سهام مایکروسافت، احساس افسوس زیادی به بیل گیتس دست بدهد. اگر او سهامش را نگه داشته بود، الآن از بزوس و ماسک ثروت بیشتری داشت. چهارمین مرد ثروتمند جهان که بر طبق فوربس، ارزشی معادل ۱۳۸۵.۵ میلیارد دلار دارد، در سال ۱۹۹۸ ـ زمانی که شرکت مایکروسافت، باارزش ترین شرکت جهان لقب گرفت ـ بیش از دو میلیارد سهام آن را در اختیار داشت.

جف بزوس، مالک آمازون

اگرچه مایکروسافت در سال های بعد این جایگاه را از دست داد، اما اخیراً و در پایان ماه اکتبر با کنار زدن اپل دوباره این جایگاه را از آن خود کرده است. این یعنی دو میلیارد سهم گیتس در روز جمعه می توانست ارزشی معادل ۶۹۳ میلیون دلار، یعنی دو برابر ایلان ماسک به ارزش ۳۴۰.۴ میلیون دلار و بیش از سه برابر بزوس به ارزش ۲۰۰.۳ میلیون دلار داشته باشد.

ایلان ماسک
ایلان ماسک، صاحب تسلا و اسپیس ایکس

اما زمانی که او سال پیش هیئت مدیره ی مایکروسافت را ترک کرد، اکثریت سهامش را فروخت و اعلام کرد که می خواهد بر تلاش های بشردوستانه اش تمرکز کند. بعدتر ادعا شد که او هیئت مدیره ی مایکروسافت را به این خاطر ترک کرده بود که آن ها قصد داشتند درباره ی روابط عشقانه ی او و رابطه اش با یکی از کارمندان زن شرکت تحقیقاتی را صورت دهند.

بیل و ملیندا گیتس با اعلام طلاق شان در ماه مه دنیا را شوکه کردند. این زوج پویا و پرانرژی، جزئیات طلاق شان را سه ماه پیش نهایی کردند.

بیل و ملیندا گیتس
بیل و ملیندا گیتس

اما احتمالاً در درازمدت ثروت بیل گیتس نمی توانست پا به پای ماسک پیش برود، چرا که طبق برخی پیش بینی ها ایلان ماسک می تواند نخستین تریلیونر دنیا باشد. تحلیلگران بانک سرمایه گذاری مورگان استنلی پیش بینی می کنند که شاید او بتواند جایگاه تریلیونر را برای خودش دست و پا کند.

اما چیزی که جای تعجب دارد این است که این جایگاه را شرکت ماشین برقی وی یعنی تسلا برایش به ارمغان نخواهد آورد. بلکه اسپیس ایکس که در سال ۲۰۰۲ تاسیس شد، در مقام سودآوری ظاهر خواهد شد.

در همین اثنا، شرکت بزوس یعنی آمازون از کمبود کارکنان و اختلال هایی در زنجیره ی تامین رنج می برد. و این غول تکنولوژی اخیراً اعلام کرد که سود قبل از بهره و مالیات شرکت در سه ماهه سوم سال میلادی به رقم ۴.۹ میلیارد دلار نزول کرده است.

بیشتر بخوانید:

بیل گیتس جشن تولد ۶۶ سالگی‌اش را همراه جف بزوس در گردشگاهی لاکچری در ترکیه برگزار کرد

منبع: News.com.au
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • Morteza آبان ۲۲, ۱۴۰۰

    رقم ها به میلیارد است نه به میلیون