علامت جهانی درخواست کمک جان دختر نوجوان آمریکایی را نجات داد

علامت جهانی درخواست کمک جان دختر نوجوان آمریکایی را نجات داد

یک دختر نوجوان اهل ایالت کارولینای شمالی ِ آمریکا که چندی قبل مفقود شده بود، اینطور که گفته می شود به لطف استفاده از علامت جهانی درخواست کمک که آموزش آن در فضای مجازی دست به دست شده بود، روز چهارم نوامبر نجات یافت.

والدین این دختر ۱۶ ساله روز دوم نوامبر از گم شدن دختر خود در شهر اشویل ِ ایالت کارولینای شمالی خبر داده بودند و او دو روز بعد در ایالت کنتاکی پیدا شد. گفته می شود این دختر پس از آن نجات یافت که مردی که او را سوار بر یک خودرو، در حال نشان دادن علامت درخواست کمک دیده بود، با پلیس تماس گرفت.

پلیس مرد ۶۱ ساله ای که همراه این دختر بود را دستگیر کرده است.

ویدئوی آموزش علامت درخواست کمک که با دست انجام می شود سال گذشته در شبکه های اجتماعی پخش شد. این علامت توسط پویشی به نام «علامت درخواست کمک» معرفی و تبلیغ شد که در آوریل ۲۰۲۰ توسط بنیاد زنان کانادا به راه افتاد، یک بنیاد دولتی کانادایی که در جهت برابری جنسیتی فعالیت می کند.

گرچه مسئولین این بنیاد از به کار آمدن این علامت در این اتفاق ابراز خرسندی کردند اما به گفته ی برخی رسانه ها، مردی که با پلیس تماس گرفته بود گفته این علامت را تشخیص نداده بود اما با لب‌خوانی متوجه درخواست کمک دختر شده بود.

دیوید آیزاک به رسانه ها گفته بود: «دختر انگار گریه کرده بود. چهار انگشتش را مدام از پنجره بیرون می آورد.»

علامت درخواست کمک به دلیل افزایش احتمالی خشونت خانگی در دوران همه‌گیری کرونا طراحی شد

بنیاد زنان کانادا می گوید پویش «علامت درخواست کمک» را با هدف آگاهی بخشی درباره ی این علامت به راه انداخت تا قربانیان خشونت خانگی با استفاده از آن درخواست کمک کنند. به دلیل آنکه این نگرانی وجود داشت که همه‌گیری کرونا و قرنطینه ی خانگی ناشی از آن منجر به افزایش خشونت خانگی و خطر برای افرادی شود که در یک رابطه ی آزارگرانه به سر می برند، این بنیاد این علامت را ابتدا برای استفاده در تماس های تصویری پیشنهاد کرد.

به گفته ی سازمان ملل، خشونت علیه زنان و دختران، به ویژه خشونت خانگی، در دوران همه‌گیری کرونا با افزایش رو به رو بوده است.

برای اجرای این علامت ابتدا باید کف دست خود را به طور کامل نشان دهید، سپس انگشت شست خود را به طرف داخل ببرید و در همان حالت دست خود را مشت کنید.

منبع: insider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • سهیل آبان ۲۴, ۱۴۰۰

    چقدر نشستن فکر کردن همچین چیز مسخره ای رو ساختن. افتخار هم می کنند! پول مفت دارن دیگه. این همه جر دادن خودشون رو در شبکه های اجتماعی این رو آموزش بدن. فقط چهارتا اسکول مثل خودشون یاد گرفتن. آخرش هم یارو دیده دختره گریه میکنه پلیس رو خبر کرده.