رویداد های مهم در تقویم ۱۴۰۱

رویداد های مهم در تقویم ۱۴۰۱

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

همواره تقویم یادآور روزهای تلخ و شیرین و مناسبت های مختلف بوده است. رویدادهایی که شاید تمام مردم در سراسر کره خاکی منتظر فرارسیدن و یا گرامی داشت یک روز خاص در تقویم می باشند.

در تقویم نگاری از دو روش برای تعیین زمان استفاده می‌شود ، اولین روش بر حرکت خورشید و دیگری بر حرکت ماه مبتنی است و این امر از گذشته به ایجاد دو تقویم بر اساس سال ‌های شمسی و قمری انجامیده است. تقویم ایران که تقویم شمسی یا خورشیدی است  یکی از دقیق ترین تقویم های حال حاضر می باشد.

در تقویم ۱۴۰۱زمان تحویل سال، روز یکشنبه ۲۹ اسفند ساعت ۱۹ و ۳ دقیقه بعد از ظهر می باشد و نماد سال ۱۴۰۱ ببر است. حیوان ببر نماد بی باکی و دلیری و نترس بودن است و کاملا در عشق و زندگی روزمره خود شتاب زده عمل می کند.

در تقویم 1401زمان تحویل سال، روز یکشنبه 29 اسفند ساعت ۱۹ و ۳ دقیقه بعد از ظهر می باشد و نماد سال 1401 ببر است.

انتظار می رود در تقویم سال ۱۴۰۱ برای جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف رویدادهای زیر رخ دهد:

– یکی از رویدادهایی که شاید تمامی مردم جهان انتظار آمدن آن را میکشند پایان همه گیری ویروس کرونا می باشد که انتظار می رود با فرارسیدن ایام تقویم ۱۴۰۱ این مهم به جهانیان اعلام شود و باعث خوشحالی مردم در سراسر کره زمین شود

– در حوزه ورزش انتظار می رود بعد از حدود ۴۴ سال دوری از رقابت های تیم ملی امید فوتبال ایران به بازیهای درخشان خود در دور مقدماتی به این مهم دست یابد و همچنین تیم فوتبال بزرگسالان ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر راه یابد.

– در حوزه علم و فناوری مراکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه ها، یکی از مهمترین زیرساخت های توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی در کشور بوده که در استان های بزرگ و کلان منطقه های علوم پزشکی کشور ایجاد و در حال گسترش هستند. امیدواریم در سال ۱۴۰۱ با سرمایه گزاری درست و جامع خبر های خوبی در این حوزه به مردم ایران داده شود.

– در حوزه سیاست نیز با روی کار آمدن دولت مردمی و قوی این انتظار می رود که توافقاتی در این حوزه با کشورهای جهان صورت گیرد که یکی از این توافقات می تواند توافقنامه برجام با کشورهای ۱ + ۴ باشد.

با تمامی این تفاسیر امیدواریم تقویم سال ۱۴۰۱ در آینده یادآور روزهای شیرین و شکوفایی و پیشرفت سرزمین عزیزمان ایران در تمامی حوزه های مختف باشد تا از این سال تا سالیان درزا به عنوان سالی پر خیر و برکت یاد کنیم.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود